Šiemet paramos gavėjams Elektrėnų savivaldybėje VMI perves apie 114 tūkst. eurų

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau Vilniaus AVMI) informuoja, kad pradedama pervesti gyventojų paramos gavėjams, meno kūrėjams, profesinėms sąjungoms ir profesinių sąjungų susivienijimams bei politinėms partijoms skirta parama.

Šiemet nuo 2018 m. sumokėtų mokesčių maždaug 4 tūkst. Elektrėnų savivaldybės gyventojų paramai skyrė apie 114 tūkst. eurų.


„Rėmėjų lėšos bus pervedamos dalimis kasdien, o šiandien pirmuosius gavėjus šalyje pasieks apie 3,5 mln. eurų. Visą paramą gavėjams VMI perves iki lapkričio 15 d. Pastebima, kad vis daugiau gyventojų prašymus skirti dalį pajamų mokesčio paramai pildo per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) taip ne tik sutaupoma laiko, bet ir padedamas užtikrinti skaidrumas“, sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė.

 

         Elektrėnų savivaldybės gyventojai šiemet buvo dosnesni paramos gavėjams paramai skyrė apie 114 tūkst. eurų. Palyginimui nuo 2017 m. sumokėtų mokesčių buvo skirta beveik 104 tūkst. eurų paramos. Šiemet apie 10 tūkst. eurų skirta politinėms partijoms – pastarosioms paramą skyrė daugiau nei 600 Elektrėnų gyventojų.

 

         Kokie pokyčiai laukia nuo 2020 m.?

         Svarbu pažymėti, kad nuo 2020-ųjų, siekiant skatinti e. paslaugų naudojimą, kurios leidžia greičiau ir paprasčiau pateikti prašymus bei užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimo asmens duomenimis atvejams, bus priimami tik e. būdu pateikti prašymai skirti pajamų mokesčio dalį paramai. „Nuo kitų metų popierinių prašymų skirti paramą nepriimsime ir nenagrinėsime. Sprendimas priimtas palaipsniui jau keleri metai nebuvo galimybės popierinį prašymą pateikti per darbdavį, taip pat VMI nepriėmė prašymų, jei juos urmu bandė pristatyti patys paramos gavėjai, nenagrinėjome pluoštais atsiųstų arba VMI darbuotojui tiesiogiai atneštų prašymų, jeigu kartu su jais nebuvo pridėti atstovavimą kiekvienam gyventojui, kurio prašymas teikiamas, patvirtinantys dokumentai“, pasakoja S. Aliukonytė-Šnirienė.

         VMI atstovė skuba nuraminti kompiuteriu nesinaudojančius ar interneto ryšio neturinčius, tačiau dalį pajamų mokesčio paramos gavėjams, meno kūrėjams, profesinėms sąjungoms ir profesinių sąjungų susivienijimams bei politinėms partijoms norinčius skirti gyventojus. Jau nuo sausio 1 d. pildant prašymus e. būdu, visą reikiamą pagalbą gyventojai gaus tiek atvykę į VMI gyventojų aptarnavimo padalinius, tiek paskambinę Mokesčių informacijos centro telefonu 1882. Prašymus EDS sistemoje taip pat bus galima užpildyti bei pateikti ir visoje Lietuvoje veikiančiuose Viešuosiuose interneto prieigos taškuose, į kuriuos tam tikru laiku atvyks ir VMI specialistai.

         Primenama, kad įgyvendinant mokesčių reformą, nuo šių metų 1,289 karto padidintas „ant popieriaus“ gaunamas darbo užmokestis bei atnaujinti GPM tarifai, todėl pasikeitė ir procentinės paramai skiriamos pajamų mokesčio dalys. Nuo 2020 m. paramos gavėjams, tarp jų ir meno kūrėjams, bus galima skirti iki 1,2 proc. pajamų mokesčio (anksčiau buvo skiriama 2 proc.), politinėms partijoms iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.), profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams iki 0,6 proc. GPM (anksčiau buvo 1 proc.).

         Išsami informacija apie paramos gavėjams skirtas lėšas skelbiama viešai, VMI interneto svetainėje http://www.vmi.lt/cms/paramos-statistika. Daugiau informacijos, susijusios su paramos skyrimu ir visais kitais mokestiniais klausimais, gyventojai gali rasti VMI internetiniame tinklalapyje www.vmi.lt, taip pat paskambinę trumpuoju numeriu 1882 arba +370 5 260 5060. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus.

 

PAPILDOMA INFORMACIJA:

TOP 5 didžiausią paramos sumą 2019 m. gavusių paramos gavėjų Elektrėnų sav.

Paramos gavėjo pavadinimas

Rėmėjų prašymų skaičius

Prašymus e. būdu pateikusi rėmėjų dalis (proc.)

Apskaičiuota suma (Eur)

Motiejaus Vaitkevičiaus paramos fondas

172

172

7 914,11

Elektrėnų "Versmės" gimnazija

312

40

7 372,22

Vievio šv. Onos parapija

205

103

5 545,11

VšĮ "Keturkojis draugas"

145

119

3 853,65

Elektrėnų Marijos Kankinių Karalienės parapija

118

102

3 146,39

 

TOP 5 didžiausią paramos sumą 2019 m. gavusių politinių partijų Elektrėnų sav.

Paramos gavėjo pavadinimas

Rėmėjų skaičius

Apskaičiuota suma (Eur)

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

378

5 948,65

Lietuvos socialdemokratų partija

135

2 083,59

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai

43

825,95

Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai)

12

288,21

Politinė partija „Profesinių sąjungų centras"

21

258,47

 

Pagrindiniai faktai:

 

  • Šiemet 518 tūkst. gyventojų skyrė 20,5 mln. eurų paramai tai beveik 14 proc. didesnė suma nei pernai;
  • Pernai 535 tūkst. gyventojų skyrė 17,9 mln. eurų paramos;
  • Šiemet apie 4 tūkst. gyventojų savo pajamų mokesčio dalį skyrė meno kūrėjo statusą turintiems asmenims – jiems apskaičiuota paramos suma siekia kone 213 tūkst. eurų;
  • Parama pervedama dalimis kasdien visos rėmėjų skirtos lėšos bus pervestos iki lapkričio 15 d;
  • Nuo praėjusių metų išsami informacija apie paramos gavėjams skirtas lėšas viešai skelbiama VMI interneto svetainėje, nuoroda čia: http://www.vmi.lt/cms/paramos-statistika <- Grįžti į atgal