Semeliškių vaikų darželis „Gandriukas“ įgyvendino projektą „Mažais žingsneliais emocijų pažinimo link“

Semeliškių vaikų darželis „Gandriukas“ dalyvavo Elektrėnų visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektų konkurse. Laimėjus konkursą, Elektrėnų savivaldybė darželiui skyrė 700 eurų, už kuriuos buvo nupirktos priemonės vaikų emocijų lavinimui ir projekto veiklų įgyvendinimui. Projektas „Mažais žingsneliais emocijų pažinimo link“ buvo vykdomas nuo 2022 m. kovo 1 d. iki 2022 m. gruodžio 31 d.

Projekto tikslas – lavinti vaikų emocijų įgūdžius, padėti atpažinti, įvardinti, tinkamai išreikšti jausmus.

Projekto uždaviniai:

1. Ugdyti gebėjimą atpažinti jausmus pagal kūno ir veido išraišką. Kaupti emocinę patirtį;

2. Plėsti vaikų gebėjimą atpažinti ir įvardinti jausmus, nagrinėti tinkamą ir netinkamą elgesį ieškant sprendimo būdų. Ugdyti gebėjimą nusiraminti, atsipalaiduoti – žaidžiant, sportuojant.

Projekto vadovė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Dovilė Slomskaitė su 4–5 metų ugdytiniais įgyvendino projektą. Šiuo projektu siekė naudojant įvairius ugdymo metodus ir formas padėti vaikams geriau suvokti savo ir kitų žmonių jausmus, ugdyti gebėjimą kontroliuoti emocijas, turtinti vaikų emocinį žodyną ir tinkamai išreikšti užplūdusias emocijas.

Per visą projekto laikotarpį buvo organizuojamos įvairios individualios ir grupinės veiklos naudojantis įsigytomis priemonėmis: emocijų ištrypimo kilimėliais, emocijų kilimu, emocijų pufais, jogos pozų kilimėliais, lego kaladėlių rinkiniu, sensorinėmis emocijų pagalvėlėmis, kortelių žaidimais ir metodine knyga „Žaidžiu jausmus: pyktis ir pasitikėjimo stiprinimo BINGO“. Vaikai žaidė įvairius žaidimus, sportavo, dalyvavo organizuojamose veiklose, kūrybiškai veikė ir lavinosi įgūdžius.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Dovilė SLOMSKAITĖ<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų