Pirmas išėjimas pasivaikščioti su šuniuku: ką reikia atminti?

Kiekvieno augintinio gyvenime atsiranda daugybė naujų ir įdomių etapų. Šeimininkas privalo kiekvienam iš jų kiek įmanoma labiau pasiruošti ir pabandyti sukurti gyvūnui komforto jausmą. Nors šuns pirmasis pasivaikščiojimas atrodo kaip savaime suprantamas dalykas, yra keli žingsniai, kurie užtikrins, kad gyvūnas jaustųsi puikiai.

Išsirinkite tinkamus ir gyvūnui diskomforto nesukeliančius aksesuarus

Dažnas žmogus laikosi nuostatos, kad pavadėliai šunims yra gana lengvai išrenkamas atributas. Tai iš esmės yra teisingas mąstymas, kadangi pats pavadėlis ir jo kokybiškumas yra aktualiausias pačiam vedžiotojui. Vis labiau populiarėja specialios prikabinamos šviesos, skirtos pasivaikščiojimams tamsiuoju paros metu, taip pat rankenoje yra įmontuoja erdvė šiukšlių maišams. Dėl pačio gyvūno saugumo rekomenduojama rinktis kokybiškos medžiagos pavadėlius, kadangi greitai dylantis vienetas neramų šunį gali paleisti į visišką laisvę visai netikėtai. Puikus kokybiškumo pavyzdys - šunų pavadėlis “Flexi”. Pats svarbiausias bet kokio pasivaikščiojimo aspektas šuniui - antkaklis. Rinkdamas šį daiktą šeimininkas privalo daugiau pasidomėti apie įvairius pasirinkimus, stebėti, kaip reaguoja pats šuo. Esminė taisyklė - po antkakliu turėtų tilpti du pirštai, kadangi taip aksesuaras nebus nei per ankštas, nei per laisvas. Medžiaga turėtų būti tvirta, bet šiek tiek lanksti. Aišku, pasirūpinti reikia ne tik pavadėliu ir antkakliu, be to, reikės ir šiukšlių maišų. 


Pasivaikščiojimui šunį treniruokite dar namų erdvėje

Kad ir kaip keistai beskambėtų, savo šuniuką su naujais aksesuarais pirmą dieną išvedus į lauką, gali būti ir taip, kad atrodys, jog kažkas negerai. Visų pirma, gyvūną reikia pripratinti prie antkaklio. Pradėti pravartu nuo paprasto susipažinimo, kai šis atributas atsiduria šalia augintinio žaislų, žinoma, geriau būtų, jei antkaklis nebūtų kramtomas. Vėliau vertėtų gyvūnui pabandyti uždėti antkaklį ir leisti su juo pasivaikščioti namuose, stebėti, kaip šis reaguoja į tokį pokytį. Matant, kad gyvūnas pripranta ir nejaučia jokio diskomforto, reiktų pereiti prie naujo žingsnio. Daugumai šeimininkų tai natūralus dalykas, apie kurio privalumus jie nė negalvoja. Gyvūno išankstinis socializavimas, kai šis yra visai mažylis, gali padėti tolimesniam pasivaikščiojimų etapui. Jei Jūsų šuniukas iš esmės būna kartu su Jumis, nėra susipažinęs su kitais gyvūnais ar žmonėmis, pasivaikščiojimo metu gali būti sunku sukontroliuoti jo emocijas. Pamažu leiskite jam susitikti su gamta ir pasauliu - tuomet pasiruošimas pirmajam pasivaikščiojimui bus galutinai baigtas.


Ryžkitės pasivaikščiojimui ir išlikite kantrūs

Nebėra ko bijoti - laikas gyvūnui prisegti antaklį, pritvirtinti prie pavadėlio ir susigalvoti maršrutą. Rekomenduojama nepradėti nuo didelių atstumų, atsižvelgti į tai, kokios reakcijos yra gaunamos iš šuns. Šiam pasivaikščiojimas bus didis ir be galo naujas etapas, kuris tikrai pasirodys kupinas nuotykių. Pamačius, kad kažkokia patirtis kelia gyvūnui stresą ar didina nemalonumo tikimybę, geriau grįžkite į namus. Po pirmųjų pasivaikščiojimų šuo tikrai norės pailsėti, jį pravartu palepinti skanukais ir rūpestingu dėmesiu. Pagrindiniai dalykai, kurie yra svarbiausi bet kokiam pasivaikščiojimui - tinkamai išrinkti antkakliai ir pavadėliai šunims, konsultacija su veterinaru dėl vakcinacijos, šeimininko rūpestis ir atidumas.<- Grįžti į atgal