Aktualijos Lietuvoje

2016 m. vasario 4 d.
Nors kai kuriose Europos Sąjungos šalyse Sąžiningos prekybos (Fairtrade) ženklu pažymėtų produktų netrūksta, Lietuvoje situacija kitokia: vartotojams, kuriems svarbi socialinė atsakomybė, Sąžiningos prekybos ženklu sertifikuotų prekių tenka kruopščiai paieškoti.
2016 m. vasario 4 d.
Dažnai gyventojai ligonių kasų specialistų teiraujasi, ar jie pagrįstai turėjo sumokėti už gautas paslaugas, kai dėl sveikatos sutrikimų kreipėsi ne į savo polikliniką, o į kitą gydymo įstaigą.
2016 m. vasario 4 d.
Jau nuo kitos savaitės pradeda veikti užstato už vienkartines pakuotes sistema. Aplinkos ministerija parengė trumpą atmintinę vartotojui, kuriame pateikiama pagrindinė informacija.
2016 m. sausio 22 d.
Vienkartinių gėrimų pakuočių sistemos startas - jau vasario 1 d. Viena didžiausių gyventojų laukiančių naujovių ­- parduotuvėse įrengiami taromatai, į kuriuos bus galima moderniai priduoti užstato ženklu pažymėtas pakuotes.
2016 m. sausio 22 d.
Jau treji metai kai individualius darbo ginčus nagrinėja darbo ginčų komisijos, įsteigtos prie Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) teritorinių skyrių. Per šį laikotarpį dėl darbo ginčų nagrinėjimo iš asmenų gauta kone 16 tūkstančių prašymų.
2016 m. sausio 22 d.
Nuo šių metų sausio 1 d. į Vilniaus regioninio nepavojingų atliekų sąvartyną šalinti galima tik perrūšiuotas arba apdorotas komunalines atliekas, tačiau šio reikalavimo nėra laikomasi.
2016 m. sausio 18 d.
Šią savaitę pasibaigė akcija "Kalėdinė eglutė - namų šilumai“, kurios metu, organizatorių duomenimis, specialiuose konteineriuose surinkta 890 kubinių metrų nupuoštų šventinių eglučių.
2016 m. sausio 18 d.
Lietuvoje įsitvirtinus šaltiems žiemiškiems orams, žmonės skuba džiaugtis aktyviu poilsiu ant ledo.
2016 m. sausio 18 d.
Susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus įsakymu sudaryta darbo grupė vairuotojų pirminio ir papildomo mokymo klausimams spręsti siūlo diferencijuoti B kategorijos vairuotojų rengimo procesą, t. y. nustatyti tris amžiaus grupes, kurioms būtų taikomi skirtingi vairuotojų rengimo modeliai.
2016 m. sausio 14 d.
Nuo šiol gyvenamąją vietą savivaldybėje, be tikslaus adreso, galės deklaruoti tik benamiai, o būsto savininkams suteikta galimybė leisti kitiems asmenims gyvenamąją vietą deklaruoti laikinai.
2016 m. sausio 14 d.
Nuo vasario 1 d. Lietuvoje pradeda veikti naujoji užstato sistema. Pirkdami vienkartines metalines, stiklines ir plastikines pakuotes šalies gyventojai paliks 10 cnt. užstatą, kuris bus grąžinamas pridavus tarą parduotuvėse. Visgi jau dabar kaupti butelius ir skardines, tikintis pasipelnyti, neverta - apie tai, kad pakuotę galima grąžinti, pirkėjus informuos ant etiketės esantis užstato ženklas.
2016 m. sausio 14 d.
Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas pasirašė įsakymą, kad nutraukiamas vilkų medžiojimas šiuo, 2015-2016 m., medžioklės sezonu, kadangi jau sumedžiotas šiam laikotarpiui nustatytas vilkų skaičius.
2016 m. sausio 14 d.
Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimai: ką reiškia naujai įtvirtinti "juodieji sąrašai“ ir pakeistas teisinis reguliavimas?
2016 m. sausio 14 d.
Mažeikių rajono savivaldybės mero du patarėjai pastaruoju metu vis dažniau patenka žiniasklaidos akiratin: vienas nenusišalinęs Savivaldybei sprendžiant jo vadovaujamo krepšinio klubo rėmimo klausimą ir taip galimai supainiojęs viešuosius bei privačius interesus, o kitas - jau seniau tapęs "žvaigžde“, garbaus amžiaus politikas - viešai apsimelavo.
2016 m. sausio 14 d.
Neseniai šalyje atsidarius vieno skandinaviško šalies banko padaliniui, pasklido kalbos apie itin geras darbo sąlygas: treniruokliai, stalo futbolas, simuliacinis golfo žaidimas, poilsio kambarys ir pigūs pietūs - tik dalis darbuotojams skirtų malonumų.