Vaistažolininko paskaita Pastrėvio seniūnijoje

Gegužės 18 dieną Pastrėvio seniūnijoje vyko vaistažolininko, VDU ŽUA doktoranto, Žolinčių akademijos viceprezidento Mariaus Lasinsko paskaita „Vaistažolių nauda sveikatai. Sveikatos receptai visai šeimai“.

Paskaitą Marius pradėjo skambindamas kanklėmis. Visi kartu padainavome lietuvių liaudies dainą „O kieno žali sodai?“. Lektorius paskaitos metu papasakojo, kaip stiprinti organizmą vasaros vaistažolėmis. Pateikė daug praktinių receptų, kaip vaistažolės gali tapti maistu ir vaistu, kaip išlikti sveikam, o susirgus greičiau pasveikti. Parodė, kaip akmeninėje grūstuvėje  pasigaminti lietuviškų prieskonių bei įvairių vaistažolių mišinių. Žolininkas pristatė savo dvi išleistas knygas „Vaikai vaistažolių pasaulyje“ ir „Vaistažolių pasakos“. Renginyje dalyvavo dvi ukrainietės, kurios mielai dalijosi žiniomis apie vaistinius augalus. Jos pastebėjo, kad pas mus Lietuvoje auga daug eglių ir žydi labai daug kiaulpienių. Vėliau vaišinomės vaistažolių arbata. Lektorius atsakė į užduotus klausimus.

Pabaigai Mariaus Lasinsko baigiamasis žodis iš knygos „Vaistažolių pasakos“:

„Pati gražiausia, nuostabiausia ir paslaptingiausia yra gamtos knyga! Skaitykime ją dažniau būdami gamtoje. Su meile ji priima visus, kurie nori jos paslaptis pažinti ir tas žinias panaudoti visų žmonių gerovei. Saugokime ir mylėkime mus supančią ir kasdien gaivinančią gamtą, kurią mums išsaugojo seneliai ir proseneliai.“

 

Gražina BUBĖNIENĖ,

Pastrėvio kultūrinių renginių organizatorė<- Grįžti į atgal