Aktualijos Lietuvoje

2024 m. liepos 3 d.

2024 m. gegužės 22 d. ministrų kabineto patvirtinta Nacionalinė energetinės nepriklausomybės strategija (NENS), kurios projektui dar turės pritarti Seimas, nustato pagrindinius planus ir priemones, kaip Lietuvos energetikos sektorius vystysis atsižvelgiant ne tik į nacionalinius poreikius, bet ir į prisiimtus tarptautinius įsipareigojimus. Ypatingas dėmesys bus skiriamas klimato kaitos sukurtų padarinių ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimų mažinimo valdymui.

...
2024 m. birželio 21 d.

Birželio 1-ąją Elektrėnų širdyje - buvusiame vaikų atrakcionų parke "Vaikų pasaulis“ (Draugystės g. 30) - duris atvėrė taip ilgai laukta kavinė unikaliu pavadinimu "POLIAI“. Kad tokia kavinė buvo itin laukiama ir reikalinga, atidarymo metu paliudijo nesuskaičiuojama gausybė lankytojų, kuriuos aptarnauti vos spėjo barmenų komanda. Pasak jų pačių - tiek žmonių nesitikėjo sulaukti...

2024 m. birželio 20 d.

Elektrėnų savivaldybės gyventojų aktyvumas pranoko atliekų tvarkytojų lūkesčius - jau išdalintos visos talpos aliejaus atliekoms kaupti skirtos gyvenantiems Elektrėnų savivaldybėje. Lašas po lašo surinkti likučiai vertingi - aliejaus atliekos virs biodegalais, nekels grėsmės namų vamzdynui, o rūšiuojantį žmogų apims malonus pasididžiavimo savimi jausmas.

2024 m. birželio 20 d.

Lietuvos elektrinės komplekse Elektrėnuose antradienį prasidėjo kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų (SOP) pratybų "Liepsnojantis kalavijas 2024“ parodomoji programa.

Sinchronizuotą ir preciziškai suplanuotą operaciją Lietuvos SOP atliko su NATO sąjungininkais, pranešė kariuomenė.

2024 m. birželio 20 d.

Menininkas A. Kriščiūnas savo paveikslus skiria jaunų žmonių gyvybėms gelbėti

2024 m. birželio 20 d.

LTG grupei priklausanti Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdanti įmonė "LTG Infra“ pasirašė sutartį dėl 9 prioritetinių pervažų tarptautiniame geležinkelių transporto koridoriuje Vilnius-Klaipėda modernizavimo. Sutartis pasirašyta su UAB "Fima“. Darbus planuojama atlikti per 12 mėn. Sutarties vertė - 3 393 tūkst. eurų. Projektas dalinai finansuojamas Europos Sąjungos fondų lėšomis.

...
2024 m. balandžio 30 d.

UAB ,,Elektrėnų komunalinis ūkis“ darbuotojai nuo 2023 m. lapkričio iki 2024 m. vasario pabaigos aktyviai dalyvavo ženklinant atliekų konteinerius. Iš viso per kelis mėnesius 20 bendrovės darbuotojų suženklino apie 97 proc. (9915 vnt.) individualių atliekų konteinerių ir 100 proc. pusiau požeminių konteinerių (320 vnt.).

2024 m. balandžio 30 d.

Jau nuo praėjusių metų vidurvasario Lietuvos pašto laiškininkai gyventojams skirtą korespondenciją palieka tik tvarkingose pašto dėžutėse. Ir nors tokių pašto dėžučių kiekis kasmet auga, tačiau vis dar galima išvysti ir tūkstančius tokių, ant kurių nėra ne tik adresų, bet ir spynų ar durelių.

2024 m. balandžio 30 d.

2024 m. balandžio 5 d. Kaišiadoryse buvo surengtas įvadinis tarptautinio projekto "ComActivate“ susitikimas, kuriame dalyvavo projekto vykdytojų Lietuvoje - Vartotojų aljanso, Kaišiadorių savivaldybės ir projekto partnerio - UAB "Elektrėnų komunalinis ūkis“ atstovai.

2024 m. balandžio 30 d.

UAB "Elektrėnų komunalinis ūkis“ įvyko pasitarimas su Rimantu Dubosu, Elektrėnų savivaldybės Teisės ir personalo administravimo skyriaus vedėjo pavaduotoju. Pasitarimo metu buvo aptartos teisinės galimybės drausminti vairuotojus, kurie palieka automobilius šalia pusiau požeminių konteinerių ir taip trukdo bendrovės transportui laiku išvežti atliekas.

...
2024 m. balandžio 5 d.

2024 m. sausio mėnesį įsigaliojus teisės aktų pakeitimams, suteikiantiems teisę Aplinkos apsaugos departamento pareigūnams keliuose stabdyti lengvuosius ir krovininius automobilius, autobusus ir tikrinti automobilių keliamą taršą, departamento specialistai parengė transporto priemonių taršos kontrolės atmintinę, kurioje atsakyta į dažniausiai visuomenės užduodamus klausimus.

...
2024 m. balandžio 5 d.
UAB "Elektrėnų komunalinis ūkis“ stengiasi gyventojams kokybiškai ir laiku išvežti atliekas. Tačiau bedrovės darbuotojai neretai susidurdavo su kliūtimis, nes privažiavimai prie pusiau požeminių atliekų konteinerių dažnai būdavo užstatyti gyventojų automobiliais.
2024 m. kovo 22 d.

Daugiausia šalyje investuojanti NT plėtros bendrovė "Darnu Group“ pristatė naujojo "Rimi Lietuva“ logistikos centro šalia Elektrėnų projektinius pasiūlymus. Juose numatoma, kad 43,3 tūkst. kv. m objektas išsiskirs tokiems centrams nebūdingais architektūriniais ir technologiniais, tvarumo sprendimais. Pagal built-to-suit modelį statomą projektą planuojama užbaigti 2026 metais, į jį vystytojas investuoja daugiau nei 60 mln. eurų.

2024 m. kovo 22 d.
Pastaruoju metu potvynių keliamas pavojus peržengia tiesiog nepatogumų ribas ir tampa dideliu rūpesčiu tiek namų ūkiams, tiek ir įmonėms. Kita vertus, vandens daroma žala, kurią sukelia sugedę prietaisai, susidėvėjusi santechnika, o kartais ir kaimynų aplaidumas, yra plačiai paplitusi problema, trikdanti buitį ir daranti didelę finansinę žalą.
2024 m. vasario 27 d.