Prasidėjo mišrių komunalinių ir rūšiuojamų atliekų pusiau požeminių konteinerių šachtų valymas ir dezinfekavimas

Elektrėnuose ir Vievyje, siekiant užtikrinti gyventojams švarią aplinką, UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ kovo 29 d. pradėjo vykdyti mišrių komunalinių ir rūšiuojamų atliekų pusiau požeminių konteinerių šachtų valymą ir dezinfekavimą. Kaip vyksta darbai, paprašiau papasakoti UAB „Elektrėnų komunalinis ūkis“ direktorių infrastruktūrai Vytą Barzdaitį.

Pradėjote vykdyti požeminių konteinerių valymą ir dezinfekavimą. Priminkite, kiek tokių konteinerių yra mūsų savivaldybėje?

Mišrių komunalinių ir rūšiuojamų atliekų pusiau požeminių konteinerių šachtų Elektrėnuose ir Vievyje yra 208.

 

Kiek laiko vyks konteinerių dezinfekavimas ir valymas ir kiek kartų per metus numatyta vykdyti darbus?

Valymas ir dezinfekavimas vyks dvi tris dienas su pertraukomis, nes tos pačios mašinos veža ir atliekas. Darbas vykdomas dviem etapais: vidaus valymas ir išorės. Darbus, kuriuos pradėjome kovo 29 d., tęsime kitą savaitę. Dar liko 13 šachtų komplektų. Valymus planuojame vykdyti du kartus per metus: pavasarį ir baigiantis šiltajam sezonui.

 

Gal galite trumpai papasakoti, kaip vyksta valymo procedūra, kad gyventojams būtų aiškiau?

Valymo darbus rankiniu būdu vykdo trys mašinos, trys vairuotojai, šeši darbuotojai, kurie iškelia konteinerį, vieni išvalo vidų, po to jį purkštuvu išdezinfekuoja, kita brigada išvalo ir išdezinfekuoja išorę. Naudojami plovimo siurbliai, draugiški gamtai chemikalai. Sudėtingiau su mišrių komunalinių atliekų konteineriais, ten prisikaupusį skystį reikia ir išsiurbti. Tam naudojame asenizacinį automobilį.

Kokias išvadas padarėte, valydami konteinerius? Kokie būtų patarimai gyventojams?

Konteinerių valymas yra būtinas ir reikalingas. Norėčiau atkreipti dėmesį į buitinius konteinerius, į kuriuos pilamas skystis, uogienės, kurios nusėda ir kaupiasi ant dugno. O šiaip noriu pasidžiaugti pasikeitusiu gyventojų požiūriu į rūšiavimą ir į požeminius konteinerius, kurie, manau, labai keičia miestų veidą, vaizdą, tvarką. Lyginant su tuo požiūriu, kai pradėjau dirbti prieš 7 metus, mąstymas labai pasikeitęs į gerą pusę. Tad gyventojus galiu tik pagirti.

 

Dėkoju už išsamius atsakymus ir linkiu sklandaus tolimesnio darbo.

 

Kalbino Silvija BIELSKIENĖ

 

Primename, jog siekiant tvarkos ir švaros kiemuose, labai svarbu laikytis pagrindinių rūšiavimo taisyklių.

Į kieme esančius konteinerius galima išmesti ar išrūšiuoti tik tokius daiktus, kurie lengvai telpa pro konteinerio angą. Jei daiktas ar pakuotė netelpa, ją reikia susmulkinti arba nugabenti į didžiųjų atliekų priėmimo aikšteles, ar atiduoti atliekų tvarkytojui. Bet jokiu būdu neleidžiama stambiagabaričių atliekų dėti šalia konteinerių. Jei šalia konteinerių paliekama kartono pakuotė, sušlapusi ji nebetinka perdirbimui. Plastiko pakuotes vėjas išnešioja po kiemus ir ilgam užteršia aplinką. Europos Sąjungoje įprasta, kad buityje susidarančias didesnes atliekas – baldus, statybines medžiagas, buitinę techniką, jos pakuotes – gyventojai patys nuveža ir išrūšiuoja didžiųjų atliekų aikštelėse.



<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų