Policijos akiratyje nepilnamečiai

Atšilus orams policijos pareigūnams vis dažniau tenka reaguoti į pranešimus apie girtų asmenų daromus viešosios tvarkos pažeidimus.

Stebina ne tik gausa pilnamečių, norinčių pasikaitinti saulėje su alkoholiu rankose, bet ir tai, kad vis dažniau sulaikomi apgirtę ar su savimi turintys alkoholio nepilnamečiai. Todėl vasaros laikotarpiu policijos pareigūnai vykdys sustiprintas viešosios tvarkos užtikrinimo priemones, skirtas užkardyti teisės pažeidimus, susijusius su alkoholinių gėrimų vartojimu viešosiose vietose arba girtų pasirodymu jose. Padidintas dėmesys bus skiriamas nepilnamečių girtavimui, tuo tikslu stebint viešųjų įstaigų prieigas, prekybos vietas, kuriose prekiaujama alkoholiu ir tabaku, bei kitas jaunimo pamėgtas susibūrimo vietas.
Pastaruoju metu nepilnamečiai vis dažniau sulaikomi šalia prekybos centrų, didžiųjų parduotuvių, kur įsigyjamas alkoholis ar tabako gaminiai. Tokių atvejų netrūksta nei Elektrėnuose, nei Vievyje. Nuostabą kelia šių pažeidimų padarymo laikas, kuris svyruoja nuo 10.00 val. iki 12.00 val., kai dar vykdavo pamokos mokymo įstaigose. Aiškinantis pažeidimų aplinkybes, tekdavo iš nepilnamečių išgirsti, jog pertraukų metu alkoholiniai gėrimai (dažniausiai alaus kokteiliai) buvo perkami siekiant atsigaivinti, o „atsigaivinę“ vaikai grįždavo į pamokas.
Mėgėjams tokiu būdu atsipalaiduoti ir atsigaivinti primename, kad už alkoholinių gėrimų gėrimą arba girto pasirodymą viešosiose vietose yra baudžiama. Administracinė atsakomybė už tokius pažeidimus atsiranda nuo 16 metų. Už nepilnamečių iki 16 metų, padarytus administracinius pažeidimus, susijusius su alkoholio vartojimu ar jo turėjimu, administracinėn atsakomybėn traukiami tėvai arba globėjai (rūpintojai).
Prašome gyventojų nelikti abejingais ir informuoti policiją apie teisės pažeidimus, susijusius su nepilnamečių girtavimu, jų įtraukimu girtauti, alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių pardavimu nepilnamečiams bei kitus teisės pažeidimus, susijusius su prekyba alkoholiniais gėrimai ir tabako gaminiais.
Apie pastebėtas veikas informaciją prašome teikti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK<- Grįžti į atgal