Aktualijos Lietuvoje

2015 m. balandžio 27 d.

Antrą kartą teikiami nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai Lietuvoje. Tarp nominuotųjų - pataisos namai, televizija, populiari muzikos grupė.

2015 m. balandžio 23 d.

Nors oficialiai deklaruojama, kad senos padangos surenkamos nemokamai, padangas keitę mažesniuose automobilių servisuose greičiausiai susidūria su problema, kai jų prašoma susimokėti už senų padangų surinkimą. Dėvėtų padangų "derlius“ nuošalesnėse pamiškėse, pakelėse šį pavasarį taip pat nesumažėjo.

2015 m. balandžio 22 d.

2015-04-20 visuomenės informavimo priemonėse (www.lrytas.lt - Iš 17 degalinių nepilnametis alaus negavo tik trijose, www.15min.lt - Nufilmuotas eksperimentas: iš 17 degalinių alaus nepilnamečiui nepardavė tik 3, www.delfi.lt - 17-mečio eksperimentas pribloškė: slapta darytame vaizdo įraše - verslininkų aplaidumas) buvo pateikta informacija apie mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais vietose (įvairiose Vilniaus mieste esančiose degalinėse) galimai padarytus Alkoholio kontrolės į

...
2015 m. balandžio 21 d.

Apie 30 proc. Lietuvos gyventojų kasdien vartoja šachtinių šulinių vandenį. Kaip rodo tyrimai, dalies jų vanduo yra užterštas ir maistui jo nereikėtų vartoti. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) specialistai primena, kad pavasarį būtina ypatingą dėmesį skirti šulinių priežiūrai, apsaugai nuo taršos ir bent vieną kartą per metus atlikti svarbiausius vandens mikrobiologinės ir cheminės taršos tyrimus.

...
2015 m. balandžio 21 d.

Ar pasaulinė paroda prilygsta Olimpinėms žaidynėms? Tie, kurie ruošiasi tarptautinei "Expo“ parodai, tikriausiai tam pritartų. Jau netrukus "Expo 2015“ atvers duris lankytojams iš viso pasaulio.

2015 m. balandžio 21 d.

Balandžio 28 d.- Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną - Valstybinė darbo inspekcija organizuoja nacionalinį e. testą (konkursą) saugaus darbo tema. Testo klausimai parengti bendradarbiaujant su Vilniaus Gedimino technikos universitetu.

2015 m. balandžio 20 d.

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė susitiko su aplinkos ministru Kęstučiu Trečioku aptarti bendrų žemės ūkio gamybos ir aplinkos apsaugos sąlyčio taškų. Dėl kylančių nesusipratimų sprendžiant stumbrų daromos žalos atlyginimo klausimus susitikime dalyvavo ir ūkininkai.

2015 m. balandžio 20 d.

Sprendžiant smurto aplinkoje problemą ypatingas vaidmuo tenka savivaldybėms, nes be savivaldybių aktyvios veiklos, problemos pastebėjimo pačioje ankstyviausioje stadijoje ir reagavimo į ją nebus galima pasiekti gerų rezultatų.

2015 m. balandžio 17 d.

Seimas plenariniame posėdyje patvirtino naują Nacionalinę aplinkos apsaugos strategiją, kuria įtvirtinamos prioritetinės aplinkos apsaugos politikos sritys ir ilgalaikiai tikslai iki 2030 metų, Lietuvos aplinkos vizija iki 2050 metų. Už Seimo nutarimą (projektas Nr. XIIP-2686(2) balsavo 51 Seimo narys, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 7 parlamentarai.

...
2015 m. balandžio 16 d.

Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF) paskelbė kvietimą teikti paraiškas paramai gauti atnaujinimo (modernizavimo) ir atsinaujinančių energijos išteklių diegimo projektams individualiuose namuose iš Klimato kaitos specialiosios programos lėšų.

2015 m. balandžio 16 d.

Šiandien Vyriausybės patvirtinta tvarka, kaip kaupti lėšas daugiabučiui atnaujinti ir kaip jas apsaugoti, padės gyventojams laiku ir reikiamai prižiūrėti bei remontuoti savo namus. Nors jau nuo 2001 m. galiojanti Civilinio kodekso nuostata įpareigoja butų ir kitų patalpų savininkus kaupti lėšas namui atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus, ligi šiol tai darė mažai savininkų.

2015 m. balandžio 15 d.

Balandžio 13 d., per visuotinį akcijos "Tvora“ reidą aplinkosaugininkai patikrino daugiau kaip 200 vandens telkinių.

2015 m. balandžio 13 d.

Visi šalies gyventojai už komunalinių atliekų tvarkymą, nesvarbu, kurioje savivaldybėje jie gyvena, mokės pagal vienodas taisykles. Tai numato Aplinkos ministerijos parengtos ir siūlomos Atliekų tvarkymo įstatymo ir kitų teisės aktų pataisos. Jos įteisintų vieningos komunalinių atliekų tvarkymo kainodaros modelį ir jų tvarkymo principus.

2015 m. balandžio 13 d.

Konkurencijos taryba baigė tyrimą dėl UAB "Vilniaus energija“ ir UAB "Bionovus“ veiksmų galimai ribojusių konkurenciją biokuro tiekimo rinkoje.

2015 m. balandžio 13 d.
Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas prasideda balandžio 13 d.