Elektrėnų jaunimo centro veikla

Vasara jau eina į pabaigą, tačiau džiaugiamės, kad laikas stovyklų metu buvo smagus,  aktyvus ir turiningas.  Elektrėnų savivaldybės finansavimo  stovykloms ir  Europos solidarumo korpuso projekto dėka, taip pat Elektrėnų jaunimo centro esamų patalpų ir inventoriaus galime pasidalinti įspūdžiais, nuotykiais bei veiklomis kurias įvykdėme per vasaros laikotarpį.

Stovyklose dalyvavo jaunuoliai iš visos Elektrėnų savivaldybės nuo 14-29 metų amžiaus, jų metu jie susipažino ir užmezgė draugystę vieni su kitais, tobulino savo kompetencijas įvairiose srityse, taip pat perlipo per savo baimes, o kai kurie iš jų net atrado savo mėgstamas veiklas, kurias tikimės tęs ir toliau. 

Pirmoji stovykla “Mums gera čia III dalis. Savanorystės stovykla” vyko liepos 12-17 dienomis. Šioje stovykloje jaunuoliai turėjo galimybę savanoriauti ir save išbandyti skirtingose srityse. Aplankėme “VŠĮ Keturkojis draugas” globojamus gyvūnus Kietaviškėse. Visi kartu tvarkėme jų gyvenamąsias patalpas, vaikščiojome ir žaidėme su šuneliais. Savo prieglaudos įkūrimo bei globotinių istorijomis dalinosi Rasa Povilaitytė-Povilaitienė. Taip pat vykdėme įvairias komandines užduotis, turėjome praktinius edukacinius mokymus temomis: “Atliekų rūšiavimas”, “Atsakingas vartojimas”, diskusijas apie rūšiavimą, švaresnę aplinką ir ekologiškesnį ateities kūrimą. Svečiavomės “Elektrėnų neįgaliųjų draugijoje”, kurios pirmininkas Zigmantas Jančauskis papasakojo apie organizaciją ir jos narius, kokios pagalbos jiems reikia, kaip savanoriai galėtų pagelbėti organizacijai ir jos vykdomai veiklai. Taip pat buvome ir “Elektrėnų visuomenės sveikatos biure”, kur psichologas Deividas Marcinkevičius dalinosi apie savo profesijos vyraujančias tiesas ir mitus. Lankėmės ir darželyje "Drugelis", kuriame direktorė Justina Zaleckienė ir dvi savanorės papasakojo apie galimybę savanoriauti darželyje pagal Jaunimo savanoriškos tarnybos programą. Vykome į mišką Sodų bendrijoje Geibonyse, kur rinkome ir rūšiavome šiukšles. Likome šokiruoti išmetamų atliekų kiekiais miške! Savo jėgas išbandėme ir “Maisto banko” sandėlyje Vilniuje kur pasiskirstę į komandas rūšiavome maistą, kuris padeda išgyventi sunkiai gyvenantiems žmonėms ir nevyriausybinėms organizacijoms. Savanorystės stovyklą uždarėme aktyviausia ir sportiškiausia veikla-plaukimu baidarėmis iššūkių kupina Verknės upe. Po baidarių žygio įsikūrėme nakvynei “Ąžuolynės” sodyboje, kurioje poilsiavome, valgėme ant žarijų keptą maistą, maudėmės, žaidėme įvairius žaidimus. Turėjome paskaitą apie JST savanorystės vykdymo galimybes mūsų jaunimo centre bei kitas esamas vietas Elektrėnų savivaldybėje, savanorystės iššūkius, bei motyvaciją. Visi drauge reflektavome apie visus patirtus nuotykius, turiningai kartu praleistą  6 dienų laiką “Savanorystės stovykloje”.

Antroji stovykla “Aktyviai ir sveikai su EJC” vyko rugpjūčio 2-6 dienomis. Šioje stovykloje jaunuoliai galėjo atrasti save prasmingose veiklose, kurios skatina aktyvų laisvalaikio užimtumą bei verslumą, ugdyti platesnę pasaulėžiūrą, mąstymą, suvokimą kaip išnaudoti savo turimą laisvą laiką be alkoholio, tabako ir psichoaktyviųjų medžiagų. Jaunuoliai dalyvavo "Socialus ir verslus" mokymuose, kuriuose daugiau sužinojo apie verslo pradžią, jo ypatumus, bendradarbiavimą, viešinimą, komandinį darbą, dalyvavo diskusijose bei prevencinėse paskaitose apie alkoholio, elektroninių cigarečių ir psichotropinių medžiagų žalą. Aplankėme ir Elektrėnų savivaldybės verslininkus. Tyrinėjome "Ekobazė" antrinių atliekų perdirbimo filialą Elektrėnuose. Marina Curko jaunuoliams papasakojo apie aplinkosaugos specialisto profesiją, pristatė atliekų tvarkymo pavyzdžius, supažindino su skirtingais antrinių atliekų perdirbimo įrenginiais, pristatė novatoriškus įmonės perdirbimo sprendimus bei ateities planus. Taip pat nuvykome į UAB "Autoverslas", Vievyje. Sužinojome, kad jie vieni pirmųjų Lietuvoje išvystė nuosavą infrastruktūrą, turi platų kontaktų tinklą, kokiais dideliais kiekiais perveža, perkrauna krovinius ir automobilius, kiek yra saugomų atviruose ir uždaruose sandėliuose automobilių, kaip juos sutvarko ir remontuoja specialios įrangos pagalba. Toliau stovyklą tęsėme Druskininkų mieste kur aplankėme savo draugus “Druskininkų jaunimo užimtumo centrą” su kuriais glaudų ryšį užmezgėme karantino laikotarpiu, šį kartą mėgavomės realiu bendravimu, draugišku priėmimu, pokalbiais bei žaidimais. Taip pat aktyviai laiką leidome “Vandens parke” kur išbandėme vandens pramogas, plaukiojome baseinuose, čiuožinėjome kalneliais, bei šildėmės pirtyse. Adrenalino dozę papildėme ir “Uno parke” karstydamiesi medžiais įveikėme aukščio baimę, skriejome per Nemuną, o drąsiausi išbandė "Drambliaskrydį"- iš 21 metro aukščio laisvo kritimo šuolį. Nepraleidome progos  pasivažinėti dviračiais po Druskininkų miestą ir pasigrožėti gamta bei aplankyti lankomiausias kurorto vietas. Stovykloje “Aktyviai ir sveikai su EJC” jaunuoliai pasikrovė energijos, pozityvaus mąstymo, savarankiškumo, pasitikėjimo savimi.

Stovyklas organizavo Elektrėnų jaunimo centro darbuotojos, kadangi jos vyksta jau trečius metus iš eilės, jaunuoliai aktyviai įsitraukia į veiklas, o  norinčių dalyvauti stovykloje atsiranda vis daugiau vos paskelbus registraciją. Po kiekvienos stovyklos yra atliekamos anketinės apklausos apie stovyklos kokybę ir lūkesčius. Keletas jaunuolių atsiliepimų iš anketinės apklausos:

“Man patiko bendravimas, nauji draugai ir aplankyti gražias vietas kurių dar nemačiau.”

“Labai patiko stovyklos vadovai ir bendravimas tarpusavyje su draugais, ir įvairiausios veiklos.”

“Organizuotumas, įvairus dalyvių amžius, programa įdomi, santykiai geri ir pozityvūs.”

“Išmokau susibendrauti su nepažįstamais būti drąsesniu ir, kad viskas buvo nuostabu.”

“Smagu susipažinti su naujais žmonėmis, linksmai ir turiningai praleisti laiką, susirasti draugų, viskas patinka”

“Labiausiai stovykloje patiko, laisvas laikas su draugais, bet apskritai, tai viskas patiko, tik buvo šioks toks nuovargis, bet nieko tokio”

“Nepatiko tik anksti keltis.”

“Vadovų bendravimas, draugiški stovyklautojai, stovyklos veiklos ir programa”

“Nebuvo nepatikusių įvykių. Viskas buvo savotiškai įdomu ir be galo linksma.”

“Išmokau dirbti grupėse, išklausyti kitus, pažvelgti į situaciją kitu kampu, mąstyti kritiškai.”

“Be galo patiko sąlygos, bendravimas ir dalyviai, beje patiko vadovai ir vadovės tikrai pakartočiau.”

Jaunuoliai noriai dalinasi savo pastebėjimais, nuomone ir mums tai be galo svarbu, norint ir toliau tobulėti, bei puoselėti šią darbo su jaunimu formą. Siekiame suteikti jaunuoliams ne tik įsimintiniausius vasaros įspūdžius, bet ir prisidėti prie jų tobulėjimo, asmenybės formavimo ir savęs pažinimo.

Taip pat daugiau nuotraukų ir veiklų galite pamatyti mūsų “Facebook” puslapyje Elektrėnų jaunimo centras ir Mobilus darbas su jaunimu Elektrėnų savivaldybėje.

 

Parengė Elektrėnų jaunimo centro darbuotojos<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų