Emocinis palaikymas darbe su jaunimu

Globali pandemija išryškimo naujus jaunuolių poreikius pasaulyje ir Lietuvoje. Dažnas susiduria su poreikiu emociniam palaikymui. Emociniai iššūkiai ir psichologinės problemos nebėra stigmatizuojamos, tai priimama, kaip normalus reiškinys jaunuolių tarpe. Jauni žmonės visoje Lietuvoje ieško emocinio palaikymo galimybių.

Jaunuoliai nori pasikalbėti su suaugusiu žmogumi jiems rūpimais klausimais. Jaunimo darbuotojams kyla profesinis klausimas: „Kaip sukurti santykį su jaunuoliu, kad jis galėtų kreiptis į mane? Kaip tai padaryti nuotoliniu būdu?“.

 

Gruodžio 13 d. Elektrėnų atviras jaunimo centras subūrė jaunimo darbuotojus iš visos Lietuvos dalyvauti nuotolinėje konferencijoje „Emocinis palaikymas išmaniajame darbe su jaunimu". Konferencijoje dalyvavo virš 80 specialistų, tiesiogiai dirbančių su jaunimu.

 

Konferencijos metu savo įžvalgomis dalijosi Brigita Baškevičiūtė, organizacijos „Madrus“ edukatorė. Ji atkreipė dėmesį į jaunimo tarpe paplitusį FOMO sindromą – baimę praleisti kažką svarbaus, dėl kurio jaunuoliai daug laiko praleidžia socialiniuose tinkluose. Monika Kėžaitė-Jakniūnienė leidinio „Aš ir tu. Kaip palaikyti mokymąsi individualiame santykyje“ autorė dalijosi įžvalgomis, kaip kurti santykį su jaunuoliais ir kas jiems santykyje su suaugusiu yra svarbiausia: „Jaunuoliai nori būti pastebėti ir kad jais nuoširdžiai domėtųsi, ieško galimybių pasipasakoti. Jie tikrai neieško suaugusiųjų patarimų“.

 

Viešosios įstaigos „Jaunimo linija“ komunikacijos vadovė Rita Stanelytė konferencijos dalyviams pasakojo apie jų organizacijos teikiamas emocinio palaikymo paslaugas nuotoliniu būdu. Rita dalijosi įžvalgomis, kaip pandemija pakeitė jų darbą ir kaip keičiasi jaunuolių poreikiai. Jaunuolių skambučių pagrindinė tema išlieka santykiai su tėvais, draugais ir mokytojais.

 

Antroje konferencijos dalyje vyko darbo grupės, kurių metu dalyviai dalijosi iššūkiais ir gerosiomis patirtimis, dirbant su jaunuoliais nuotoliniu būdu, bei rengė rekomendacijas, kaip stiprinti emocinį palaikymą kasdieniame darbe su jaunimu.

 

Konferencija įgyvendinta projekto „Jaunimo darbuotojų emocinio palaikymo kompetencijos nuotoliniu būdu stiprinimas“ rėmuose. Projektas finansuotas Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Taip pat projekto rėmuose buvo įgyvendinti ilgalaikiai mokymai jaunimo darbuotojams „Santykio kūrimas su jaunuoliais išmaniajame darbe su jaunimu". Projektą įgyvendino Elektrėnų kultūros centras.

Nerijus MIGINIS,

Elektrėnų kultūros centro Kultūros projektų vadovas

 <- Grįžti į atgal