Jaunimo džiazas jaunimui

Taip pavadintas koncertas – pirmasis Vievio kultūros centro inicijuoto projekto Festivalis „Vievio džiazo klavišai“ renginys.

Projektas skirtas pristatyti garsius Lietuvos džiazo atlikėjus, o pagrindinė koncertų figūra – džiazo pianistas. Jis – ir solo programų atlikėjas, ir džiazo kamerinio ansamblio narys. Festivalio iniciatorius ir meno vadovas – Dainius Pulauskas, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, garsus džiazo atlikėjas, pianistas, kompozitorius, džiazo grupių – tarptautinių festivalių dalyvių, konkursų laureačių bei nugalėtojų – lyderis.

Birželio 20 d. gausiai Vievio kultūros centro salėje susirinkusiam jaunimui koncertavo Tauragės kultūros centro jaunimo džiazo orkestras. Kolektyvo vadovas Arūnas Rakevičius publikai pasakojo apie džiazo ištakas, džiazo orkestrų ir ansamblių sudėtį, atlikimo specifiką, interpretavimo niuansus, pristatė savo kolektyvo veiklą, kiekvieno instrumento vaidmenį orkestre. Koncerto metu skambėjo populiarūs džiazo standartai, o orkestro atliekamoms džiazo kompozicijoms ypatingą koloritą suteikė pianisto Dainiaus Pulausko improvizacijos.

Lietuvos kultūros tarybos ir Elektrėnų savivaldybės finansuojamas projektas Festivalis „Vievio džiazo klavišai“ dar tik įsibėgėja. Rudenį mūsų laukia paskaitos džiazo temomis ir pagrindiniai festivalio koncertai su šalies džiazo žvaigždėmis.

 

Audronė STEPANKEVIČIŪTĖ,

projekto „Vievio džiazo klavišai“ vadovė

 

Liudmilos Felčinskajos nuotraukos<- Grįžti į atgal