Aktualijos Lietuvoje

2015 m. gruodžio 30 d.
2015-ieji Lietuvos energetikoje buvo intensyvūs bei gausūs įvykių ir permainų. Energetikos ministerija pristato svarbiausių įvykių dešimtuką, kurių įtaką energetikos sektoriui bei vartotojams yra didžiausia.
2015 m. gruodžio 18 d.
Artėja 2016 m. sausio 1 dienos terminas, kuomet Lietuvoje įsigalios tvarka, pagal kurią visi gamintojai ir importuotojai privalės pagrįsti rinkai teikiamų pakuočių atitiktį Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatyme išdėstytiems reikalavimams.
2015 m. gruodžio 18 d.
Artėjant šventėms turbūt nė nepajutote, kaip staiga tapote įtraukti į prieššventinį šurmulį ir dovanų paieškas: artimiesiems, draugams, kolegoms, svečiams. Deja, neretai dovanos, kurias per skubėjimą perkame, sugrįžus į namus pasirodo ne pačios originaliausios.
2015 m. gruodžio 9 d.
"Galimybė įteisinti be leidimo pradėtas statybas - ne nuolaidžiavimas savivaliautojui, bet brangiai kainuojanti paslauga. Tokios statybos gali būti įteisinamos tikrai ne visais atvejais, todėl joms pasiryžę statytojai labai rizikuoja“, - apie savavališkų statybų įteisinimą kalba aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.
2015 m. gruodžio 9 d.
Kalėdinių rūpesčių sūkuryje rūpindamiesi dovanomis ir vaišėmis artimiesiems, nesusimąstome apie "dovaną“, kurią pasibaigus šventiniam laikotarpiui paliksime gamtai. Patirtis rodo, kad pasidavę pirkimo manijai, per didžiąsias metų šventes išmetame ketvirtadaliu daugiau atliekų nei įprastomis dienomis.
2015 m. gruodžio 9 d.
Gruodžio 18-ąją jau septintąjį kartą visos Lietuvos miškų urėdijos įteiks šventinę dovaną šalies žmonėms - dalins eglių šakas ir tradiciškai kvies parsinešti Kalėdas į savo namus. Pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse, kitose susibūrimų vietose eglišakių kasmet išdalinama per šimtą tūkstančių. Miškininkai džiaugiasi šios socialinės akcijos populiarumu ir tuo, kad visuomenė vis labiau domisi gamtos išsaugojimu.
2015 m. gruodžio 9 d.
Lietuvoje sparčiai mažėjant gyventojų skaičiui ištuštėjo 4200 mūsų šalies kaimų ir viensėdžių. Laikantis galiojančios tvarkos, kyla pavojus prarasti visų šių gyvenamųjų vietovių vardus.
2015 m. gruodžio 9 d.
"Su dideliu skausmu širdyje sakau, kad ekologijai Lietuvoje skiriama per mažai dėmesio. Nors galime pasidžiaugti nuveiktais darbais vandenvalos srityje, yra dar daug neišspręstų problemų, todėl šiemet pažymimas neeilinis 75-erių metų KTU Aplinkosaugos technologijos katedros jubiliejus yra gera simbolinė proga vėl atkreipti dėmesį į šią sritį“, - sako kadenciją baigęs Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus.
2015 m. lapkričio 26 d.
Pašto siuntose pastaruoju metu vis dažniau aptinkama pavojingų ir draudžiamų siųsti daiktų. Tai - ličio baterijos, įvairūs aerozoliai, oro pagalvės, stiprūs alkoholiniai gėrimai, pirotechnikos gaminiai, pluoštinės kanapės ir jų sėklos.
2015 m. lapkričio 26 d.
Atlikti tyrimai rodo, kad korupcijos apraiškų Lietuvoje mažėja, tačiau korupcijos rizikos tikimybė mažesniuose miesteliuose ir rajonuose išlieka didelė.
2015 m. lapkričio 26 d.
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) pradėjo topografinių Lietuvos žemėlapių atnaujinimo darbus ir iki 2016 metų pabaigos skaitmenines jų versijas planuoja perduoti Lietuvos kariuomenei.
2015 m. lapkričio 18 d.
Labdaros organizaciją "Maisto bankas“ šiandien pasiekė neįprastas krovinys - Iš Muitinės sandėlio čia pristatyta 39 tonos kavos. Tai - vogtos prekės, kurias operacijos metu rado ir sulaikė Lietuvos muitinės pareigūnai.
2015 m. lapkričio 18 d.
Lapkričio 13-ąją Sveikatos apsaugos ministerijoje posėdžiavusi Privalomojo sveikatos draudimo taryba (PSDT) pritarė sprendimams, kuriuos patvirtinus gerėtų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas ir kokybė. PSDT yra svarbus patariamasis instrumentas sveikatos apsaugos ministrui priimant sprendimus, įgyvendinant naujoves ir tobulinant sveikatos priežiūros sistemą.
2015 m. lapkričio 9 d.
Prieš beveik dvejus metus pasikeitus prekybos privačia žemės ūkio paskirties žeme tvarkai, Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) suskaičiavo, kad vidutiniškai per metus gaunama apie 20 tūkst. kreipimųsi dėl leidimo parduoti privačią žemės ūkio paskirties žemę ir išduodama apie 5 tūkst. leidimų įsigyti žemės ūkio paskirties žemės.
2015 m. lapkričio 9 d.
Notarų profesinę kvalifikaciją prižiūrinti Lietuvos notarų rūmų komisija pripažino netinkamu eiti pareigas Jurbarko rajono 2-ojo notaro biuro notarą Antaną Grumuldį. Remdamasis šia išvada, teisingumo ministras atleido notarą iš užimamų pareigų ir nurodė nustatyta tvarka perduoti jo dokumentus ir bylas kitiems notarams.