Rastas automobilis, kurį sukčiai perpardavė net penkis kartus

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų policijos komisariatas (toliau – Elektrėnų PK) ne kartą vietinėje spaudoje yra informavęs gyventojus apie pasitaikančius sukčiavimo atvejus.

Per televiziją beveik kiekvieną dieną žinių laidose skelbiami tokie nusikalstamų veikų padarymo atvejai, tačiau vis dar atsiranda neapdairių ir patiklių žmonių, kurie lengvai pasiduoda sukčių įkalbinėjimams ir tampa jų aukomis.
Pernai metais net keturi Elektrėnų savivaldybės gyventojai, kurie planavo sėkmingai parduoti savo automobilius, kaip tik ir tapo tokių sukčių aukomis. Piktnaudžiaudami automobilių pardavėjų pasitikėjimu ir siekdami įgyti svetimą turtą bei iš anksto planuodami nemokėti pinigų už išsimokėtinai (pagal sudarytą sutartį) perkamus automobilius, šie asmenys duodavo dalį rankpinigių ir pažadėdavo pardavėjui iki sutartyje nurodytos datos sumokėti likusią pinigų sumą. Deja, pažadai taip ir likdavo pažadais. Automobilius pirkę ir sutartis su pardavėjais pasirašę asmenys savo įsipareigojimų nevykdė, sutartu laiku pinigų nesumokėjo ir automobilių negrąžino, žmonės liko apgauti ir kreipėsi pagalbos į policiją. Dėl keturių nusikalstamų veikų Elektrėnų PK 2015 m. buvo pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. (Sukčiavimas) ir paskelbtos keturių automobilių paieškos.
Viena iš keturių pardavėjų atgavo savo automobilį, kuris šių metų birželio 2 d. buvo sulaikytas Prienuose. 2015 m. rugsėjo mėnesį Vievio gyventoja sudarė sutartį su įmone, kuriai išsimokėtinai pardavė savo automobilį „Audi A6“. Gavusi 300 eurų rankpinigių moteris sutiko, kad pirkėjas visą sumą galutinai sumokės per tris mėnesius. Po trijų mėnesių negavusi sutartos sumos, moteris suprato, kad buvo apgauta, ir kreipėsi į policiją. Tyrimo metu paaiškėjo, kad minėtas automobilis buvo perparduotas įvairiems asmenims net penkis kartus. Šiuo metu vyksta tyrimas, aiškinami asmenys, kurie įvykdė šią nusikalstamą veiką, ir tęsiama kitų automobilių paieška.
Policija dar kartą prašo gyventojus būti dėmesingus, atidžiai saugoti savo turtą nuo galimų grėsmių.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK inf.<- Grįžti į atgal