Aktualijos Lietuvoje

2016 m. sausio 14 d.
Nuo šiol gyvenamąją vietą savivaldybėje, be tikslaus adreso, galės deklaruoti tik benamiai, o būsto savininkams suteikta galimybė leisti kitiems asmenims gyvenamąją vietą deklaruoti laikinai.
2016 m. sausio 14 d.
Nuo vasario 1 d. Lietuvoje pradeda veikti naujoji užstato sistema. Pirkdami vienkartines metalines, stiklines ir plastikines pakuotes šalies gyventojai paliks 10 cnt. užstatą, kuris bus grąžinamas pridavus tarą parduotuvėse. Visgi jau dabar kaupti butelius ir skardines, tikintis pasipelnyti, neverta - apie tai, kad pakuotę galima grąžinti, pirkėjus informuos ant etiketės esantis užstato ženklas.
2016 m. sausio 14 d.
Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas pasirašė įsakymą, kad nutraukiamas vilkų medžiojimas šiuo, 2015-2016 m., medžioklės sezonu, kadangi jau sumedžiotas šiam laikotarpiui nustatytas vilkų skaičius.
2016 m. sausio 14 d.
Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimai: ką reiškia naujai įtvirtinti "juodieji sąrašai“ ir pakeistas teisinis reguliavimas?
2016 m. sausio 14 d.
Mažeikių rajono savivaldybės mero du patarėjai pastaruoju metu vis dažniau patenka žiniasklaidos akiratin: vienas nenusišalinęs Savivaldybei sprendžiant jo vadovaujamo krepšinio klubo rėmimo klausimą ir taip galimai supainiojęs viešuosius bei privačius interesus, o kitas - jau seniau tapęs "žvaigžde“, garbaus amžiaus politikas - viešai apsimelavo.
2016 m. sausio 14 d.
Neseniai šalyje atsidarius vieno skandinaviško šalies banko padaliniui, pasklido kalbos apie itin geras darbo sąlygas: treniruokliai, stalo futbolas, simuliacinis golfo žaidimas, poilsio kambarys ir pigūs pietūs - tik dalis darbuotojams skirtų malonumų.
2016 m. sausio 7 d.
Žemaitijos sostinė Telšiai 2016 m. taps ir Lietuvos kultūros sostine. Taip Kultūros ministerija įvertino ilgametes telšiškių pastangas kultūros srityje. Tačiau panašu, kad Žemaitijos sostinė darosi vis įdomesnė ne tik kultūros mylėtojams, bet ir verslininkams.
2016 m. sausio 7 d.
Valstybinė darbo inspekcija primena, kad stojus žiemiškiems orams kiekvienoje darbovietėje būtina įvertinti papildomus pavojus, gresiančius įvairiais pakenkimais sveikatai.
2016 m. sausio 7 d.
Prieš ketverius metus Lietuvoje pradėjęs veikti Kėdainių krematoriumas laiku pasiūlė šalies gyventojams reikalingą paslaugą. Tokią išvadą galima daryti įvertinus tarptautinės rinkos tyrimų bendrovės "Berent“yrimo rezultatus - 2015 m. kremavimas, kaip laidojimo būdas, priimtinas 78 proc. gyventojų, t. y. 18 proc. daugiau nei 2013 m. (60 proc.) ir 22 proc. daugiau nei 2008 m. (56 proc.) Tendenciją rodo ir rekordinis kremavimų skaičius Kėdainių krematoriume 2015 m. - 3502....
2015 m. gruodžio 30 d.
Šventinis laikotarpis atneša daug džiaugsmo, tačiau kartu padidėja ir nelaimių skaičius. Kasmet dėl nesaugiai leidžiamų fejerverkų Lietuvoje nukenčia mažiausiai pusšimtis žmonių, daug šių sužalojimų patiriama akims. Tad ką svarbu žinoti apie fejerverkus ir kaip apsaugoti savo akis atėjus žiemos šventėms?
2015 m. gruodžio 30 d.
2015-ieji Lietuvos energetikoje buvo intensyvūs bei gausūs įvykių ir permainų. Energetikos ministerija pristato svarbiausių įvykių dešimtuką, kurių įtaką energetikos sektoriui bei vartotojams yra didžiausia.
2015 m. gruodžio 18 d.
Artėja 2016 m. sausio 1 dienos terminas, kuomet Lietuvoje įsigalios tvarka, pagal kurią visi gamintojai ir importuotojai privalės pagrįsti rinkai teikiamų pakuočių atitiktį Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatyme išdėstytiems reikalavimams.
2015 m. gruodžio 18 d.
Artėjant šventėms turbūt nė nepajutote, kaip staiga tapote įtraukti į prieššventinį šurmulį ir dovanų paieškas: artimiesiems, draugams, kolegoms, svečiams. Deja, neretai dovanos, kurias per skubėjimą perkame, sugrįžus į namus pasirodo ne pačios originaliausios.
2015 m. gruodžio 9 d.
"Galimybė įteisinti be leidimo pradėtas statybas - ne nuolaidžiavimas savivaliautojui, bet brangiai kainuojanti paslauga. Tokios statybos gali būti įteisinamos tikrai ne visais atvejais, todėl joms pasiryžę statytojai labai rizikuoja“, - apie savavališkų statybų įteisinimą kalba aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.
2015 m. gruodžio 9 d.
Kalėdinių rūpesčių sūkuryje rūpindamiesi dovanomis ir vaišėmis artimiesiems, nesusimąstome apie "dovaną“, kurią pasibaigus šventiniam laikotarpiui paliksime gamtai. Patirtis rodo, kad pasidavę pirkimo manijai, per didžiąsias metų šventes išmetame ketvirtadaliu daugiau atliekų nei įprastomis dienomis.