Aktualijos Lietuvoje

2021 m. liepos 1 d.

Į prekybos žmonėmis sąvoką Lietuvoje vis dar reaguojama gan skeptiškai. Tačiau Paramos nusikaltimų aukoms iniciatyvos savanorė, kriminologė Miglė Gelčytė teigia, kad ši problema mūsų šalyje yra nepakankamai įvertinta, o pagalba į prekeivių žmonėmis pinkles pakliuvusiems žmonėms vis dar nepakankama.

2021 m. birželio 17 d.

"ELEKTRĖNŲ MIESTO MAGISTRALINIŲ ŠILUMOS TIEKIMO TINKLŲ MODERNIZAVIMO“ PROJEKTAS NR. 04.3.2-LVPA-K-102-06-0033

Įsibėgėjus Elektrėnų miesto magistralinių šilumos tiekimo tinklų modernizavimo projektui, toliau domimės, kaip vykdomi darbai, su kokiomis kliūtimis susiduriama. Šįkart pakomentuoti paprašėme UAB "Elektrėnų energetikos remontas“ projektų vadovą Liną Akstinavičių.

2021 m. birželio 17 d.

Sulaukiame nemažai gyventojų klausimų apie Sodų gatvės daugiabučių tarpblokinių sandūrų darbų atlikimo technologijas.

2021 m. birželio 3 d.

Norintiems kurti trumpąsias maisto tiekimo grandines ir gauti paramą Žemės ūkio ministerija turi gerą žinią. Šiemet bendradarbiavimo projektams įgyvendinti bus skirta ne 4 mln. Eur, o 7 mln. Eur.

2021 m. gegužės 27 d.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasirašė pavedimą, kad nebūtų taikomos sankcijos pareiškėjams, kurie 2021 m. pasėlių ir kitų žemės ūkio naudmenų paraiškas pateiks pavėluotai, pasibaigus pagrindiniam pasėlių deklaravimo laikotarpiui, t. y. nuo birželio 8 iki liepos 2 d., ir/arba nurodytu laikotarpiu keis pasėlių ir kitų žemės ūkio naudmenų deklaravimo paraiškos duomenis.

2021 m. gegužės 20 d.

Praėjo jau metai, kai pasaulis pradėjo kovą su naujai atsiradusiu koronavirusu, kuris tapo našta ne tik sveikatos sistemai, bet ir ekonomikai. Koronaviruso poveikį netruko pajusti ir Lietuvos darbo rinka. Kovo pradžioje darbo neturėjo kas septintas Lietuvos gyventojas. "Sodra“ skelbia, kad labiausiai per karantiną nukentėjo moterys, tai galėjo sąlygoti pasirinktos profesijos: kelionių palydovai (68 proc. moterų), kelionių konsultantai (70 proc. moterų), virėjai (88 proc. moterų), viešbuči

...
2021 m. gegužės 8 d.

Nuo gegužės 3 d. vėl pradedamos rinkti paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (KPP) priemonės "Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį "Parama smulkiems ūkiams“. Šiemet ir pieninės galvijininkystės sektoriui, ir kitiems sektoriams šaukimas paramai skelbiamas vienu metu, kad nė vieni ūkininkai nesijaustų diskriminuojami. Finansavimas ir jo skyrimo pirmumo eilės yra atskiros, tad konkuruoti sektoriams nereikia. Paraiškos bus priimamos iki birželio 30 d.

...
2021 m. balandžio 29 d.

Siekdamas pagerinti mokinių fizinę ir emocinę sveikatą bei paskatinti daugiau judėti, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kviečia aktyvias mokyklas įsitraukti į iniciatyvą "Judanti klasė“, kuri startuoja nuo 2021 m. gegužės 3 d.

2021 m. balandžio 29 d.

Ūkininkai, norintys modernizuoti savo ūkius, nuo gegužės 3 d. iki birželio 30 d. kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos (KPP) priemonės "Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį "Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Pareiškėjai kartu su investicine parama gali gauti ir lengvatines paskolas, tik paskolas (investicijoms ir apyvartiniam kapitalui) arba paskolas, kurios skirtos patyrusiems sunkumų dėl COVID-19 ligos protrū

...
2021 m. balandžio 6 d.

Kol vieni pergyvena, kad Korona virusas pakeitė gyvenimą, tuo tarpu kiti ieško išeičių, kurios padeda ne tik į vietas sudėlioti kasdienybę, tačiau net ir ją pakeisti kur kas geresne linkme. Žinoma, nemaža gyvenimo dalis yra susijusi su darbu, tad kai jis buvo paveiktas pandemijos - kai kurie ieškojo išeičių ir net pradėjo savo veiklą.

2021 m. kovo 25 d.

Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos (KPP) įgyvendinimas pratęstas dar dvejiems metams, tačiau jau dabar patvirtinta 87 proc. programai įgyvendinti skirtų paramos lėšų. Programa siekiama, kad žemės ūkio sektorius būtų grindžiamas inovacijomis, būtų tvarus teritorijos ir aplinkos požiūriu, palankus klimatui ir atsparus jo kaitai. Pasak paramos gavėjų, ši programa leido modernizuoti veiklą, plėsti veiklos sritis, sėkmingai įdiegti inovacijas ir tapti konkurencingais rinkos žaidėjais.

...
2021 m. kovo 19 d.

Kiek šalies gyventojų save laiko lietuviais, kokia jų gimtoji kalba ir kokį tikėjimą jie išpažįsta? Į šiuos jautrius klausimus atsakė 56 tūkst. žmonių.

Tiek gyventojų panoro dalyvauti pirmą kartą Statistikos departamento surengtoje internetinėje apklausoje apie gyventojų tautybę, gimtąją bei kitas mokamas kalbas, religiją.

2021 m. kovo 6 d.

Žemės ūkio ministerija ėmėsi iniciatyvos iš esmės keisti kooperacijos padėtį. Sukurta darbo grupė kooperacijos veiklai gerinti jau yra parengusi Lietuvos Respublikos kooperacinių bendrovių (kooperatyvų) įstatymo pakeitimą, įsigaliojusį nuo 2020 m. lapkričio 1 d. ir lengvinantį kooperatyvų veiklą, jį ketinama tobulinti ir toliau. Keičiami ir poįstatyminiai teisės aktai, ministro įsakymai. Kadangi dalies kooperatyvų plėtra neišvengiama, jiems investicinė Europos Sąjungos parama labai svarbi. Beje,

...
2021 m. vasario 17 d.

Hemofilija - reta, dažniausiai paveldima, kai kuriais atvejais įgyta liga, kuriai būdingas VIII arba IX krešėjimo faktorių trūkumas. Dėl to sergančio žmogaus kraujas kreša kur kas lėčiau arba visai nekreša, todėl kraujavimas tęsiasi ilgą laiką. Apie hemofiliją ir jos gydymą kalbamės su Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės gydytoja hematologe Rasa Kariniauskiene.

...
2021 m. vasario 14 d.

Įsirenginėdami individualų namą ar sodybą, komercines, gamybines ar prekybos patalpas ten, kur nėra galimybės prisijungti prie centralizuotos nuotekų sistemos, turėsite pasirūpinti vietine kanalizacija ir apsispręsti koks bus jūsų pasirinkimas: nuotekų surinkimo talpyklos ar nuotekų valymo įrenginiai.