„KULTŪRŲ TILTAS: VIEVIS – PERNU“: VIEVIEČIŲ VIEŠNAGĖ ESTIJOJE

„Vievio teatras“ paskutinę gruodžio savaitę viešėjo Pernu (Estija). Ši išvyka – pirmas projekto „Kultūrų tiltas: Vievis-Pernu“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, etapas.

Vieviečiai Raekulos rajono bendruomenėms pristatė spektaklį „Virtuozas“ (pagal Adomo Mickevičiaus kūrinius)  ir veikalą iš lietuviško teatro istorinio lobyno – P. Petliuko – Pudzevičiaus „Neatmezgamasis mazgas“.  Be to, vieviečiai kartu su Raekula bendruomenės centro vaikų dramos būreliu parengė bendrą performensą „Siurprizas“. Sumanymas kūrybiškai apjungti skirtingų kartų atlikėjus, anot „Vievio teatro“ vadovo, režisieriaus Vytauto Mikalausko, pasiteisino: papročių, tradicijų – kultūrinės tapatybės -  skirtumai nėra tarpusavio bendravimo, tarpusavio  supratimo barjeras. Scena apjungia ne tik skirtingas kartas, bet ir skirtingas kalbas...

Vyt. Mikalauskas ir kolektyvo nariai džiaugiasi pirmąja kolektyvo išvyka į užsienį ir tikisi, kad  šios trumpos gastrolės bei užsimezgusi pažintis su bendraminčiais iš Pernu stiprės, o partnerystė reikšis dalijimusi gerąja patirtimi ir kūrybiniais mainais.

 

Audronė STEPANKEVIČIŪTĖ,

projekto „Kultūrų tiltas: Vievis-Pernu“ vadovė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų