Aktualijos Lietuvoje

2015 m. lapkričio 18 d.
Labdaros organizaciją "Maisto bankas“ šiandien pasiekė neįprastas krovinys - Iš Muitinės sandėlio čia pristatyta 39 tonos kavos. Tai - vogtos prekės, kurias operacijos metu rado ir sulaikė Lietuvos muitinės pareigūnai.
2015 m. lapkričio 18 d.
Lapkričio 13-ąją Sveikatos apsaugos ministerijoje posėdžiavusi Privalomojo sveikatos draudimo taryba (PSDT) pritarė sprendimams, kuriuos patvirtinus gerėtų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas ir kokybė. PSDT yra svarbus patariamasis instrumentas sveikatos apsaugos ministrui priimant sprendimus, įgyvendinant naujoves ir tobulinant sveikatos priežiūros sistemą.
2015 m. lapkričio 9 d.
Prieš beveik dvejus metus pasikeitus prekybos privačia žemės ūkio paskirties žeme tvarkai, Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) suskaičiavo, kad vidutiniškai per metus gaunama apie 20 tūkst. kreipimųsi dėl leidimo parduoti privačią žemės ūkio paskirties žemę ir išduodama apie 5 tūkst. leidimų įsigyti žemės ūkio paskirties žemės.
2015 m. lapkričio 9 d.
Notarų profesinę kvalifikaciją prižiūrinti Lietuvos notarų rūmų komisija pripažino netinkamu eiti pareigas Jurbarko rajono 2-ojo notaro biuro notarą Antaną Grumuldį. Remdamasis šia išvada, teisingumo ministras atleido notarą iš užimamų pareigų ir nurodė nustatyta tvarka perduoti jo dokumentus ir bylas kitiems notarams.
2015 m. lapkričio 9 d.
Pastatų atnaujinimas, didinant energinį efektyvumą, yra vienas Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos tikslų. Kad būtų pasiektas dar didesnis energinis efektyvumas, planuojama pereiti prie kompleksinės renovacijos, kai bus sutvarkoma visa kvartale esanti infrastruktūra.
2015 m. lapkričio 2 d.
Antano Guogos paramos fondo ir Lietuvos kariuomenės bendras projektas "2% mūsų kariuomenei“, kuriuo buvo raginama piliečius skirti 2 proc. nuo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) Lietuvos kariuomenei, padėjo išauginti gyventojų paramą ginkluotosioms pajėgoms septynis kartus. Tai rodo preliminarūs Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenys.
2015 m. lapkričio 2 d.
Lietuviai ir rusai, turintys pasienyje bendrus vandens telkinius, kartu nagrinėja žvejybos reguliavimo juose klausimus. Praėjusią savaitę Kaliningrade (Rusijos Federacija) įvyko bendros Lietuvos-Rusijos komisijos žuvininkystės klausimams nagrinėti 16-oji sesija.
2015 m. spalio 22 d.
Valstybinė eismo saugumo komisija pritarė Susisiekimo ministerijos iniciatyvai dėl alkoblokų sistemos diegimo Lietuvoje. Siekiant paspartinti šios sistemos įteisinimo procesą, numatoma inicijuoti kai kurių teisės aktų pataisas.
2015 m. spalio 22 d.
Mažeikių miesto teritorijoje esančiame privačiame miške išpjautas kelių arų plotas pataisų. Nukentėjo ir mėlynių uogienojai. Aplinkos ministerijos Šiaulių aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūra į pranešimą nereagavo, o Valstybinės miškų tarnybos atstovas į vietą atvykti pažadėjo tik kitą dieną.
2015 m. spalio 16 d.
Spalio 17 d. bus minima Tarptautinė kovos su skurdu ir socialine atskirtimi diena. Artėjant šiai dienai Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas ragina pripažinti, jog skurdo problema Lietuvoje reikalauja tvirtos politinės valios. Jokios reformos negali būti vykdomos neįvertinus poveikio pažeidžiamiausiems mūsų visuomenės nariams. Ypatingą dėmesį raginame atkreipti į šeimų su vaikais situaciją Lietuvoje.
2015 m. spalio 13 d.
Artėjant laikui keisti padangas aplinkosaugininkai primena, kaip paprastai, nemokamai ir neteršiant aplinkos jomis atsikratyti.
2015 m. spalio 13 d.
Žemės ūkio ministerija atkreipia arklių savininkų ir laikytojų dėmesį į tai, kad šiuo metu Ūkinių gyvūnų registre yra įregistruotų arklių, kurių savininkams neišduoti arklio pasai, nes jie nesikreipė dėl paso išdavimo.
2015 m. spalio 12 d.
Belgijoje kitąmet nuo balandžio pirmosios įvedama palydovų palaikoma kelių mokesčių sistema sunkiajam transportui, kurio leistina masė siekia 3,5 tonų ir daugiau. Nauja kelių mokesčių sistema pakeis šiuo metu Belgijoje galiojančią Eurovinjetę.
2015 m. spalio 12 d.
Drausmindami netinkamai atliekas tvarkančius piliečius ir automobilius bet kur gamtoje paliekančius vairuotojus per pastaruosius mėnesius aplinkosaugininkai atliko daugiau kaip 500 patikrinimų. Pažeidėjams skirta per 4 tūkst. eurų baudų.
2015 m. spalio 9 d.
Aplinkos ministerija parengė Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektą, kuriuo siūloma griežtinti atsakomybę bei nustatyti sankcijas ne tik juridiniams, bet ir fiziniams asmenims už netinkamą alyvos atliekų tvarkymą.