Aktualijos Lietuvoje

2021 m. balandžio 29 d.

Ūkininkai, norintys modernizuoti savo ūkius, nuo gegužės 3 d. iki birželio 30 d. kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos (KPP) priemonės "Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį "Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Pareiškėjai kartu su investicine parama gali gauti ir lengvatines paskolas, tik paskolas (investicijoms ir apyvartiniam kapitalui) arba paskolas, kurios skirtos patyrusiems sunkumų dėl COVID-19 ligos protrū

...
2021 m. balandžio 6 d.

Kol vieni pergyvena, kad Korona virusas pakeitė gyvenimą, tuo tarpu kiti ieško išeičių, kurios padeda ne tik į vietas sudėlioti kasdienybę, tačiau net ir ją pakeisti kur kas geresne linkme. Žinoma, nemaža gyvenimo dalis yra susijusi su darbu, tad kai jis buvo paveiktas pandemijos - kai kurie ieškojo išeičių ir net pradėjo savo veiklą.

2021 m. kovo 25 d.

Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos (KPP) įgyvendinimas pratęstas dar dvejiems metams, tačiau jau dabar patvirtinta 87 proc. programai įgyvendinti skirtų paramos lėšų. Programa siekiama, kad žemės ūkio sektorius būtų grindžiamas inovacijomis, būtų tvarus teritorijos ir aplinkos požiūriu, palankus klimatui ir atsparus jo kaitai. Pasak paramos gavėjų, ši programa leido modernizuoti veiklą, plėsti veiklos sritis, sėkmingai įdiegti inovacijas ir tapti konkurencingais rinkos žaidėjais.

...
2021 m. kovo 19 d.

Kiek šalies gyventojų save laiko lietuviais, kokia jų gimtoji kalba ir kokį tikėjimą jie išpažįsta? Į šiuos jautrius klausimus atsakė 56 tūkst. žmonių.

Tiek gyventojų panoro dalyvauti pirmą kartą Statistikos departamento surengtoje internetinėje apklausoje apie gyventojų tautybę, gimtąją bei kitas mokamas kalbas, religiją.

2021 m. kovo 6 d.

Žemės ūkio ministerija ėmėsi iniciatyvos iš esmės keisti kooperacijos padėtį. Sukurta darbo grupė kooperacijos veiklai gerinti jau yra parengusi Lietuvos Respublikos kooperacinių bendrovių (kooperatyvų) įstatymo pakeitimą, įsigaliojusį nuo 2020 m. lapkričio 1 d. ir lengvinantį kooperatyvų veiklą, jį ketinama tobulinti ir toliau. Keičiami ir poįstatyminiai teisės aktai, ministro įsakymai. Kadangi dalies kooperatyvų plėtra neišvengiama, jiems investicinė Europos Sąjungos parama labai svarbi. Beje,

...
2021 m. vasario 17 d.

Hemofilija - reta, dažniausiai paveldima, kai kuriais atvejais įgyta liga, kuriai būdingas VIII arba IX krešėjimo faktorių trūkumas. Dėl to sergančio žmogaus kraujas kreša kur kas lėčiau arba visai nekreša, todėl kraujavimas tęsiasi ilgą laiką. Apie hemofiliją ir jos gydymą kalbamės su Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės gydytoja hematologe Rasa Kariniauskiene.

...
2021 m. vasario 14 d.

Įsirenginėdami individualų namą ar sodybą, komercines, gamybines ar prekybos patalpas ten, kur nėra galimybės prisijungti prie centralizuotos nuotekų sistemos, turėsite pasirūpinti vietine kanalizacija ir apsispręsti koks bus jūsų pasirinkimas: nuotekų surinkimo talpyklos ar nuotekų valymo įrenginiai.

2021 m. vasario 4 d.

Trumposios maisto tiekimo grandinės yra nauda ir vietos gamintojams, ir vartotojams. Tai teiginys, kurį patvirtins ne tik žemės ūkio specialistai, bet ir žemės ūkio bendrovės, jau dalyvaujančios šiame procese.

2021 m. sausio 18 d.

"Modernus žemės ūkis - perspektyvus žemės ūkis“, - tokios pozicijos laikosi Kazlų Rūdos savivaldybės Pavabalkšnio kaime ūkininkaujanti Dalia Kairaitienė. Kiek leidžia galimybės, į kartu su sutuoktiniu Aidu plėtojamą pienininkystės ūkį investuoja savarankiškai. Tačiau, prireikus atnaujinti melžimo aikštelę, ūkininkai pabandė paramos kreiptis pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (KPP) priemonės "Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį "Parama

...
2021 m. sausio 11 d.
Tekstų vertimas iš tiesų itin paklausi paslauga, todėl ir pasiūlos yra nemažai. Turbūt daugelis supranta, jog kuo daugiau pasiūlos, tuo mažesnės kainas. Konkurencija turi įtakos tam, jog kainos siūlomos kuo pigesnės. Vertėjai, kurie nesulaukia daug užsakymų, siūlo kuo pigesnes kainas, jog galėtų užsidirbti. Visgi, tie, kurie gauna daug užsakymų, nemažina kainų, todėl sutaupyti retai galima tuomet, kai pasirenkamas profesionalus vertėjas.
2021 m. sausio 11 d.

Atsiradus internetui, dauguma parduotuvių, paslaugų teikimo įmonių, reklamos galimybių persikėlė į virtualią erdvę. Ir tai yra išties patogu, nes dauguma žmonių turi kompiuterius ar išmaniuosius telefonus, kuriuose yra interneto ryšys. Taigi visą dominančią informaciją galima susirasti neišeinant iš namų.

2021 m. sausio 11 d.
Aplinkos stebėjimas svarbus, kadangi stebint aplinką galima ne tik išvengti galimų nesklandumų, bet ir valdyti situaciją. Vaizdo stebėjimo sistemos populiarios. Nereikia stebėtis populiarumu. Kameros naudingos, todėl dažnai perkamos. Akivaizdu, jog vaizdo stebėjimo sistemas perka tie, kurie turi verslus. Turbūt ir taip aišku, jog į restoraną geriau nesibrauti. Kodėl? Nes visa tai bus užfiksuota ir vagys bus greitai išaiškinti.
2021 m. sausio 11 d.
Statybos yra sudėtingas darbas, kadangi reikia pasirūpinti statymu, prekėmis ir kitais dalykais. Dažnai žmonės supranta, jog statybos yra sudėtingas procesas tuomet, kai pradeda statybų darbus. Pasirūpinti reikia įvairias dalykais. Statybinėmis atliekomis pasirūpinti yra sudėtingiau nei gali pasirodyti. Kai kuriems atrodo, jog galima sukrauti šiukšles į maišelius ir išvežti. Toks pasirinkimas yra nebrangus ir atrodo patogus.
2021 m. sausio 11 d.
Saulės elektrinių paklausa didėja ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje. Kai kuriems atrodo neracionalu rinktis saulės elektrinių Lietuvoje, kadangi saulė čia apsilanko ne taip dažnai, kaip užsienyje. Užsienyje daugiau šviesos, tačiau tai nereiškia, jog neapsimoka pirkti saulės elektrinės kitose šalyse. Pirkti saulės elektrinę apsimoka net ir tiems, kurie nesidžiaugia saule kiekvieną dieną.
2021 m. sausio 11 d.

Turbūt ne kartą girdėjote, jog odontologų siūlomos paslaugos brangios. Tiesos tame yra, kadangi kai kurios klinikos siūlo brangias kainas už dantų taisymą ir kitas procedūras, kurios galėtų būti pigesnės. Dantų taisymas brangus, tačiau ne toks brangus kaip kitos procedūros. Dantų implantai brangūs, todėl dantų protezavimo kainos brangios. Dantų protezavimas gali kainuoti brangiai. Kainos siekia ne tik tūkstantį, bet ir daugiau. Kartais dantis nesiruošiama keisti ar įstatyti dėl to, nes tai kainu

...