Semeliškių jubiliejuose – rugpjūčio žvaigždžių lietus

Rugpjūčio 14 dieną prasidėję jubiliejiniai Semeliškių miestelio 745, parapijos 520, Semeliškių festivalio „Nuo Lauryno iki Roko 2021“ 20 metų renginiai tikintiesiems ir žiūrovams dovanojo Žolinės atlaidus ir Žvaigždžių lietų. Festivalio metu vyksta 4-asis tapybos pleneras. Dešimt plenero dalyvių: Adelė Kasputienė (Vievis), Ojaras Mašidlauskas (Trakų Vokė), Asta Radimonienė (Lentvaris), Arūnas Miliukas (Vilnius), Jolita Šlepetienė (Ukmergė), Romas Žmuidzinavičius (Vilnius), Saulius Kruopis (Vilnius), Skaistė Butnoriūtė (Vilnius), Karina Bagdonavičiūtė (Elektrėnai), Jonas Lenkutis (Vilnius) įvairiose miestelio erdvėse tapo Semeliškių vaizdus, architektūros paminklus, gamtą. Medžio drožėjas Viktoras Narkevičius drožė skulptūrą.

 

Gražiausios sodybos ir gėlynai, perspektyvus jaunimas

 

Rugpjūčio 14-ąją miestelio aikštėje vyko jubiliejams skirtas renginys, kurio metu buvo pagerbti konkursų „Gražiai tvarkoma sodyba“ ir „Gražiausi gėlynai“ laureatai, nugalėtojai. Taip buvo pagerbtas išsilavinęs ir perspektyvus Semeliškių seniūnijos jaunimas. Padėkas ir dovanas įteikė Seimo narys Kęstutis Vilkauskas, meras Kęstutis Vaitukaitis, seniūnė Loreta Karalevičienė.

Buvo pakelta Semeliškių vėliava, sudainuotas Semeliškių himnas (Irenos Černiauskienės žodžiai, Silvijos Bielskienės muzika).

Renginyje dalyvavo ir sveikinimus, padėkas bei dovanas Semeliškių seniūnijos seniūnei Loretai Karalevičienei ir renginių organizatoriams Silvija ir Antanui Bielskiams teikė Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis vaitukaitis, vicemeras Raimondas Ivaškevičius, administracijos direktorius gediminas Ratkevičius, Tarybos ir mero sekretoriato vedėja Vaida davidavičienė, Seimo narys Kęstutis Vilkauskas.

Konkurso „Gražiausia sodyba Semeliškių seniūnijoje 2021 metais“ diplomas įteiktas Sabinai ir Dariui Gintautams.

Padėkos už pavyzdingai tvarkomą sodybos aplinką įteiktos Apolonijai Kazakevičienei; Marijonai ir Juozui Motiejūnams; Miroslavai ir Juozui Gackams; Rasai Markevičiūtei. Padėkos  už gražiai ir išradingai tvarkomą sodybos aplinką įteiktos Audriui Česoniui; Galinai ir Kęstučiui Šveiberiams; Nijolei Drungelienei; Veronikai ir Vladui Markevičiams. Padėka už gražiai tvarkomą daugiabučių namų teritoriją įteikta Rasai Ustilienei.

Gražiausio gėlyno 2021 nugalėtojai – Verutė ir Česlovas Siniauskai. Padėkos už gėlynų sodybose puoselėjimą įteiktos Meilutei Rašimienei, Snieguolei ir Jonui Klimovičiams, Genovaitei ir Petrui Petrovskiams, Laimai Kvetkauskienei.

Padėkos įteiktos išsilavinusiam ir perspektyviam Semeliškių seniūnijos jaunimui: Martynui Arlauskui, Ingai Vėželytei, Karolinai Karalevičiūtei, Sandrai Nevedomskaitei, Akvilei Ustilaitei, Beatričei Ustilaitei, Ryčiui Klimovič, Raimondai Levanavičiūtei, Ramunei Kvetkauskaitei, Linai Petrovskytei, Edvinui Matoniui.

Renginyje koncertavo Semeliškių ansamblis „Svaja“ Ūvad. Gražina Barzdaitienė), vokalinis instrumentinis ansamblis „Konkordas“ (vad. Adolfas Blažonis), atlikėjas Deividas Bastys ir grupė „Bičiuliai“.

 

Festivalio žvaigždynas

Rugpjūčio 16 d. vartus į festivalį Šv. Lauryno bažnyčioje atvėrė ansamblis „Il Senso“ (liet. Prasmė): Ieva Barbora Juozapaitytė (sopranas), Indrė Anankaitė (sopranas), Laimonas Bendaravičius (tenoras), Kasparas Damulis (tenoras). Akompanuos Rimantas Vitkus. Grupės repertuare ne tik populiarūs kūriniai („Baltas paukštis“, „Dėkoju tau, gyvenime“, „Laisvė“), bet ir sakralinė muzika. Žiūrovus pakerėjo vienas ypatingų kūrinių – „Kai į tave kreipiuos“, sukurtas Šv. Jono Pauliaus II poetinės maldos pagrindu. Muziką dainai, kurios originalus pavadinimas „LA TUA SEMPLECITA“, sukūrė A. Galbiati, J. Frankel, G. Rinaldi, o lietuviško teksto autorė – Jurga Čekatauskaitė.

Rugpjūčio 17 d. vakarą Užupio g. 31 sodyboje vyko improvizacijų vakaras. Koncertavo elektrinio smuiko virtuozas Diego Esteban su grupe: Justinu Stanislovaičiu (gitara) ir Salvijumi Žeimiu (mušamieji). Iš Kolumbijos kilęs, prieš tai gyvenęs ir dėstęs įvairiose pasaulio valstybėse, Diego Esteban Lietuvoje gyvena jau dvejus metus. Šiuo metu dirba Tarptautinėje Amerikos mokykloje Vilniuje, kur dėsto anglų, ispanų ir kinų kalbas. Diego mokytis griežti smuiku pradėjo būdamas 12-os metų, kelis metus mokėsi muzikos mokykloje, bet jį visada labiau žavėjo noras improvizuoti. Todėl dabar Diego muzika užsiima dėl savęs, su didžiuliu atsidavimu, labai nuoširdžiai ir profesionaliai bendradarbiaudamas su talentingais kūrėjais bei įvairių sričių menininkais, dalyvauja įvairiuose projektuose. Diego svajoja kiek pakeisti požiūrį į klasikinę muziką, kurioje „yra begalė taisyklių – turi prideramai rengtis, koncertuoti specialiose salėse”. Jis norėtų, kad žmonės, mylintys klasikinę muziką, galėtų būti laisvesni, pašokti pasirodymų metu, pažvelgtų į viską kitaip. Diego be galo patinka Lietuva, jis negaili mūsų šaliai komplimentų, sakydamas, kad jį labai žavi Lietuvos žaluma – neįtikėtina, kad didmiestyje, kaip Vilnius, yra tiek lengvai pasiekiamų parkų ir miškų. Lietuvoje jis gali užsiimti mėgstama veikla, susipažino su begale įdomių žmonių, kurie tapo jo gerais draugais. „Niekur nesijaučiu labiau namuose, nei čia.”

Rugpjūčio 18 d. vakarą Semeliškių Šv. Lauryno bažnyčioje koncertavo Ona Kolobovaitė (sopranas), Vytautas Lukočius (fortepijonas).  Žavingoji dainininkė Ona Kolobovaitė, projekto „Triumfo arka“ laureatė, užburianti muzikalumu ir nuoširdumu, pakvies išgyventi kiekvieną muzikos taktą bei kartu patirti dainose atsiskleidžiančias jausmų audras. Ona Kolobovaitė – viena populiariausių jaunosios kartos atlikėjų, daugelio projektų dalyvė, dainuojanti įvairių stilių muziką. Solistė sukūrusi spalvingus vaidmenis ne tik operose, operetėse, bet ir miuzikluose, dramos spektakliuose, atlieka ir populiarias dainas. Taip pat dainavo G. Gelgoto muzikinėje misterijoje „Musicality of Life“, koncerte „Pink Floyd – The Wall“ ir kt.

Vytautas Lukočius – žymaus Suomijos orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, Lietuvos kamerinio orkestro „Vilniaus Sinfonietta“ įkūrėjas ir vyriausiasis dirigentas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas. Toje pačioje akademijoje įgijo dirigento, pianisto ir koncertmeisterio meno licenciato laipsnį. 1999–2002 dirigentas studijavo orkestrinį dirigavimą J. Sibelijaus akademijoje (Helsinkis, Suomija). V. Lukočius – daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laimėtojas.

 „Elektrėnų žinių“ informacija<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų