Liepos 6-ąją Kazokiškėse skambėjo „Tautiška giesmė“ ir skleidėsi gerumas

Graži tradicija Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną giedoti Lietuvos himną jau daug metų drauge suburia visus lietuvius pasaulyje. Džiaugiamės, kad prie šios akcijos kasmet vis gausiau prisijungia ir Kazokiškių seniūnijos žmonės.

Lyg vaidilučių su ugnelėmis tautinių šokių kolektyvo „Verpstė“ (vadovė Nijolė Leonavičienė) moterų šokis, renginio pradžiai suteikė džiugaus iškilmingumo.

B. Brazdžionio eilėmis „ir suaidi vėl iš praeities dainos, mįslės, pasakos nutilę, ir pakyla tiltai iš nakties į didžiųjų kunigaikščių pilį“ Kazokiškių kultūrinių renginių organizatorė ir viena iš renginio vedėjų Vaida Belickienė kreipėsi į susirinkusius Kazokiškių seniūnijos gventojus, bendruomenės narius, bičiulius ir svečius.

Susirinkusiems Kazokiškių bibliotekininkė ir renginio vedėja Daiva Pileckienė linkėjo kuo daugiau šypsenų ir kad visus Kazokiškių seniūnijos gyevntojus vienytų bendras tikslas „vardan tos Lietuvos, vardan mūsų visų ir Kazokiškių seniūnijos“. Po tokios iškilmingos šventiškai ir pakiliai nuteikiančios pradžios, šokių kolektyvas „Verpstė“ padovanojo dar vieną šokį.

Tą dieną buvo švenčiama ne tik Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena – šią svarbią dieną kazokiškiečiai, dėkodami vieni kitiems, įteikė gerumo padėkas daugiausia Kazokiškių kraštui padėjusiems žmonėms. „Per retai dėkojame vieni kitiems, o juk dėkingumas vienija, džiugina ir įkvepia daryti gerus darbus. Dėkokime vieni kitiems žodžiais, šypsenomis, tikėkime stebuklais ir tuo, kad net mažas darbas gali padaryti daug gero“, – kreipėsi į susirinkusius renginių organizatorė Vaida.

Sveikinimo žodžius susirinkusiems tardamas svarbios Lietuvai šventės proga, Kazokiškių seniūnas Arvydas Vyšniauskas siūlė „tęsti gerą tradiciją – kasmet per Valstybės šventę įteikti gerumo apdovanojimus už gerus darbus, kuriuos padarome kartu visiems ir savo artimiesiems“. Ta proga už gerumą ir gerus darbus šalia esantiems, siekiant kurti draugiškesnį ir jaukesnį Kazokiškių kraštą mums visiems, apdovanojimai buvo įteikti Kazokiškių bendruomenės pirmininkui Stasiui Virganavičiui ir Kazokiškėse ūkininkaujančiam Mindaugui Gumbiui. Įteikdamas padėkas ir „Mūsų Kazokiškių gerumo akmenėlius su akmeniniu Vyčiu“ Kazokiškių seniūnas visų vardu tarė AČIŪ už žmoniškumą, rūpestį, dėmesingumą, nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą, linkėjo stiprios sveikatos, laimės ir kad kantrybė bei stiprybė lydėtų gyvenimo kelyje. Ūkininkas Mindaugas Gumbis buvo pasveikintas ir vardo dienos proga, ir kaip priklauso karaliui, – karūnuotas. Bendruomenės pirmininkas gerb. Stasys visuomet prisideda tiek darbu, tiek ir patarimais prie Kazokiškių seniūnijos gražinimo. Ūkininkas Mindaugas žiemos metu, kuomet buvo užpustyti Kazokiškių krašto keliai, juos savo technika valė, kad gyventojai galėtų be trikdžių keliauti. Šiais metais buvo įteikta pora „Mūsų Kazokiškių gerumo akmenėlių“. Seniūnas linkėjo, kad „kitais metais šių akmenėlių būtų išdalinta dar daugiau, nes juk gerumas skleidžiasi ir yra užkrečiamas. Taigi, tegul gerumas skleidžiasi... Prisidėkime, kad ir mažais darbais, jog Kazokiškių kraštas tik gražėtų ir jame būtų gera ir malonu gyventi“.

Po tokių šiltų ir gal kiek netikėtų gerumo apdovanojimų šokių kolektyvas „Verpstė“ skyrė dar vieną puikų šokį, po kurio netikėtumas laukė renginių organizatorės Vaidos. Ją netikėtai ir maloniai nustebino šokių kolektyvas „Verpstė“ ir vadovė Nijolė Leonavičienė įteikdamos simbolį – verpstę, taip pakrištydamos ir pasveikindamos su pirmuoju pasirodymu ir priimdamos į šokių kolektyvo narių būrį.

Ir jau kad suskambo muzika ir dainos Kazokiškėse!.. Susirinkusius savo nuostabia muzika ir širdį virpinančiomis dainomis linksmino kaimo kapela „Smilga“ iš Kauno. „Verpstės“ šokėja šokti Karaliaus Mindaugo polką iškvietė vienintelį šventėje dalyvavusį Mindaugą, prie jų prisijungė ir į šokio ratelį įsiliejo ir kiti šventės dalyviai. Šokom polką ir valsą, dainavom ir lingavom, grožėjomės puikiu kapelos pasirodymu.

Prieš dešimtį metų užgimusi unikali tautos tradicija tęsiasi! Jau 11-ą kartą viso pasaulio lietuviai gieda Lietuvos himną kartu. Pas mus, Kazokiškėse, 21 val., kartu su viso pasaulio lietuviais, Tautišką giesmę giedoti subūrė linksmoji ir charizmatiškoji Donalda. Lietuvos himnas skambėjo ypač vieningai ir pakiliai.

Susirinkusius savo neblėstančia energija, linksmomis kalbomis ir skambiomis dainomis džiugino Donalda. Tai buvo toks galingas energijos ir pozityvių emocijų užtaisas, kad mažai kas ramiai sėdėjo, visiems norėjosi šokti, linguoti ir dainuoti. Donalda daug dėmesio skyrė mažiesiems klausytojams, kurie kartu su atlikėja galėjo suktis scenoje. Tarp svečių Donalda atrado ir puikiai dainuojančių talentų – vienai iš šventės viešnių Donalda perdavė mikrofoną ir dainavo kartu Mėlynaki Nemunėli, leisk bangą palytėt...”. Tai buvo smagus ir pilnas puikių emocijų laikas.

Jau trečia šventė Kazokiškėse švenčiama naudojant puikią palapinę, kurios įsigijimas buvo iš dalies finansuojamas Elektrėnų savivaldybės kultūros rėmimo programos skirtomis lėšomis, įgyvendinant projektą „Švęskime šventes drauge“.

Ši svarbi Lietuvai diena bei Gerumo šventė buvo paminėta Kazokiškėse džiugiai ir šiltai.

Skleiskime gerumą kartu!

 

Vaida BELICKIENĖ,

Kazokiškių kultūrinių renginių organizatorė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų