Aktualijos Lietuvoje

2015 m. gegužės 21 d.
3 iš 4 jaunų žmonių (78 proc.) Lietuvoje yra įsitikinę, kad Seimo svarstomas draudimas tik nuo 20 metų leisti įsigyti ir vartoti bet kokius alkoholio turinčius gėrimus nesumažins alkoholio vartojimo tarp jaunimo, rodo "Sprinter“ atlikta apklausa. Kad problema sprendžiama ne tais būdais, pritaria ir Lietuvos liberalus jaunimas, Lietuvos studentų sąjunga, VU studentų atstovybė bei visuomenėje žinomi žmonės.
2015 m. gegužės 20 d.
Kelių statybos bendrovės AS "Latvijas tilti“ ir UAB "Kauno keliai“ kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl daug įtarimų ir diskusijų sukėlusio Vilniaus vakarinio aplinkkelio tiesimo konkurso. Konkurencijos tarybos prašoma ištirti, ar šešios bendrovės, paskelbtos konkurso nugalėtojomis, nėra sudariusios konkurenciją ribojančio susitarimo, tarpusavyje pasidalindamos aplinkkelio tiesimo darbus, nors tai draudžia Konkurencijos įstatymas.
2015 m. gegužės 20 d.
Pakuočių atliekų rūšiavimo konteineriams įsigyti ir jais aprūpinti gyventojus šiemet savivaldybėms numatyta išmokėti apie 2,7 mln. eurų iš Gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo programos.
2015 m. gegužės 16 d.
Šiemet minimos Trečiosios Jungtinių Tautų Saugaus eismo savaitės šūkis "Saugokime vaikų gyvybes!“ Lietuvoje suvienijo Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo, Susisiekimo ministerijas, Kelių policijos tarnybą, Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžią įstaigą Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrą bei savivaldybių visuomenės sveikatos biurus.
2015 m. gegužės 15 d.
Gegužės 15 dieną prasidedantis aplinkosaugos projektas "Mes rūšiuojam. Vasara“ ieško projekto ambasadorių - aktyvių, energingų žmonių, kurie vasarą suburtų vietos bendruomenes kilniam tikslui - saugoti aplinką nuo pavojingų atliekų.
2015 m. gegužės 13 d.
Seime ketinama peržiūrėti ir sugriežtinti teisės aktus, susijusius su senų automobilių ardymu ir perdirbimu, kad Lietuva įgyvendintų nuo šių metų sausio įsigaliojusius Europos Sąjungos (ES) reikalavimus perdirbti ar pakartotinai panaudoti net 95 proc. seno automobilio.
2015 m. gegužės 12 d.
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams teko neeilinė užduotis. Jie daugiabučio namo kieme sugavo gyvatę.
2015 m. gegužės 12 d.
Nelegalų dujų vartojimą išduoda ne tik specialistų nesunkiai aptinkamos savavališkai įrengtos dujų atšakos, bet ir sklindantis dujų kvapas.
2015 m. gegužės 11 d.
Lietuvoje prasideda Europos Komisijos (EK) inicijuota vartotojų švietimo kampanija, kurios metu bus siekiama padidinti vartotojų ir prekybininkų informuotumą apie Europos Sąjungos (ES) šalyse užtikrinamas teises vartotojams apsiperkant internetu ir kitose prekybos vietose.
2015 m. gegužės 7 d.
Seimas plenariniame posėdyje priėmė Rinkliavų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-1981(2), kuriomis nutarta leisti savivaldybėms nustatyti vietinę rinkliavą už naudojimąsi gyvenamųjų vietovių viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra. Nuo šios rinkliavos bus atleisti vaikai iki 18 metų. Už šiuo teisės akto pakeitimus balsavo 73 Seimo nariai, prieš - 2, susilaikė 7 parlamentarai.
2015 m. gegužės 7 d.
Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtintos viešosios elektromobilių įkrovimo plėtros rekomendacijos ir šalia valstybinės reikšmės kelių numatomų įrengti viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų planas.
2015 m. gegužės 5 d.

Gegužės 5 dieną profesinę šventę minintys vandentvarkos darbuotojai juokauja, kad vamzdynai mus ne tik pagirdo, bet ir sutvarko kitus buitinius poreikius. Daugiau nei penkis šimtus metų vandentiekininkai suka galvas, kokios konstrukcijos vamzdynus naudoti, kad eksploatacijos kaina, o kartu ir sąskaitos gyventojams būtų mažiausios.

2015 m. gegužės 5 d.

Šiandien socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė susitiko su savivaldybių pavaldumo įstaigų, dalyvaujančių institucinės globos pertvarkoje, vadovais, tų savivaldybių vadovais ir socialinės paramos skyrių vedėjais, kurie iš esmės pritarė pertvarkai.

2015 m. gegužės 4 d.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Latvijos Respublikos Prezidentą Andrį Bėrzinį nacionalinės šventės - Latvijos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimt penkerių metų sukakties - proga.

2015 m. balandžio 28 d.

Susisiekimo ministerija atkreipia dėmesį, kad atlikus tiek pirmą, tiek ir pakartotinę transporto priemonės privalomąją techninę apžiūrą, ženklas-lipdukas nėra privalomas, nebent to pageidauja transporto priemonės valdytojas.