VMI informuoja

Laiku žemės mokestį sumokėjo 4,3 tūkst. Elektrėnų savivaldybės gyventojų


 

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad 4,3 tūkstančiai Elektrėnų savivaldybės gyventojų laiku sumokėjo jiems paskaičiuotą žemės mokestį. Naujausiais duomenimis, savivaldybės gyventojai jau sumokėjo daugiau nei 150 tūkst. eurų, įmonės – apie 18 tūkst. eurų žemės mokesčio.

 

„Norime padėkoti tiems, kurie nelaukė paskutinės žemės mokesčio mokėjimo termino dienos ir sumokėjo laiku. Jei žemės savininkams dėl finansinių sunkumų to dar nepavyko padaryti, jiems reikėtų kreiptis į artimiausią VMI gyventojų aptarnavimo padalinį ir pateikti prašymą dėl mokestinės paskolos sudarymo. Primename, kad už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03 proc. delspinigių“, – sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė.

 

Vilniaus AVMI duomenimis, Elektrėnų savivaldybės biudžetas 2019 m. turėtų pasipildyti daugiau nei 214 tūkst. eurų žemės mokesčio suma: apie 190 tūkst. eurų sumokės gyventojai, apie 24 tūkst. eurų – įmonės ir kt. juridiniai asmenys.

 

Daugiau nei 75 proc. visos šalies gyventojų laiku sumokėjo jiems paskaičiuotą žemės mokestį. Šiuo metu gyventojai jau sumokėjo daugiau nei 27,2 mln. eurų, įmonės – kiek daugiau nei 5,5 mln. eurų žemės mokesčio.

 

Iš viso šalyje yra daugiau nei 1 mln. žemės mokesčio mokėtojų. Dėl savivaldybių nustatytų lengvatų mokestį moka ne visi žemės savininkai – šiais metais jį turi mokėti apie 709 tūkst. gyventojų ir įmonių. Skaičiuojama, kad į savivaldybių biudžetus 2019 m. bus sumokėta apie 41,3 mln. eurų žemės mokesčio.

 

Žemės mokesčio deklaracijas gyventojai gali rasti VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje deklaravimas.vmi.lt, taip pat mokesčio sumas galima sužinoti ir Mano VMI www.vmi.lt/manovmi sistemoje ar paskambinus telefonu 1882, kur nuo šių metų identifikuoti Mano VMI sistemoje gyventojai informaciją, susijusią su žemės mokesčiu, galės gauti automatiniu pranešimu. Ši paslauga veiks ir ne darbo metu bei leis sužinoti norimą informaciją nelaukiant eilėje, kol konsultantas atsilieps. Identifikuoti Mano VMI vartotojai šiuo būdu galės sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą, įmokos kodą ir terminą, iki kada ją reikia apmokėti. Taip pat automatinė sistema praneš, jei gyventojas turi kitų skolų VMI.

 

Mokesčių administratorius primena, kad žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo pirmąjį pusmetį, o jei antrąjį pusmetį – tuomet žemės mokestis turės būti mokamas nuo kitų metų.

 

Žemės mokestį galima sumokėti ne tik bankuose (VMI atsiskaitomoji sąskaita atidaryta daugelyje šalies bankų), bet ir pašto skyriuose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose įstaigose. Kai žemės mokestis mokamas už kitą asmenį, būtina nurodyti žemės savininko duomenis – vardą, pavardę ir asmens kodą.<- Grįžti į atgal