Aplinkosaugos projektas ieško ambasadorių

Gegužės 15 dieną prasidedantis aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ ieško projekto ambasadorių - aktyvių, energingų žmonių, kurie vasarą suburtų vietos bendruomenes kilniam tikslui – saugoti aplinką nuo pavojingų atliekų.

Ambasadoriai ne tik rūpinsis aplinkos apsauga, bet ir prisidės prie bendruomenės gerovės – už surinktas elektronikos, buitinės technikos ir senų baterijų atliekas bendruomenė gaus projekto partnerių įsteigtus prizus. Prizus bus galima pasirinkti pagal surinktą atliekų kiekį. Iš viso šią vasarą ketinama išdalinti prizų už 30 tūkst. eurų.
Projekto ambasadoriumi galima tapti užsiregistravus internete http://www.mesrusiuojam.lt/prisijunk-ir-tu/ arba telefonu 8 684 03849.
„Ne vienerius metus plėtojame atliekų surinkimo tinklą, todėl atkreipėme dėmesį, kokie svarbūs yra aktyvūs žmonės. Todėl nusprendėme šią vasarą surasti tokius, kurie rūpinasi aplinka, ir aplink juos suburti bendruomenes, o bendruomenėms įrodyti, kad teisingai tvarkyti atliekas yra naudinga“, - sako projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ iniciatorės Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos vadovas Alfredas Skinulis.
Projekto ambasadoriumi tapęs asmuo turėtų suburti savo bendruomenę, rinkite elektros ir elektroninės įrangos bei nešiojamų baterijų atliekas, o atliekų paėmimo laiką ir vietą suderinti su projekto atliekų vežėjo UAB „Atliekų tvarkymo centras“ darbuotojais. Projektas vyks nuo  gegužės 15 d. iki  rugsėjo 1 d.. Pasibaigus aktyviajam etapui ir apdovanojus laimėtojus projekte dalyvaujančios bendruomenės visus metus (iki kitą vasarą vyksiančio aktyvaus etapo) galės priduoti atliekas ir kaupti taškus.  Vieno projekto taško vertė yra vienas euras. Už vieną toną buitinės technikos ir elektronikos atliekų, išskyrus kineskopinius monitorius, televizorius ir dienos šviesos lempas, bendruomenės gaus 90 taškų, už toną nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų – 600 taškų už vieną toną.
Projektas „Mes rūšiuojam“ per keletą gyvavimo metų smarkiai išsiplėtė. Prasidėjęs švietimo, mokslo įstaigose, vėliau persikėlė į įmones ir organizacijas, taip pat automobilių servisus, kuriuose susidaro nemažai pavojingų ir kitokių atliekų. Projekto organizatoriai kartu su Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija rūpinasi tinkamu senų automobilių išardymu ir atliekų sutvarkymu, tam organizuojamas „Mes rūšiuojam. Daugiau erdvės kiemuose“. Šiemet prie kitų prisijungė ir projektas „Mes rūšiuojam SKM“ – tai Sostinės krepšinio mokyklos ir projekto „Mes rūšiuojam“ organizatorių inicijuotas projektas, kurio metu Sostinės krepšinio mokyklos komandos renka elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų bei akumuliatorių atliekas ir jas pristato įmonei „Atliekų tvarkymo centras“. Daugiau informacijos galima rasti http://www.mesrusiuojam.lt/
„Mes rūšiuojam“ projektų metu renkamos elektronikos, buitinės technikos, baterijų atliekos, taip pat automobilių servisuose renkami oro ir kuro filtrai, panaudotas tepalas, senos padangos ir kt. Visos atliekos turi būti sutvarkytos taip, kaip reikalauja aplinkos apsaugos normos, kad jos neužterštų aplinkos, būtų perdirbtos, o žaliavos panaudotos pakartotinai. Didžioji dalis atliekų gali būti perdirbta, taip sumažinant ribotų išteklių naudojimą, bei kai kurių gaminių savikainą.

Ineta Stravinskaitė - Janavičienė, UAB "Komunikacijos idėjos"<- Grįžti į atgal