Aktualijos Lietuvoje

2022 m. vasario 20 d.

Vasario 19 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko Lietuvos kariuomenės Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) klausytojų priesaikos ceremonija, kurios metu priesaikos žodžius ištarė 77 Lietuvos karo akademijoje Vilniuje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje JKVM dalyvaujantys kariai.

2022 m. vasario 17 d.

Žmonės nustemba sužinoję, kad nereikia laukti, kol bus pagaminta jų užsakyta Europos sveikatos draudimo kortelė, kurios turėtojams viešint kitose Europos šalyse būtinoji medicinos pagalba apmokama valstybės lėšomis. Ne tik sostinėje, bet ir rajonuose veikiančiuose Vilniaus teritorinės ligonių kasos padaliniuose, ši kortelė atspausdinama ir įteikiama iš karto: Vilniuje, Alytuje, Druskininkuose, Elektrėnuose, Lazdijuose, Šalčininkuose, Širvintose, Švenčionyse, Trakuose, Ukmer

...
2022 m. vasario 17 d.

Š. m. vasario 2 d. Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo siūloma Seimui priimti reikiamas PVM įstatymo pataisas, kuriomis gyventojams būtų kompensuojamas PVM mokestis centralizuotai tiekiamai šilumai ir karštam vandeniui už keturis mėnesius (nuo 2022 metų sausio iki balandžio mėnesio). Atkreipiame dėmesį - kad ši tvarka įsigaliotų, reikalingas atitinkamas Seimo sprendimas. Seimo neeilinė sesija bus šaukiama vasario 14 d. ir, tikėtina, kad šis klausimas bus įtrauktas į darbotvarkę skubos tvarka.

...
2022 m. vasario 17 d.

Rutina - vienas didžiausių žmonijos priešų ir nesunku pastebėti, kad ši nekviesta viešnia gali įsibrauti į pačias įvariausias gyvenimo sritis. Dviejų gyvenimas, verdantis už miegamojo durų, taip pat ne išimtis. Tad, ką daryti, kad rutinos pavyktų išvengti? Ypač didelė erotinių apatinių įvairovė yra vienas iš būdų tai padaryti.

2022 m. vasario 6 d.

Vasario 3 d. minima Pasaulinė kovos su vėžiu diena, kuria siekiama priminti, kad gyvename laikais, kai tikėtina, kad per savo gyvenimą onkologinės ligos diagnozę išgirs vienas iš trijų asmenų. Ši diagnozė kasdien sujaukia 50 šeimų gyvenimus, perdėliodama prioritetus ir iš naujo sudėliodama lūkesčius. Visgi, šiandien vėžys - vis geriau valdoma liga, Lietuvoje su ja gyvena daugiau nei 110 tūkstančių.

2022 m. vasario 6 d.
Informuojame, kad nuo 2021 m. lapkričio 1 d. viešoji įstaiga "Būsto energijos taupymo agentūra“ nebeadministruoja LR Vyriausybės 2004 m. rugsėjo 23 d. nutarimu Nr. 1213 patvirtintos Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos (toliau - Programa) bei nevykdo Lietuvos Respublikos valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatyme (toliau - Įstatymas) nustatytų funkcijų
2022 m. sausio 27 d.

Šiomis dienomis galima rinktis iš tikrai gausaus jų asortimento, kas turėtų džiuginti. Kadangi taip galima atrasti optimaliausią variantą praktiškai bet kokiam atvejui. Tačiau tuo pačiu metu nepasimesti tarp tokios padangų įvairovės yra nemenkas iššūkis. Tuo labiau, kad reikia atsižvelgti ir į daugybę skirtingų aspektų. Kadangi nėra vienų padangų, kurios tiktų kiekvienam automobiliui ir visais atvejais būtų geriausias pasirinkimas. Todėl geriausias variantas bus tas, kuris labiausiai atitiks kie

...
2022 m. sausio 25 d.

Rinkoje itin plati vandens siurblių pasiūla - čia ir švaraus, ir nešvaraus vandens siurbliai, ir automatinės vandens tiekimo sistemos prietaisai - hidroforai, kurie paima vandenį iš šulinio ar kitokių rezervuarų ir garantuoja tolygų slėgį ir vandens tiekimo srautą. Jų kainos būna pačios įvairiausios, tad visiškai natūraliai kyla klausimas: o kaipgi išsirinkti tinkamiausią siurblį ir nepermokėti už jį.

2022 m. sausio 25 d.
Mėgstate gaminti ir suktis virtuvėje? Turbūt žinote, kokį svarbų vaidmenį atlieka gera kaitlentė. Be jos, maisto ruošimas ir gamybą, dažnu atveju, net būtų sunkiai įsivaizduojama. Juk tai prietaisas, ant kurio padėję specialius maisto ruošimo indus verdame, troškiname ir kepame maistą.
2022 m. sausio 25 d.

Biosilk produktai sukurti aštuntajame dešimtmetyje, žmonėms ieškant sveikesnių produktų savo plaukams. Šiame dešimtmetyje buvę populiarūs cheminiai šukavimai dėl agresyvių chemikalų labai kenkė plaukams, todėl plaukų stilistai leidosi ieškoti produktų, suteiksiančią plaukams sveiką išvaizdą ir šilkinį pojūtį.

2022 m. sausio 25 d.

Nesvarbu, ar gyvenate nuosavame name, bute, ar gyvenamąjį plotą nuomojatės, grindis siurbti arba šluoti reikia visada. Namų ruoša daugeliui asocijuojasi su ilgomis ir nuobodžiai praleistomis valandomis, bet, tikėtina, kad tokie žmonės dar nėra atradę tobulo siurblio, padėsiančio lengvai ir greitai išvalyti visas namų grindis.

2022 m. sausio 20 d.

Lietuvos krikščionys išreiškė ypatingą susirūpinimą precedento neturinčiais įvykiais kaimyninėje šalyje.

Sausio 24 dieną Helsinkyje numatomas pirmasis teismo posėdis, kuriame bus nagrinėjama ypatingos svarbos byla - Suomijos parlamentarei Päivi Räsänen už Biblija paremto požiūrio sklaidą pareikšti įtarimai dėl "etninio kurstymo“ ir "neapykantos kalbos“. Už tai politikei numatyta iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmė.

...
2022 m. sausio 20 d.

Šiuo metu ne visose vandenvietėse yra įrengti vandens gerinimo įrenginiai, todėl kai kuriose gyvenvietėse, tiekiamas geriamas vanduo ne visada atitinka higienos normų leistinas ribas.

2022 m. sausio 20 d.

Vienas iš visuomenės sveikatos stebėsenos tikslų - vykdyti visuomenės sveikatos stebėsenos duomenų sklaidą. Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vykdoma visuomenės sveikatos stebėsena leidžia įvertinti Elektrėnų savivaldybės gyventojų sveikatos būklę, sveikatos rizikos veiksnius, bei kasmet rengia savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitos projektą.

2022 m. sausio 13 d.

MIŠRIŲ KOMUNALINIŲ (BUITINIŲ) ATLIEKŲ IŠVEŽIMO GRAFIKAS

INDIVIDUALIŲ NAMŲ SAVININKAMS IŠ:

ELEKTRĖNŲ SEN., BEIŽIONIŲ SEN., GILUČIŲ SEN., KAZOKIŠKIŲ SEN., KIETAVIŠKIŲ K., PASTRĖVIO SEN., SEMELIŠKIŲ SEN.