Respublikinis Undinės Nasvytytės vardo skaitovų konkursas

Kovo 13 dieną Vilniuje, Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, vyko jau penktasis respublikinis skaitovų konkursas, skirtas pagerbti legendinę asmenybę – Lietuvos aktorę, skaitovę, radijo diktorę Undinę Nasvytytę. 

Konkurse dalyvavo daugiau kaip dvidešimt skaitovų iš visos Lietuvos mokyklų. Skaitovų klausėsi ir Undinės Nasvytės dukra, architektė Ramunė Reimerienė, ir aktorės vyras, praeityje garsus estradinių dainų atlikėjas Jonas Mašanauskas, išgarsinęs mums visiems žinomą dainą „Elektrėnų žiburiai“.

Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos skaitovams šis konkursas buvo labai sėkmingas. Ištrauką iš I. Mero romano ,,Lygiosios trunka akimirką“ skaičiusi  Ugnė Doninaitė laimėjo I vietą.  Rokas Sodaitis, skaitęs nuotaikingą S. Parulskio kūrinį „Šuo“, užėmė II vietą. Vertinimo komisija  džiaugėsi, kad mokiniai renkasi brandžią, gerą literatūrą, kad giliai suvokia kūrinius, įdomiai ir įtaigiai pasakoja istoriją, kuri jaudina ir juos pačius, ir žiūrovus.

Skaitovus vertino LMTA scenos kalbos dėstytoja, doc. Rita Juodelienė, aktorė Janina Matekonytė, aktorė ir režisierė Ieva Kaniušaitė, rašytoja Laura Sintija Černiauskaitė.   

Gražių įspūdžių teikianti šventė žada vykti ir kitais metais, minint šviesios asmenybės Undinės Nasvytytės gimtadienį.

Augutė LIUTKEVIČIENĖ

 <- Grįžti į atgal