Aktualijos Lietuvoje

2021 m. gruodžio 18 d.

Didelių gabaritų atliekos - seni baldai (kėdės, lovos, spintos, stalai, komodos ir kt.), elektronika, langai, durys, dviračiai, kilimai, radiatoriai, automobilinės kėdutės, naudotos automobilių padangos, vežimėliai, talpos ir kitos buityje susidarančios didelių matmenų atliekos. Priduodamų atliekų kiekis nėra nustatytas, išskyrus padangų ir langų. Per vieną kartą galima priduoti ne daugiau kaip 5 langus ir 4 padangas.

Statybos ir griovimo atliekas (tapetai, parketlentės, d

...
2021 m. gruodžio 18 d.

Paspaudus šaltukui ir užšalus vandens telkiniams prasideda pramogų metas vaikams, kuriuos vilioja žaidimai ant ledo, žvejai skuba pasimėgauti poledine žūkle. Svarbu prisiminti, kad tiems, kurie nežino ar nesilaiko saugaus elgesio ant ledo taisyklių, prasideda ne pramogų, o pavojų metas.

2021 m. gruodžio 13 d.
2021 m. gruodžio 8 d.

Kiekvienais metais gruodžio 10-ąją dieną minima Tarptautinė žmogaus teisių diena, primenanti žmogaus teisių svarbą visuomenėje ir pagarbos žmogaus teisėms nuolatinį plėtojimą. Visgi, žmogaus teisių puoselėjimas priklauso nuo mūsų visų - šeimos, kaimynų, kolegų, kitų asmenų, institucijų. Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos sistemos tikslas žmogaus teisių kontekste - užtikrinti valstybės paramos suteikimą žmonėms, negalintiems realizuoti savo teisių į teisminę gynybą dėl socialinės padėties.

...
2021 m. gruodžio 5 d.

Šiemet kai kurių didžiųjų miestų savivaldybių - Kauno miesto ir Klaipėdos rajono - vadovai prakalbo apie regioninių logistikos centrų kūrimą. Deja, kol kas šios kalbos lieka tik kalbomis, o štai imtis realių veiksmų tokiems centrams kurti ir pasinaudoti tam skirta parama jau įmanoma.

Nuo lapkričio 22 d. iki gruodžio 23 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (KPP) priemonės "Bendradarbiavimas“ veiklos sritį "Parama trumpoms tiekimo grand

...
2021 m. lapkričio 20 d.

Vėlyvą rudenį ir žiemą rinkite pušų ir eglių spyglius.

Žalia spalva - chlorofilas - patekęs į žmogaus kraujotakos sistemą, padeda pašalinti šlakus ir medžiagų apykaitos atliekas. Jis yra vertinamas kaip pati geriausia kraujo valymo ir atstatymo priemonė. Spygliai didina imuniteto atsparumą, stiprina organizmą, lėtina senėjimo procesus. Spyglius patariama rinkti nuo šoninių šakų ir nuo daugiau nei dešimtį metų sulaukusių medžių.

...
2021 m. lapkričio 7 d.

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau - Vilniaus AVMI) informuoja, kad nuo šiandien privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantys žemės mokesčio deklaracijų sulauks klasikiniu paštu iki lapkričio mėn. pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d.

...
2021 m. lapkričio 7 d.

Įsibėgėjus šildymo sezonui, daugiabučių namų administravimo ir priežiūros paslaugas teikiančios UAB Elektrėnų komunalinis ūkis specialistai pastebi išaugusį gyventojų susidomėjimą, kaip paprastomis priemonėmis sutaupyti šilumą butuose. Dar prieš šildymo sezono pradžią specialistai patikrino šildymo ir karšto vandens sistemų veikimą visuose administruojamuose pastatuose, kad daugiabučių gyventojai galėtų mėgautis šiluma savo namuose.

2021 m. lapkričio 7 d.

Teisingumo ministerijos rengiamas jubiliejinis 15-asis Konstitucijos egzaminas šiemet visus norinčius pasitikrinti žinias ir vėl subūrė spalio 25 dieną. Kviesdamas prie egzamino prisijungti visus Lietuvoje ir užsienyje gyvenančius Lietuvos piliečius bei pasitikrinti svarbiausio šalies įstatymo žinias, vienas iš Konstitucijos egzamino komisijos narių teisininkas Vytautas Sinkevičius pasidalijo mintimis apie Konstituciją, kurios galėjo būti naudingos kiekvienam, ketinusiam dalyvauti egzamine.

...
2021 m. lapkričio 7 d.

UAB "Elektrėnų komunalinis ūkis“, nuo š. m. gruodžio 1 d., 7 metų laikotarpiui (su galimybe pratęsti Nuomos sutartį dar 3 metams) išnuomoja 2 parkavimo vietas automobilių stovėjimo aikštelėje (unikalus Nr. 4400-4452-0065) adresu: Kauno g. 22A, Vievis.

2021 m. spalio 24 d.

Privalomoji mediacija šeimos bylose taikoma jau daugiau nei pusantrų metų ir šio proceso poveikis turi reikšmę mediacijos plėtojimui sprendžiant kitus ginčus, nesusijusius su šeimos santykiais. Kiekvienas galime susidurti su įvairiais nesutarimais, kylančiais iš kasdieninių santykių, siekiant įgyvendinti skirtingus interesus. Yra ginčas dėl žemės sklypo ribų? Nesutariate su bendrasavininkiu, kaip naudotis bendromis patalpomis ar kitu turtu? Negrąžina skolos ar daikto kitas asmuo? Ar to

...
2021 m. spalio 7 d.

Kasmetinio "Apple“ renginio metu kompanija tradiciškai pristatė savo naujienas - naują "iPhone 13“ flagmanų seriją, "iPad“ ir "iPad mini“ planšetes bei kitus įrenginius. Juos netrukus jau galės įsigyti ir "Tele2“ klientai. Naujienas sekite operatoriaus internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.


...
2021 m. spalio 7 d.

Iki spalio 29 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos (KPP) priemonės "Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį "Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“. Sukūrus vieną darbo vietą, bus skiriama iki 50 tūkst. eurų paramos lėšų. Didžiausia numatyta paramos suma vienam projektui - ne daugiau nei 200 tūkst. eurų. "Tai unikali pagalba ir galimybė plėsti veiklą, kurti naujas darbo vietas bei įgyvendinti savo idėjas

...
2021 m. rugsėjo 28 d.

Visiems nuo seno žinoma taisyklė, kad per dieną suaugusiam žmogui reikėtų išgerti apie 2 litrus (maždaug 8 standartinio dydžio puodelius/stiklines) vandens. Tačiau kokį vandenį rinktis? Daugeliui mūsų saugiausias atrodo plastikiniuose buteliuose sufasuotas pirktinis vanduo, tačiau plastikas, kuriame vanduo laikomas, toli gražu nėra tokia jau nekalta medžiaga. Vandentiekio vandens kokybė Lietuvoje taip pat skiriasi, ne visi vandens tiekėjai jį pakankamai išvalo nuo tam tikrų elementų, tad renkasi

...
2021 m. rugsėjo 23 d.

2021 m. rugsėjo 3 dieną UAB "Elektrėnų komunalinis ūkis“ buvo apdovanotas ir įvertintas, įmonei buvo įteiktas A+ EUROPEAN BUSINESS MASTERS SERTIFIKATAS, kuriame rašoma: "Įmonė sertifikuojama kaip A klasės lyderė savo veiklos sektoriuje Baltijos regione“. Sertifikatą pasirašė Gerda Jurkonienė, UAB "OKREDO“ direktorė.