Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-čio minėjimas Kietaviškėse

Kietaviškėse Kovo 11-osios jubiliejinę  30-čio šventę pradėjo tautiniais drabužiais  ir tautiniais akcentais  pasipuošusios renginių organizatorė Rūta Vaičekonytė – Chveduk ir Kietaviškių seniūnijos l. e p. seniūnė Kristina Vitartė, kuri apžvelgė 1990-ųjų  Kovo 11-osios įvykius, kvietė visus būti atsakingais už savo šalies laisvę.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-čio minėjimas Kietaviškėse

Kietaviškėse Kovo 11-osios jubiliejinę  30-čio šventę pradėjo tautiniais drabužiais  ir tautiniais akcentais  pasipuošusios renginių organizatorė Rūta Vaičekonytė – Chveduk ir Kietaviškių seniūnijos l. e p. seniūnė Kristina Vitartė, kuri apžvelgė 1990-ųjų  Kovo 11-osios įvykius, kvietė visus būti atsakingais už savo šalies laisvę. Į sceną buvo pakviesta tautiška kapelija „Sutaras“, vadovas Antanas Fokas, kuris pakvietė dalyvius kartu sugiedoti „Tautišką giesmę“.  Pasirodymą kapelija pradėjo iškilmingai su senoviniais trimitais – ragais.  Ne tik gražūs žodžiai, bet ir patriotinės dainos liejosi iš kapelijos vyrų lūpų.  Antroji muzikinė dalis buvo be galo linksma. Į renginio vedimą buvo įtraukiami ir žiūrovai. Jie ne tik dainavo, šoko, bet ir muzikantais buvo tapę.  Visi pakviestieji į sceną smagiai grojo mušamaisiais instrumentais. Laikas neprailgo kartu su kapelijos vyrais linksmam šokių sūkury. Pabaigoje kapelijos vadovo pakviesti, visi dalyviai, susikibę už rankų, sugiedojo  Vydūno  Mažosios Lietuvos  himną „Lietuvių giesmė“.  Žiūrovai plojimais dėkojo tautiškos kapelijos „Sutaras“ muzikantams ir dar vis prašė dainų, nes beveik dviejų valandų laikas neprailgo. Buvo gera klausytis muzikos profesionalų koncerto, prasmingų žodžių, linksmų pokštavimų, kurie privertė ir susimąstyti ir nusišypsoti, ir pasisemti gerų emocijų.

Kultūros salės vestibiulyje visų laukė Kietaviškių bibliotekos parengta vaikų piešinių paroda „Mano Lietuva“. Vaikai spalvingai ir išradingai pavaizdavo savo laisvą, mylimą šalį Lietuvą.

 

   Janina ČERNIAUSKIENĖ,

Kietaviškių filialo vyr. bibliotekininkė                 <- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų