Kovo 11-osios proga Kazokiškių bažnyčia nušvito trispalvės vėliavos spalvomis

Kovo 11-oji mums kiekvienais metais primena, kiek esame išgyvenę, patyrę ir kokį kelią esame nuėję kartu, kokie galime būti vieningi siekdami bendro tikslo ir kaip tikslas mus suvienija bendriems darbams.

Minint 31-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines, Kovo 11-osios vakarą Kazokiškių Švč. Mergelės Marijos Nugalėtojos bažnyčia nušvito Lietuvos vėliavos spalvomis. Tokiu būdu norėta paminėti visai Lietuvai svarbią dieną ir taip prisidėti prie šventinės nuotaikos kūrimo šiuo visiems nelengvu karantino laikotarpiu.

Vievio Šv. Onos ir Kazokiškių Švč. Mergelės Marijos Nugalėtojos bažnyčios parapijos klebonas Alfonsas Kelmelis pritarė iniciatyvai nušviesti bažnyčią trispalvės vėliavos spalvomis ir kvietė gyventojus pasigrožėti, pasigėrėti ir pasimelsti, taip paminint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines.

„Sakyčiau, tai buvo kitoks vakaras Kazokiškėse. Pučia stiprus, žvarbus vėjas. Ir iš tolo trispalve šviečia Kazokiškių bažnyčia! Paprastai vakare nelabai dar ką sutiksi, o dabar žiūri ir supranti, kad gyvasties yra. Po vieną ar po du žmonės ateina, atvažiuoja, sustoja toliau prie kryžiaus, aikštelėje prie Vyčio, o po to stebėdami kerintį vaizdą, lėtai eina arčiau bažnyčios, nuoširdžiai džiūgauja, fotografuojasi. Geras jausmas matyti džiugius žmonių veidus. Vadinasi einame teisingu keliu. O trys spalvos – geltona, žalia, raudona – sušildė visų, kurie tai matė, širdis. Tikrai smagu.” – džiaugėsi Kazokiškių seniūnas Arvydas Vyšniauskas.

Bažnyčia taip nuspalvinta buvo pirmą kartą. Seniūnijos gyventojai džiaugėsi tokiu nepakartojamu vaizdu, kurį galėjo matyti netgi pro savo namų langus. Pamatyti tokią didingą bažnyčią rinkosi svečiai ir iš aplinkinių miestelių ar gyvenviečių. Elektrėnų savivaldybės tarybos narys Gintaras Jančiauskas su šeima, sutikti prie bažnyčios, sveikino su švente ir gėrėjosi ne kas dieną matomu vaizdu. Pasak Kazokiškėse gyvenančios Jolitos, „labai gražus ir įspūdingas vaizdas verčia jaustis pakylėtai, jaučiasi šventinė nuotaika, džiugina tokia iniciatyva”. Kazokiškių seniūnijoje gyvenantys A. ir P. Jankūnai džiaugėsi šia naujove, kuri kūrė šventišką nuotaiką ir pasigyrė, jog fotografijomis jau pasidalino su giminėmis ir draugais.

Smagu ir gera girdėti, kad gyventojus bei Kazokiškių svečius šis reginys nustebino, vertė jaustis pakylėtai ir paliko įspūdį. Sugrįžęs į namus šventinės ir pakilios nuotaikos tikrai ne vienas parsinešė saujelę gėrio, šilumos ir meilės.

                                                                         Vaida BELICKIENĖ,                                              Kazokiškių kultūros renginių organizatorė<- Grįžti į atgal