Lietuviai pritaria samoningo eismo dalyvio ugdymui

Šiemet minimos Trečiosios Jungtinių Tautų Saugaus eismo savaitės šūkis „Saugokime vaikų gyvybes!“ Lietuvoje suvienijo Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo, Susisiekimo ministerijas, Kelių policijos tarnybą, Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžią įstaigą Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrą bei savivaldybių visuomenės sveikatos biurus.

Šių įstaigų dėka Lietuvoje įvyko daugiau nei 200 akcijų, renginių, konkursų, paskaitų, skirtų tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Vaikų deklaraciją dėl saugos keliuose pasirašė beveik 34 000 Lietuvos žmonių ir suprato bei išgirdo vaikų kreipimasi į suaugusiuosius.
Vieno iš Trečiąjai Jungtinių Tautų Saugaus eismo savaitei skirto renginio metu vaikai įteikė deklaraciją Sveikatos apsaugos ministerijos, Automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos, Kelių policijos tarnybos ir Mokinių neformaliojo švietimo centro atstovams. O Lietuvos savivaldybių visuomenės sveikatos biurai, surinkę parašus po Vaikų deklaracija dėl saugos keliuose perdavė juos savivaldybių merams, taip prašydami merus atkreipti dėmesį į vietos vaikų saugos keliuose problemą ir įtraukti šiuos klausimus į tolesnius savivaldybių strateginius veiklos planus.
Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžios įstaigos Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro organizuotame nuotraukų mokyklinio amžiaus vaikų konkurse „Saugokime vaikų gyvybes“ dalyvavo patys vaikai. Jie tapo saugaus eismo foto reporteriais ir darė nuotraukas, atspindinčias vaikų saugos keliuose temą. Pasibaigus konkursui, komisija nuotraukas vertino atsižvelgdama į jų atitiktį temai ir jo sąsajas su vaikų saugos keliuose tema, techninę nuotraukų kokybę, idėją, originalumą, meniškumą. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti konkurso rėmėjų įsteigtais prizais: • I vietos laimėtojas – Gytis Remeika iš Molėtų raj., − 50 EUR knygyno dovanų kuponu ir specialiu atšvaitų rinkiniu; • II vietos laimėtojas −Robert Kuzborskij, 11 m., Jašiūnai – 30 EUR knygyno dovanų kuponu ir specialiu atšvaitų rinkiniu;  III vietos laimėtojas −Aistis Baltrušaitis 3 kl. Kauno raj.– 20 EUR knygyno dovanų kuponu ir specialiu atšvaitų rinkiniu. Nuotraukos „numylėtinės“ autoriai Eimantas Dudulis ir Tomas Laukaitis, 7 kl., Vilnius – Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos įsteigtu prizu ir specialiu atšvaitų rinkiniu.
Pagrindinis Trečiosios JT Saugaus eismo savaitės koordinatorius buvo Pasaulio sveikatos organizacija, o nacionaliniu lygmeniu Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldi įstaiga Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras<- Grįžti į atgal