Aktualijos Lietuvoje

2021 m. rugsėjo 10 d.

Nuo rugsėjo 20 d. pradedama mokėti 2021 m. pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pieną. Beveik 17 tūkst. pieno gamintojų bus išmokėta 12,3 mln. Eur.

2021 m. rugsėjo 6 d.

Rugsėjo 1-30 d. bus priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos (toliau - KPP) priemonės "Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį "Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“. Šia priemone pasinaudojo ir tuo labai džiaugiasi žemės ūkio kooperatyvo "Jakiškiai“ savininkai bei nariai. Jie tikino, kad be paramos būtų sunkiai įsivaizduojamos "Jakiškių“ veiklos perspektyvos ir išlikimas.

...
2021 m. rugpjūčio 29 d.

"ELEKTRĖNŲ MIESTO MAGISTRALINIŲ ŠILUMOS TIEKIMO TINKLŲ MODERNIZAVIMO“ PROJEKTAS NR. 04.3.2-LVPA-K-102-06-0033

Su džiaugsmu pranešame, kad rangovas UAB "Elektrėnų energetikos remontas“ baigė vykdyti projekto "Elektrėnų miesto magistralinių šilumos tiekimo tinklų modernizavimo“ darbus. Rugpjūčio 9 - 10 dienomis, po trasos paruošimo - pajungimo eksploatacijai bandymų, patikrinimų, tinklai buvo užpildyti vandeniu ir karštas vanduo pasiekė gyventojus - pajungtas karšto van

...
2021 m. rugpjūčio 8 d.

Nuo liepos 1-osios pradėjo veikti nauja įmonė - UAB "Elektrėnų autobusų parkas“. Bendrovė įkurta Elektrėnų savivaldybės tarybos sprendimu, reorganizavus UAB "Elektrėnų komunalinis ūkis“. Pasak autobusų parko vadovo Jono Grybausko, tokiu būdu tikimasi plėtoti bei modernizuoti bendrovės veiklą, efektyviau ją valdyti bei administruoti.

2021 m. rugpjūčio 8 d.

Vos prieš savaitę baigėsi dokumentų pateikimo į Pasieniečio įvadinio mokymo kursus terminas. Tie, kurie pereis atranką, mokysis 9 savaites. O štai dabar pranešame apie įvadinio mokymo kursus, kurie bus intensyvūs ir truks vos 4 savaites.

2021 m. liepos 22 d.

Įsibėgėjus Elektrėnų miesto magistralinių šilumos tiekimo tinklų modernizavimo projektui, toliau domimės, kaip vykdomi darbai, apie karšto vandens tiekimą ir kita. Tai pakomentuoti vėl paprašėme UAB "Elektrėnų energetikos remontas“ projektų vadovą Liną Akstinavičių.

2021 m. liepos 10 d.

Jaunieji ūkininkai visą mėnesį iki liepos 30 d. dar gali teikti paraiškas paramai ir gauti iki 40 tūkstančių eurų, skirtų įsikurti. Šalies pradedantiesiems ūkininkams paremti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (KPP) priemonės "Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį "Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ šiame etape iš viso skirta beveik 15 milijonų eurų.

2021 m. liepos 1 d.

Į prekybos žmonėmis sąvoką Lietuvoje vis dar reaguojama gan skeptiškai. Tačiau Paramos nusikaltimų aukoms iniciatyvos savanorė, kriminologė Miglė Gelčytė teigia, kad ši problema mūsų šalyje yra nepakankamai įvertinta, o pagalba į prekeivių žmonėmis pinkles pakliuvusiems žmonėms vis dar nepakankama.

2021 m. birželio 17 d.

"ELEKTRĖNŲ MIESTO MAGISTRALINIŲ ŠILUMOS TIEKIMO TINKLŲ MODERNIZAVIMO“ PROJEKTAS NR. 04.3.2-LVPA-K-102-06-0033

Įsibėgėjus Elektrėnų miesto magistralinių šilumos tiekimo tinklų modernizavimo projektui, toliau domimės, kaip vykdomi darbai, su kokiomis kliūtimis susiduriama. Šįkart pakomentuoti paprašėme UAB "Elektrėnų energetikos remontas“ projektų vadovą Liną Akstinavičių.

2021 m. birželio 17 d.

Sulaukiame nemažai gyventojų klausimų apie Sodų gatvės daugiabučių tarpblokinių sandūrų darbų atlikimo technologijas.

2021 m. birželio 3 d.

Norintiems kurti trumpąsias maisto tiekimo grandines ir gauti paramą Žemės ūkio ministerija turi gerą žinią. Šiemet bendradarbiavimo projektams įgyvendinti bus skirta ne 4 mln. Eur, o 7 mln. Eur.

2021 m. gegužės 27 d.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasirašė pavedimą, kad nebūtų taikomos sankcijos pareiškėjams, kurie 2021 m. pasėlių ir kitų žemės ūkio naudmenų paraiškas pateiks pavėluotai, pasibaigus pagrindiniam pasėlių deklaravimo laikotarpiui, t. y. nuo birželio 8 iki liepos 2 d., ir/arba nurodytu laikotarpiu keis pasėlių ir kitų žemės ūkio naudmenų deklaravimo paraiškos duomenis.

2021 m. gegužės 20 d.

Praėjo jau metai, kai pasaulis pradėjo kovą su naujai atsiradusiu koronavirusu, kuris tapo našta ne tik sveikatos sistemai, bet ir ekonomikai. Koronaviruso poveikį netruko pajusti ir Lietuvos darbo rinka. Kovo pradžioje darbo neturėjo kas septintas Lietuvos gyventojas. "Sodra“ skelbia, kad labiausiai per karantiną nukentėjo moterys, tai galėjo sąlygoti pasirinktos profesijos: kelionių palydovai (68 proc. moterų), kelionių konsultantai (70 proc. moterų), virėjai (88 proc. moterų), viešbuči

...
2021 m. gegužės 8 d.

Nuo gegužės 3 d. vėl pradedamos rinkti paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (KPP) priemonės "Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį "Parama smulkiems ūkiams“. Šiemet ir pieninės galvijininkystės sektoriui, ir kitiems sektoriams šaukimas paramai skelbiamas vienu metu, kad nė vieni ūkininkai nesijaustų diskriminuojami. Finansavimas ir jo skyrimo pirmumo eilės yra atskiros, tad konkuruoti sektoriams nereikia. Paraiškos bus priimamos iki birželio 30 d.

...
2021 m. balandžio 29 d.

Siekdamas pagerinti mokinių fizinę ir emocinę sveikatą bei paskatinti daugiau judėti, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kviečia aktyvias mokyklas įsitraukti į iniciatyvą "Judanti klasė“, kuri startuoja nuo 2021 m. gegužės 3 d.