Renovacija didina šalies statybų sektoriaus apimtis

Remiantis naujausiais Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, šiuo metu šalyje atnaujinami 900 daugiabučių namų, kurių renovacijos bendra vertė yra apie 230 mln. eurų. Skaičiuojama, jog dabartinės investicijos į renovaciją sudaro apie 9 proc. praėjusių metų Lietuvos statybos sektoriaus apyvartos, siekusios 2,66 mlrd. eurų.

„Stipriai augančios renovacijos apimtys šiandien jau leidžia kalbėti ne tik apie išaugsiančią nemažos dalies šalies gyventojų gyvenimo kokybę, bet ir apie galimą renovacijos poveikį šalies ekonominiams procesams – statybų sektoriaus augimui, naujų darbo vietų kūrimui, galiausiai ir nekilnojamo turto rinkos pokyčiams. Vien tai, kad šiuo metu įgyvendinamų projektų vertė sudaro vos ne dešimtadalį statybos sektoriaus apyvartos, rodo nemenką renovacijos indėlį į šalies ūkio augimą“, – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.
Skaičiuojama, jog šiandien renovacijos procese dalyvauja daugiau kaip 300 statybos sektoriaus bendrovių – projektavimo, statinių techninę priežiūrą atliekančių įmonių, statybinių medžiagų gamintojų, statybinės technikos bei pastolių nuoma užsiimančių įmonių, rangovinių organizacijų. O tai,  pasak V.Serbentos, leidžia tikėtis, kad renovacijos procesas statybos sektorių ir toliau išlaikys tarp labiausiai augančių šalies ūkio sektorių.
Panašiai dabartinę situaciją vertina ir Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, teigdamas, jog šiandien renovacija statybos verslui yra gera „mankšta“ – visos šiame procese dalyvaujančios bendrovės – pradedant statybinių medžiagų gamintojais, baigiant rangovais – gali įsivertinti savo galimybes dalyvauti tokio tipo projektuose ir tinkamai pasirengti dar didesnio masto renovacijos projektams. Pasak D. Gedvilo, tikėtina, kad ateityje renovacijos apimtys tik didės, tuo labiau, kad pradedama įgyvendinti viešųjų pastatų atnaujinimo programa.
Planuojama, jog panašios daugiabučių renovacijos apimtys išliks ir ateityje. Artimiausiu metu ketinama pradėti įgyvendinti dar apie 1000 daugiabučių projektų, kuriems jau yra gautas gyventojų pritarimas. Planuojamos investicijos į šiuos projektus – 240 mln. eurų.

VšĮ „Būsto energijos taupymo agentūra“<- Grįžti į atgal