Dieninė sportinė vasaros poilsio stovykla „Sveikuoliai“

Kietaviškių pagrindinėje mokykloje įgyvendintas projektas „Dieninė sportinė vasaros poilsio stovykla „SVEIKUOLIAI“, finansuotas Elektrėnų savivaldybės administracijos vaikų socializacijos rėmimo programos lėšomis.

Dieninė sportinė vasaros poilsio stovykla „SVEIKUOLIAI“ organizuojama Kietaviškių pagrindinėje mokykloje nuo 2009 metų, tai yra tęstinis projektas.
Užimtumo problema ypač aktuali vasarą, kai atostogų metu vaikai turi daugiau neproduktyviai naudojamo laiko: jie mažai juda, daug laiko praleidžia žiūrėdami televizorių, žaisdami kompiuterinius žaidimus. Nepakankamas vaikų fizinis aktyvumas lemia lėtinių ligų vystymąsi, regos, kalbos, nervinės veiklos sutrikimus, skatina antsvorį. Vykdydami šį projektą, siekėme stiprinti mokinių sveikatą, ugdyti sveikos gyvensenos kompetenciją, tenkinti natūralų poreikį judėti, vykdyti alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevenciją, taip pat organizuoti vaikų užimtumą, mažinant deviantinių reiškinių plitimą tarp vaikų ir jaunimo.
Vasaros stovykla – tai puiki galimybė vaikams turiningai praleisti laisvalaikį. Mūsų stovykloje birželio 1–14 d. dalyvavo 17 socialiai remtinų šeimų vaikai. Šiems stovyklautojams buvo suorganizuotas susitikimas su Elektrėnų komisariato Prevencijos poskyrio specialiste Danguole Barišauskiene ir jaunosiomis policijos rėmėjomis Laura Dobrovolskyte, Vestina Povilaityte, Gintare Apanavičiūte. Mokiniai pagilino žinias apie žalingų įpročių prevenciją, žaidė įvarius loginius, judriuosius žaidimus, buvo apdovanoti dovanėlėmis.
Šiltą dieną vaikai su mokyklos mokytojomis keliavo į turistinį žygį po Kietaviškių apylinkes, apžiūrėjo vandens valymo įrenginį, o kitą dieną vyko į „Ąžuolynės“ pramogų ir nuotykių parką. Išvykoje vaikai turėjo įveikti kliūtis, o patys drąsiausieji patyrė neapsakomų pojūčių skrisdami lynu per tvenkinį. Vaikai grįžo namo kupini gerų emocijų. ,,Patyrėme įvairių jausmų, įspūdžių: baimės, adrenalino, džiaugsmo, linksmybių“, – sakė Dominykas. Pasak Gabrielės, nuotykių parko trasos buvo labai smagios.
Susitikome su Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistėmis Lina Kuliešiūte, Jurgita Pašvenskaite, Jule Ramanauskaite. Jos vedė praktinius užsiėmimus pirmosios pagalbos teikimo, saugaus elgesio, traumų ir nelaimingų atsitikimų prevencijos temomis. Stovyklautojus savo entuziazmu, gera nuotaika žavėjo į stovyklą atvykusi Elektrėnų sveikuolių klubo narė Vilma Narkauskienė. Ji suorganizavo susipažinimo, komandinius žaidimus, surengė baliontinklio, pasagos mėtymo varžybas. Vaikams labai patiko sveikuolės suorganizuotos smagios, nepatirtos veiklos.
Dalyvaudami dieninėje sportinėje vasaros poilsio stovykloje „SVEIKUOLIAI“ mokiniai įgijo žinių apie judėjimo naudą. Sveiką ir saugią gyvenseną formavome dalyvaudami įvairioje veikloje: žaisdami stalo ir lauko, aktyvius komandinius žaidimus, darydami dirbinius iš molio, išmėgindami savo jėgas sportinėse varžybose: tinklinio, futbolo, baudų metimo. Stovykla baigėsi smagiausių akimirkų peržiūra, linksmais žaidimais, valgyklos vedėjos iškepto torto valgymu. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šio projekto vykdymo. Ačiū už Jūsų laiką ir skleistą gerumą, už išpildytas svajones ir nepamirštamus įspūdžius. Kaip teigia Šarlis Monteskjė, „Norint atlikti didžius darbus, nereikia būti didžiausiu genijumi, nereikia būti aukščiau žmonių, reikia būti kartu su jais.“

Justina Ivanovaitė, Kietaviškių pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė<- Grįžti į atgal