Aktualijos Lietuvoje

2015 m. lapkričio 9 d.
Pastatų atnaujinimas, didinant energinį efektyvumą, yra vienas Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos tikslų. Kad būtų pasiektas dar didesnis energinis efektyvumas, planuojama pereiti prie kompleksinės renovacijos, kai bus sutvarkoma visa kvartale esanti infrastruktūra.
2015 m. lapkričio 2 d.
Antano Guogos paramos fondo ir Lietuvos kariuomenės bendras projektas "2% mūsų kariuomenei“, kuriuo buvo raginama piliečius skirti 2 proc. nuo jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) Lietuvos kariuomenei, padėjo išauginti gyventojų paramą ginkluotosioms pajėgoms septynis kartus. Tai rodo preliminarūs Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenys.
2015 m. lapkričio 2 d.
Lietuviai ir rusai, turintys pasienyje bendrus vandens telkinius, kartu nagrinėja žvejybos reguliavimo juose klausimus. Praėjusią savaitę Kaliningrade (Rusijos Federacija) įvyko bendros Lietuvos-Rusijos komisijos žuvininkystės klausimams nagrinėti 16-oji sesija.
2015 m. spalio 22 d.
Valstybinė eismo saugumo komisija pritarė Susisiekimo ministerijos iniciatyvai dėl alkoblokų sistemos diegimo Lietuvoje. Siekiant paspartinti šios sistemos įteisinimo procesą, numatoma inicijuoti kai kurių teisės aktų pataisas.
2015 m. spalio 22 d.
Mažeikių miesto teritorijoje esančiame privačiame miške išpjautas kelių arų plotas pataisų. Nukentėjo ir mėlynių uogienojai. Aplinkos ministerijos Šiaulių aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūra į pranešimą nereagavo, o Valstybinės miškų tarnybos atstovas į vietą atvykti pažadėjo tik kitą dieną.
2015 m. spalio 16 d.
Spalio 17 d. bus minima Tarptautinė kovos su skurdu ir socialine atskirtimi diena. Artėjant šiai dienai Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas ragina pripažinti, jog skurdo problema Lietuvoje reikalauja tvirtos politinės valios. Jokios reformos negali būti vykdomos neįvertinus poveikio pažeidžiamiausiems mūsų visuomenės nariams. Ypatingą dėmesį raginame atkreipti į šeimų su vaikais situaciją Lietuvoje.
2015 m. spalio 13 d.
Artėjant laikui keisti padangas aplinkosaugininkai primena, kaip paprastai, nemokamai ir neteršiant aplinkos jomis atsikratyti.
2015 m. spalio 13 d.
Žemės ūkio ministerija atkreipia arklių savininkų ir laikytojų dėmesį į tai, kad šiuo metu Ūkinių gyvūnų registre yra įregistruotų arklių, kurių savininkams neišduoti arklio pasai, nes jie nesikreipė dėl paso išdavimo.
2015 m. spalio 12 d.
Belgijoje kitąmet nuo balandžio pirmosios įvedama palydovų palaikoma kelių mokesčių sistema sunkiajam transportui, kurio leistina masė siekia 3,5 tonų ir daugiau. Nauja kelių mokesčių sistema pakeis šiuo metu Belgijoje galiojančią Eurovinjetę.
2015 m. spalio 12 d.
Drausmindami netinkamai atliekas tvarkančius piliečius ir automobilius bet kur gamtoje paliekančius vairuotojus per pastaruosius mėnesius aplinkosaugininkai atliko daugiau kaip 500 patikrinimų. Pažeidėjams skirta per 4 tūkst. eurų baudų.
2015 m. spalio 9 d.
Aplinkos ministerija parengė Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektą, kuriuo siūloma griežtinti atsakomybę bei nustatyti sankcijas ne tik juridiniams, bet ir fiziniams asmenims už netinkamą alyvos atliekų tvarkymą.
2015 m. spalio 5 d.
Vasaros pradžioje dalis komercinių bankų paskelbė ribojantys nemokamai iš bankomatų išsiimamų grynųjų pinigų sumas.
2015 m. spalio 2 d.
Elektros skirstymo bendrovės LESTO elektros skaitiklius prižiūri tik įgalioti bendrovės arba partnerių darbuotojai. Bendrovė prašo gyventojų būti apdairiems ir įsidėmėti, ar atvykę asmenys nėra jais apsimetę sukčiai.
2015 m. rugsėjo 24 d.
Lietuvos vartotojų instituto (LVI) darbuotojai kartu su policijos pareigūnais trečiadienį lankėsi Vilniaus Mindaugo "Maximos“ prekybos centre.
2015 m. rugsėjo 24 d.
Pastaruoju metu pradėjus dygti grybams, pasipylė ir pulkai grybautojų. Deja, tarp jų pasitaiko ir tokių, kurie nepaiso ar nežino grybavimo taisyklių. Aplinkosaugininkai primena, kad jų laikytis privalu visiems, o pažeidėjams gali būti skiriama administracinė bauda.