Aktualijos Lietuvoje

2015 m. kovo 27 d.

Gyventojų finansinė parama Lietuvos kariuomenei per metus išaugo šimtus kartų. 2014-aisiais dviejų procentų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) parama Lietuvos kariuomenei sudarė 38,6 tūkst. Eur (133,4 tūkst. Lt) ir, palyginti su 2013-aisis, ji išaugo beveik tris šimtus kartų. LRT.lt pašnekovai neabejoja, kad gyventojai krašto saugumu susirūpino dėl Rusijos demonstruojamos agresijos ir besitęsiančio karinio konflikto Ukrainoje.

2015 m. kovo 27 d.

Šiandien Energetikos ministerijoje vykusioje spaudos konferencijoje pristatyta abejonių dėl skaidrumo kelianti situacija Vilniaus šilumos ūkyje. Paaiškėjo, kad šilumą sostinėje tiekianti "Vilniaus energija“ iš susijusios įmonės perka biokurą maždaug pusantro karto brangiau, nei ši žaliava kainuoja biržoje.

2015 m. kovo 25 d.

Artėjant velykinėms šventėms, turguose jau ne vienas prekeivis siūlo pataisų stalui papuošti. Šie jautrūs nykstantys augalai nuolat nukenčia nuo žmogaus rankos, o naujas pataisas išauga tik per 20-30 metų.

2015 m. kovo 25 d.

Vyriausybė šiandien pritarė migracijos procesų optimizavimo ir migracijos sistemos pertvarkos planui, kuriame siūloma naikinti Migracijos departamentą, o jo funkcijas perduoti Policijos departamentui ir Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT).

2015 m. kovo 24 d.

Konkurencijos taryba nustatė, kad UAB "Pigu“ (toliau - Bendrovė), užsiimanti elektronine prekyba internetu, nuo 2013 kovo mėn. iki 2014 rugpjūčio mėn. skleidė klaidinančią įvairių prekių reklamą, kurioje nurodė nepagrįstą naudą vartotojams. Konkurencijos tarybos vertinimu, tokios reklamos klaidino vartotojus, galėjo sudaryti įspūdį apie reikšmingai sumažintą kainą ir taip pažeidė LR Reklamos įstatymo 5 str. 1d.

2015 m. kovo 24 d.

Gyventojų apšvitą lemia gamtinės ir dirbtinės kilmės radionuklidų skleidžiama jonizuojančiosios spinduliuotė: kosminė spinduliuotė bei radono ir jo skilimo produktų, radionuklidų, esančių grunte, statybinėse medžiagose, patekusių į organizmą su maistu, geriamuoju vandeniu ir įkvepiant ore esančias radioaktyviąsias daleles.

2015 m. kovo 24 d.

Savivaldybė primena, kad elektroninė registracija į darželius (planuojantiems vaikus leisti į darželį 2015 metais), prasidės kovo 25 d., trečiadienį, nuo 8 val. ryto. Sostinės Savivaldybė šiandien gavo oficialų patvirtinimą, kad elektroninė registracijos į darželius sistema saugi ir patikima.

2015 m. kovo 24 d.

Visoje Lietuvoje šiandien prasidėjus "Vaikų linijos“ organizuojamai akcijai "Veiksmo savaitė be patyčių“, vyko konferencija "BE PATYČIŲ 2015: visuomenė gali išspręsti patyčių problemą“. Pristatydami šeštą kartą vykdomą iniciatyvą, konferencijos dalyviai kalbėjosi apie tai, kaip kiekvienas iš mūsų galėtų prisidėti, kad patyčių būtų mažiau.

2015 m. kovo 24 d.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras - didžiausia Lietuvoje neformaliojo švietimo įstaiga - Veiksmo savaitėje "Be patyčių“ dalyvauja su ypatinga programa - teatrų festivaliu "Žodžiai“. Festivaliu siekiama parodyti, kaip užkirsti kelią pašaipoms, pasitelkus vieną iš meno rūšių - teatrą. Finalinis festivalio renginys vyks 2015 m. kovo 27 d., nuo 11 val., Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, Konstitucijos pr. 25, Vilniuje.

2015 m. kovo 24 d.

Tik 7 proc. jaunų žmonių laisvalaikį leidžia su tėvais, nors dauguma pripažįsta, kad kartu su savo gimdytojais norėtų praleisti daugiau laiko. Tai parodė tyrimų bendrovės "Synopticum Ad Research“ atliktas tyrimas, kuris tapo akstinu pradėti socialinį projektą "Nes mes mylime tėvus“. Šios iniciatyvos tikslas - pasiekti, kad tėvai ir vaikai daugiau bendrautų, o tiltus tarp abiejų kartų imtųsi tiesti būtent jaunimas.

2015 m. kovo 24 d.

Jau beveik metus veikiantis naujosios redakcijos Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymas, kuriuo siekta nustatyti papildomus saugiklius asmenims, norintiems įsigyti žemės ūkio paskirties žemę, Žemės ūkio ministerijoje svarstytas kartu su socialiniais partneriais. Pastarieji pateikė savo pasiūlymus, kurie su ministerijos vadovybe buvo aptarti susitikime.

2015 m. kovo 24 d.

Nacionalinės mokėjimo agentūros specialistai vertina paskutines paraiškas, pateiktas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programą (KPP).

2015 m. kovo 23 d.

Kovo 20-21 dienomis daugelyje Lietuvos miestų vykusi priešvelykinė "Maisto banko“ akcija vėl nustebino žmonių dosnumu. Jos metu geradariai skurstantiems paaukojo maisto už 302 tūkst. eurų. Senąja valiuta tai - daugiau nei milijonas litų.

2015 m. kovo 23 d.

Remiantis naujausiais Būsto energijos taupymo agentūros (toliau - BETA) duomenimis, šiuo metu šalyje atnaujinami 900 daugiabučių namų, kurių renovacijos bendra vertė yra apie 230 mln. eurų. Skaičiuojama, jog dabartinės investicijos į renovaciją sudaro apie 9 proc. praėjusių metų Lietuvos statybos sektoriaus apyvartos, siekusios 2,66 mlrd. eurų.

2015 m. kovo 23 d.

Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei iškilmingoje ceremonijoje Kijevo Nacionaliniuose menų rūmuose "Ukraina" įteiktas Ukrainos "Metų žmogaus 2014" apdovanojimas. Jis Lietuvos vadovei suteiktas už tvirtą paramą Ukrainos nepriklausomybei, jos suverenitetui, teritoriniam vientisumui bei europiniams siekiams.