Aktualijos Lietuvoje

2015 m. rugsėjo 21 d.
Siekiant užtikrinti skaidrią gidų veiklą, Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau - VTD) š. m. liepos ir rugpjūčio mėnesiais iniciavo 5 neteisėtai gido veikla užsiimančių asmenų patikrinimo reidus, kurių metu patikrinti 67 gidai, lydėję turistų grupes Vilniuje.
2015 m. rugsėjo 17 d.
Vieni parduoda vasaras, kiti - rudens savaitgalius. Visoje Lietuvoje jau įsibėgėjęs bulviakasis anūkus suskirsto į dvi grupes: geruosius, kurie padeda, ir bloguosius, kurie į bulviakasį neatvažiuoja. Bulvių, beje, dažniausiai gauna ir vieni, ir kiti. Vis dėlto šiandien bulvės Lietuvoje auginamos ne tik šeimai - stambieji ūkininkai savo derlių parduoda ir įmonėms, kurios bulves naudoja savo produkcijai gaminti.
2015 m. rugsėjo 17 d.
Suintensyvėjus pluoštinių kanapių produktų prekybai turgavietėse, Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (VAT) primena, kad vadovaujantis Pluoštinių kanapių auginimo priežiūros ir tiekimo rinkai kontrolės tvarkos aprašu, pluoštinių kanapių produktus tiekti rinkai gali tik tie ūkio subjektai, kurie įtraukti į Pluoštinių kanapių produktų tiekėjų sąrašą.
2015 m. rugsėjo 11 d.
Lygių galimybių kontrolierė tiria skundą dėl to, kad Kauno senamiestyje kibininės administracija atsisakė aptarnauti ir įžeidinėjo romus. Skundą pasirašė 9 asmenys.
2015 m. rugsėjo 10 d.
Visos Lietuvos savivaldybės prisijungė prie pilietinės iniciatyvos "AuGink savo kraštą“. "Kviečiame visų miestų vadovus ne tik pasirašyti memorandumą, bet ir savo sprendimais prisidėti prie regiono ekonomikos augimo.
2015 m. rugsėjo 6 d.
Nuo 2015 metų lapkričio 1 d. banko klientų laukia pokyčiai - senos elektroninius mokėjimus patvirtinančios priemonės turės būti pakeistos naujomis - saugesnėmis ir patikimesnėmis, t. y. naudojimasis plastikinėmis ar popierinėmis slaptažodžių kortelėmis bus panaikintas arba itin apribotas.
2015 m. rugsėjo 1 d.
Prasidedant naujiems mokslo metams, Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) kartu su Lietuvos studentų sąjunga (LSS) atkreipia studentų dėmesį ir ragina juos kritiškai vertinti į mokymo įstaigas užsukančių privačių gydymo įstaigų atstovų pasiūlymus persirašyti gydytis į naujas sveikatos priežiūros įstaigas.
2015 m. rugsėjo 1 d.
Rugpjūčio pradžioje Kretingos gyventojus sukrėtė kraupus reginys paleidus vandenį iš čiaupo. Vandenyje kretingiškiai išvydo baltų kirmėlių armijas.
2015 m. rugsėjo 1 d.
Savo gyvavimą šį rudenį baigia vienas aplinkosaugos projektų "Daugiau erdvės kiemuose“. Nuo šio sezono senų automobilių atliekų surinkimą užtikrins naujas projektas - "Mes rūšiuojam automobilių atliekas“.
2015 m. rugpjūčio 26 d.
Po patikrinimo Palangos Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) skyriuje paaiškėjo, kad vangiai yra sprendžiama Šventosios nelegalių namelių problema. Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) direktorė Daiva Gineikaitė pranešė, kad artimiausiu metu bus nustatyti aplaidžiai savo funkcijas vykdę asmenys ir pareikalauta iš jų atsakomybės.
2015 m. rugpjūčio 25 d.
Dėl didelio gaisrų pavojaus lankymąsi šalies miškuose apribojo jau 41 savivaldybė. Arti trečdalio savivaldybių laikinai uždraudė lankytis jų teritorijoje esančiuose miškuose.
2015 m. rugpjūčio 25 d.
Nusekęs šalies upių vanduo atidengė dar vieną skaudulį - žmonių išmestus nebereikalingus daiktus. Aplinkos viceministras Linas Jonauskas su valstybinės aplinkos apsaugos inspektoriais rugpjūčio 21 d. po darbo aiškinosi, kas glūdi sostinėje esančios Vilnelės ir Neries santakos dugne.
2015 m. rugpjūčio 25 d.
Įsibėgėjus 2015 m. rugpjūčio mėnesiui visoje Lietuvoje jau baigiami kulti žiemkenčiai, kuliami vasariniai javai ir rapsai. Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau - Augalininkystės tarnyba) teikia grūdų ūkio subjektams aktualią informaciją.
2015 m. rugpjūčio 19 d.
Vyriausybė patikslino Mokesčiams apskaičiuoti naudojamų apskaitos duomenų išrašymo ir pripažinimo taisykles ir nustatė, kad gyventojams pridėtinės vertės mokesčio (PVM) sąskaitos faktūros už atliktus daugiabučių renovacijos darbus nebus išrašomos.
2015 m. rugpjūčio 19 d.
Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos praneša, kad kai kuriose šalies dalyse šią vasarą gruntinio vandens lygis yra ypač žemas. Požeminio vandens lygio matavimo duomenys rodo, kad pradėjęs žemėti dar balandžio-gegužės mėnesiais gruntinio vandens lygis toks žemas gali išsilaikyti ir rugsėjo-spalio mėnesiais.