2022-ieji – Savanorystės metai

Esu Reda – Lietuvos Raudonojo Kryžiaus savanorė. Ir tuo labai didžiuojuosi! Gyvenu intensyvų gyvenimą, turiu šeimą, daug veikos. Tačiau, prasidėjus karui Ukrainoje pirma mintis buvo – mums visiems reikia susiimti ir padėti kuo tik galime.

Turbūt kaip daugelis savanorių, savanorystę ir savęs realizavimą joje atradau tik prasidėjus neramumams. Svarbiausia, kad rastume laiko ir noro, išgirstume tuos, kam reikia pagalbos. Nuo pat pirmos dienos ieškojau kam ir kaip galiu padėti. Susisiekus su LRK Elektrėnų skyriaus vadove Rasa net neabejodama prisijungiau prie komandos. Buvo taip įdomu pažinti skirtingo amžiaus, skirtingų veiklų žmones. Ir jei galvojate, kad savanoriauja tik tie, kas turi daug laisvo laiko, tai anaiptol! Mūsų skyriaus savanoriai turi šeimas, daug veiklų, savus užimtus gyvenimus. Tačiau negalime pamiršti ir nematyti tų, kam reikia pagalbos. Su komanda prisijungiau prie „Šiltų apsilankymų" programos. Ir jau su nekantrumu laukiu susipažinti su savo senjore. Rodos mintyse jau dėliojuosi, ką galėsime veikti, apie ką kalbėtis. Nekantrauju išgirsti senolės gyvenimo istorijų, šiltų prisiminimų. Man – tai tarsi apsilankymas pas savo močiutę, kurios jau neturiu. Pagalbos reikia visiems. Ne tik nuo karo nukentėjusiems. Jos reikia vienišiems seneliams, jos reikia vaikams, šeimoms.

Neabejok! Ateik! Pažink save, pažink kitus, atrask daug naujo! Atrask save, atrask mus! Lietuvos Raudonąjį Kryžių!<- Grįžti į atgal