Lietuvos valstybės atkūrimo 105-osios metinės – Elektrėnų savivaldybėje

Spalvingi, džiaugsmingi, turiningi Valstybės atkūrimo 105-ųjų metinių paminėjimo renginiai visoje Elektrėnų savivaldybėje – šventovėse, aikštėse, mokyklose, darželiuose, kultūros įstaigose, žygiuose, kapavietėse – liudija, kad mokame susitelkti, švęsti ir džiaugtis laisve.

Silvija BIELSKIENĖ

Renginiai Elektrėnuose

Lietuvos valstybės atkūrimo 105-osios metinės Elektrėnuose pradėtos Šv. Mišiomis Elektrėnų Švč. Mergelės Marijos Kankinių karalienės bažnyčioje. Mišias aukojo vikaras Gintas Petkevičius, giedojo Elektrėnų parapijos kamerinis choras „Salve“ (vadovė Laima Mažuolytė). Po Mišių Elektrėnų savivaldybės vadovai padėjo gėlių prie Paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę, jautriomis mintimis pasidalijo Elektrėnų seniūnas Antanas Šalkauskas. 12 val. visi rinkomės į Elektrėnų Lietuvos Valstybės Atkūrimo Šimtmečio aikštę, dalyvavome vėliavos pakėlimo ceremonijoje, klausėmės mero Kęstučio Vaitukaičio sveikinimo, grožėjomės KASP ginklų ir transporto paroda, tautinių žvakidžių gaminimo edukacija su Juste Pupeliene, šokome ir lingavome griežiant muzikantams: Serhijui Ochrimčiukui, Dariui Bagdonavičiui, Mikui Kurtinaičiui.

13 val. buvome pakviesti į Elektrėnų kultūros centrą pasiklausyti teatralizuoto aktorių Oskar Wygonovsky ir Eimanto Pakalkos pasakojimo „Atsiminimai, įvykę Lietuvoje“, grožėjomės tekstus papildančiais meno mėgėjų kolektyvų pasirodymais. Renginio eiga buvo netikėta ir profesionali – Lietuvai skirti pasakojimai apie vaikystę, šėliones, romanus, meilę, gamtą, šeimą, netektis, atsiminimus, atkurtą Lietuvą vertė susimąstyti, prisiminti, išgyventi ir didžiuotis savo šalimi – laisva ir nepriklausoma Lietuva. Ypatingas sprendimas – aktorių tekstų prasmę sustiprino tai temai pritaikyti kūriniai ir šokiai, kuriuos dovanojo: ansamblis ir folkloro kapela „Runga“ (vad. Rūta Vaičekonytė-Chveduk ir Vidas Dainys); Vaikų folkloro kapela „Atžalynas“ (vad. Vita Norkūnienė); Neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis „Žara“ ir liaudiškos muzikos kapela „Och“ (vad. Ričardas Ramanauskas); Silvijos Bielskienės ir Lionės Urbanavičienės duetas (vad. Adolfas Blažonis); tautinių šokių kolektyvas „Vijūnas“ (vad. Angelė Pačėsienė); Vaikų popchoras „Saulės spinduliai“ ir solistė Milda Bondzinskaitė (vadovai Gaiva Židonytė ir Aurimas Medzikauskas); Senjorų tautinių šokių bei dainų kolektyvas „Dar ne sutema“ (vad. Regina Butkienė); Moterų choras „Eldija“ (vad. Greta Garmašaitė).

Visiems kolektyvų vadovams buvo įteiktos gėlių puokštės, didžiausių plojimų sulaukė scenarijaus autorė, Elektrėnų kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė, Moterų choro „Eldija“ vadovė Greta Garmašaitė.

Auginkim meilę Lietuvai tarytum medį, nešiokim savyje, kaip savo akį saugokim. Kitos tokios nėra!

Liudmilos Felčinskajos ir Silvijos Bielskienės nuotraukos<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų