Netradicinio ugdymo diena „Senieji liaudies amatai ir Kaziuko turgus“

Netradicinio ugdymo diena „Senieji liaudies amatai ir Kaziuko turgus“ Kietaviškių progimnazijoje jau gyvuoja daugybę metų. Kiekvienais metais mokiniai su dideliu nekantrumu laukia šios šventės, kurios metu turi galimybę išsidėlioti savo kruopščiai padarytus gaminius ir bent akimirkai tapti tikrais prekybininkais.

Mokinių darbeliai ir šiais metais džiugino Kaziuko turgaus lankytojų akis. Svečiai ir pirkėjai galėjo įsigyti įvairių rankų darbo vertų karoliukų, papuošalų. O smaližiai galėjo įsigyti įvairiausių skanėstų: saldainių, sausainių, vaflių, pyragų ir kitų kepinių.

Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai ir 1–4 klasių mokiniai labai intensyviai ruošėsi, padedami mokytojų Onutės Bartasevičienės, Dianos Liupševičienės, Daivos Markauskienės, Kristinos Nedzveckienės, Linos Živulskienės. 5–8 klasių mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose: vieni, padedami mokytojos Gražinos Žalienės, gamino „Plunksneles“, kurios vėliau papuošė dekoraciją 1-ojo aukšto fojė, kiti su mokytoja Aušra Taparauskiene vėrė „Karoliukus“; trečioji grupė, vadovaujama Ramutės Stočkūnienės, gamino saldėsius „Zuikius-siurprizus“; mokytojos Vitalija Kubilienė ir Loreta Makūnienė mokė, kaip iš antrinių žaliavų pagaminti „Medžių alėją“; dar kiti su mokytoja Lina Vrubliauskiene gamino „Velykinius margučius“,  kuriuos dekoravo popierinių servetėlių motyvais.

Ikimokyklinio ugdymo grupėje taip pat šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė. Vaikai buvo supažindinti su senolių meistrystės tradicijomis ir papročiais. Keletą dienų iki mugės vaikai su mokytoja Dovile Jankauskiene buvo įkūrę kūrybines dirbtuvėles, kuriose vaikai, kaip tikri amatininkai, karpė, lipdė, klijavo įvairius dirbinius. Šventės rytą, skambant trankiai lietuvių liaudies muzikai, vaikai susėdę į ,,traukinuką“ keliavo į Kaziuko turgų. Juos pasitiko padengtas stalas su jų pačių pagamintais darbeliais. Atvykę maišė tešlą, kepė spurgas ir visi kartu vaišinosi.

Esame labai dėkingi mokytojams, mokinių tėveliams, kurie padėjo pasiruošti šiai nuostabiai šventei. Šventei pasibaigus, visi į namus parsinešė ne tik gerą nuotaiką, bet ir Kaziuko turguje įsigytų gėrybių, o progimnazijoje dar ilgai sklandė pavasariška šventinė nuotaika.

 

                                           Beata Jocaitytė-Bildziukienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

                                           Dovilė Jankauskienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų