Aktualijos Lietuvoje

2015 m. balandžio 2 d.

Asmens duomenų vagystės, kurias įvykdo pareigūnai ar tarnautojai, turintys atitinkamą prieigą prie informacijos ir siekiantys iš jos pasipelnyti, paprastai atskleidžiamos po tam tikro laiko. Kaip organizacijos gali tinkamai užtikrinti asmens duomenų saugą bei užkirsti kelią tokioms vagystėms?

2015 m. balandžio 2 d.

Jei per metus į buitinių atliekų konteinerį išmetate 100 kg buitinės technikos ir elektronikos prietaisų, į sąvartyną iš jūsų namų iškeliauja 0,2 g aukso, 0,6 g sidabro ir maždaug 0,07 g platinos.

2015 m. balandžio 1 d.

Nuo šiol gyventojai, naudodamiesi išmaniaisiais telefonais, galės SEB bankui pranešti vietas, kuriose už prekes ar paslaugas jie norėtų atsiskaityti mokėjimo kortele, tačiau kol kas tokios galimybės neturėjo. Tai padaryti jie galės interaktyviajame žemėlapyje SEB banko tinklalapyje.

2015 m. balandžio 1 d.

2014 m. pabaigoje atlikta Eurobarometro apklausa parodė, kad beveik visi apklausti europiečiai (94 proc.) sutinka, jog lyčių lygybė yra viena svarbiausių teisių.

2015 m. balandžio 1 d.

Šiais laikais internetas naudojamas ne tik kaip informacijos šaltinis, bet ir darbui ar naujų pažinčių užmezgimui. Vis dėl to būtina kalbėti ir apie pavojų, kurį sukuria ši erdvė. Internete galime pasijusti anonimais, o tai dažnai priveda prie savo emocijų nesuvaldymo ir pykčio išliejimo ant kitų. Kaip atskleidžia praktika, prieinama prie šmeižto, kitų įžeidinėjimo bei neapykantos kurstymo.

2015 m. kovo 30 d.

Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos (JKLJS) kartu su Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje organizuotame kasmetiniame forume "Science of Building a Successful Career“, "Investuok Lietuvoje“ ir Lietuvoje veikiančios tarptautinės kompanijos Jungtinėje Karalystėje studijuojantiems ar dirbantiems lietuviams pristatė jų laukiančias karjeros galimybes Lietuvoje. Šias galimybes pristačiusių tarptautinių kompanijų atstovų teigimu, Lietuva profesionalams siūlo ne tik mažesnę konkurenc

...
2015 m. kovo 30 d.

Parkavimo vietų, darželių trūkumas, šiukšlių išvežimo, vaikų žaidimo aikštelių klausimai - visa tai galėtų tapti savivaldybių ir valdžios prioritetais ne tik popieriuje. Tai pasiekti galima stiprinant bendruomenes, kurios ir taip jau Lietuvoje pasiekė įspūdingų rezultatų: įvykdyti didžiuliai projektai, pagerinta infrastruktūra, sutvarkyta aplinka, išleistos knygos apie skirtingus kaimus ir regionus. Tačiau tai yra tik viena medalio pusė. Bendruomenės nėra skaitlingos nariais, daugelis narių nė

...
2015 m. kovo 30 d.

Šiemet pradedama įgyvendinti nauja 2014-2020 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų programa ir joje regionų plėtrai skiriama daugiau nei vienas milijardas eurų - tai pusantro karto daugiau nei 2007-2013 metų finansinės paramos laikotarpiu.

2015 m. kovo 30 d.

Balandžio 2-ąją pasaulyje minima Autizmo diena. Lietuvos sveikatos specialistų skaičiavimu mūsų šalyje per metus gimsta iki 3 tūkstančių autistų vaikų, tačiau, pasirodo, valstybei iki šiol jie mažiausiai rūpi. Ministerijos stumdo atsakomybę viena nuo kitos, specialistai darbui su tokiais vaikais nerengiami, kaip sovietmečiu jie neretai vis dar gydomi vaistais, o ne terapija. Bet dar blogiau tai, kad tėvai, auginantys tokį vaiką paliekami vieni.

2015 m. kovo 27 d.

Seimas plenariniame posėdyje priėmė Tabako kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta įtvirtinti draudimą rūkyti transporto priemonių salonuose, jeigu juose yra asmenų iki 18 metų ir (ar) nėščių moterų. Už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo 49 Seimo nariai, prieš - 3, susilaikė 28 parlamentarai. Priimtos naujos nuostatos įsigalios 2015 m. liepos 1 d.

2015 m. kovo 27 d.

Gyventojų finansinė parama Lietuvos kariuomenei per metus išaugo šimtus kartų. 2014-aisiais dviejų procentų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) parama Lietuvos kariuomenei sudarė 38,6 tūkst. Eur (133,4 tūkst. Lt) ir, palyginti su 2013-aisis, ji išaugo beveik tris šimtus kartų. LRT.lt pašnekovai neabejoja, kad gyventojai krašto saugumu susirūpino dėl Rusijos demonstruojamos agresijos ir besitęsiančio karinio konflikto Ukrainoje.

2015 m. kovo 27 d.

Šiandien Energetikos ministerijoje vykusioje spaudos konferencijoje pristatyta abejonių dėl skaidrumo kelianti situacija Vilniaus šilumos ūkyje. Paaiškėjo, kad šilumą sostinėje tiekianti "Vilniaus energija“ iš susijusios įmonės perka biokurą maždaug pusantro karto brangiau, nei ši žaliava kainuoja biržoje.

2015 m. kovo 25 d.

Artėjant velykinėms šventėms, turguose jau ne vienas prekeivis siūlo pataisų stalui papuošti. Šie jautrūs nykstantys augalai nuolat nukenčia nuo žmogaus rankos, o naujas pataisas išauga tik per 20-30 metų.

2015 m. kovo 25 d.

Vyriausybė šiandien pritarė migracijos procesų optimizavimo ir migracijos sistemos pertvarkos planui, kuriame siūloma naikinti Migracijos departamentą, o jo funkcijas perduoti Policijos departamentui ir Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT).

2015 m. kovo 24 d.

Konkurencijos taryba nustatė, kad UAB "Pigu“ (toliau - Bendrovė), užsiimanti elektronine prekyba internetu, nuo 2013 kovo mėn. iki 2014 rugpjūčio mėn. skleidė klaidinančią įvairių prekių reklamą, kurioje nurodė nepagrįstą naudą vartotojams. Konkurencijos tarybos vertinimu, tokios reklamos klaidino vartotojus, galėjo sudaryti įspūdį apie reikšmingai sumažintą kainą ir taip pažeidė LR Reklamos įstatymo 5 str. 1d.