Gerų emocijų savaitė“ – „Ąžuolyno“ progimnazijoje

Spalio 11–15 d. „Ąžuolyno“ progimnazijoje vyko „Gerų emocijų savaitė“.

Vaikai ir mokytojai buvo skatinami pradėti dieną nuo šypsenos, komplimento sau, stebėti savo jausmus ir mintis. Svarbiausias savaitės šūkis – filosofo B. Spinozos žodžiai: „Jeigu nori, kad gyvenimas tau šypsotųsi, iš pradžių padovanok jam savo gerą nuotaiką.“

Akcijos organizatorė, progimnazijos psichologė Oksana Apanavičienė, stenduose, veiklose ir užsiėmimuose siekė perteikti mintį, kad kiekvienas yra pats atsakingas už savo gerą savijautą, nuotaiką ir gyvenimo kokybę. Mes patys renkamės, kaip praleisime ateinančią dieną: liūdėsime ar džiaugsimės, kreipsime dėmesį daugiau į negatyvius dalykus ar į linksmesnius.

Per „Gerų emocijų savaitę“ mokyklos erdvės virto „Gėlių“, „Minčių“, „Žvilgsnių“, „Gerų emocijų“, „Ramybės oazės“ stotelėmis. Šiose stotelėse buvo galima pasisemti energijos, įkvėpimo, pailsėti, pamąstyti apie gyvenimo prasmę, pasigrožėti nuostabiais gėlių, gamtos, gyvūnų paveikslais, žmonių portretais. Paskaityti anekdotų ir pasijuokti. Panagrinėti mokinių siūlomus „Geros nuotaikos receptus“.

Mokytojų kambaryje buvo sukurta atpalaiduojanti aplinka: grojo relaksacinė muzika, degė žvakės, vyko aromaterapijos seansai. Per pertraukas buvo galima atsipūsti sėdmaišyje, paskanauti mokytojos Dainoros Januškienės vaišių, kurios taip pat buvo parinktos, kaip gerinančios nuotaiką (bičių produktai, žolelių arbata, šokoladas, skaitinių rinkinys).

Mokytojai dalykininkai pirmą pamoką pradėdavo nuo mokinių nuotaikos įvertinimo, o pabaigoje domėjosi, su kokia emocija vaikai išeidavo.

„Gerų emocijų savaitę“ vainikavo akcija „Klasių nuotaika“. Mokiniai piešdami emocinį veidelį, vaizdavo, kaip jie jaučiasi savo klasėje, paskui klijavo juos ant durų. Veidelių buvo visokių, bet smagu, kad visgi daugiau laimingų. Vaikai didžiąją dienos dalį praleidžia mokykloje, todėl svarbu, kad ši aplinka būtų maloni, įdomi ir saugi.

Dėkoju „Ąžuolyno“ progimnazijos bendruomenei už dalyvavimą ir šios akcijos palaikymą, o Elektrėnų sav. literatūros ir meno muziejui – už suteiktas relaksacines priemones.

Pabaigai... Nuolat kontroliuokite savo mintis. Gyvenimo patirtis rodo, kad žmones galima suskirstyti į dvi kategorijas: į bites ir muses. Musė turi įprotį tūpti prie purvo. Bitės elgiasi visai kitaip. Jos ieško gėlių, visko, kas gražu ir saldu. Būkite bitėmis! Ieškokite nektaro.

Parengė Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos psichologė

Oksana APANAVIČIENĖ<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų