Elektrėnuose jau antrą kartą siautė akordeono manija!

Praėjusių metų linkėjimai išsipildė ir 2023 metų sausio 20 dieną, be jokių suvaržymų, Elektrėnų meno mokykloje įvyko antrasis tarpmokyklinis akordeonistų festivalis-konkursas „AKORDEOMANIJA“. Besitęsianti bičiulystė tarp Elektrėnų ir Vievio meno mokyklų, į antrąjį renginį sukvietė dar gausesnį, net 35 narių būrį jaunųjų akordeonininkų, kurie savo muzikinius pasirodymus demonstravo keturių mokytojų ir dviejų gabiausių, daugiausia laurų pelniusių mokinių komisijai (Evita Vaitkevičiūtė ir Jonas Baublys) bei dar gausesniam palaikytojų būriui.

Pagal festivalio-konkurso nuostatus, visi dalyviai buvo suskirstyti į 8 kategorijas pagal klases. Tad mokiniai nuo pačių jauniausių, ankstyvojo ugdymo klasės, iki jau bebaigiančių mokyklą, taip pat atsižvelgiant į mokinius, akordeoną pasirinkusius kaip antrąjį muzikos instrumentą bei mėgėjus, varžėsi su savo grupės dalyviais. Pati gausiausia – jauniausiųjų kategorija (net 9 dalyviai), buvo mokinių, mokykloje besimokančių pirmus ir antrus metus, bei trijų ankstyvojo ugdymo 5–6 metų vaikų kategorija, todėl daugeliui tai tapo pačia pirmąja konkursine patirtimi gyvenime, kiti į sceną žengė jau turintys rimtesnę patirtį konkursuose. Visi jaunieji atlikėjai į sceną žengė su dideliu džiaugsmu, bet kartu ir jauduliuku, parodyti, ką gali geriausia muzikuojant akordeonu.

 
 

 

Visi „Akordeomanijos“ dalyviai buvo apdovanoti medaliais ir laureatų bei diplomantų diplomais. Laureatais tapo net 26 dalyviai. Tarp laureatų – Elektrėnų meno mokyklos mokiniai: Ąžuolas Baublys, Andrėja Muravjova, Karolis Norkūnas, Modestas Antanas Kaminskas, Paulius Norkūnas, Matas Lazar, Mykolas Maleckas, Karolis Lukaševičius, Alvita Nastulevičiūtė (mokytoja Auksuolė Merkienė); Arianas Karpičius, Emilis Liudvinavičius, Joana Dzetlauskaitė, Nojus Kodzinskas, Emilija Venskutonytė, Evelina Makūnaitė, Juozas Taraškevičius, Goda Barišauskaitė (mokytoja Rasa Matuliūkštytė). Taip pat laureatais tapo Vievio meno mokyklos (mokytoja Sigutė Minkevičė) jaunieji akordeonininkai, tai – jauniausioji konkurso dalyvė Agota Dzimidavičiūtė, taip pat: Vytautė Vaitkevičiūtė, Mėja Klimantavičiūtė, Rusnė Gurskaitė, Kotryna Čižaitė, Benas Grybauskas, Eiva Pamarnackaitė bei mokytojo Andriaus Šimkaus mokiniai: Liepa Jankauskaitė ir Marija Januškevičiūtė. Diplomantais tapo elektrėniškiai: Neila Bandinskaitė, Urtė Šturo, Vitalija Kozėllaitė, Vygintas Kozėlla, Margiris Misevičius, Mindaugas Misevičius ir vieviečiai: Danielius Rusakovas, Dovydas Valiukas, Lina Labenskaitė.

Dalyvius nuoširdžiai sveikino komisijos nariai, medalius iškilmingai įteikė Elektrėnų meno mokyklos direktorius Evaldas Petkevičius. Džiaugiamės puikiais mokinių pasiekimais, naujomis patirtimis, pamokomis ir linkime didžiausios sėkmės ateityje! Iki susitikimo 3-iame „Akordeomanijos“ renginyje!

Parengė Rasa MATULIŪKŠTYTĖ,

Elektrėnų meno mokyklos akordeono mokytoja<- Grįžti į atgal