Semeliškių festivaliui vartus atvėrė ansamblis „Suliko“ iš Sakartvelo

Liepos 8-ąją išskirtinį pasirodymą surengė ir vartus į XXI Semeliškių festivalį atvėrė pasaulinio garso ansamblio ,,Suliko“ žvaigždės iš Sakartvelo.

Silvija BIELSKIENĖ

 

Garsiojo Tbilisio valstybinio operos ir baleto teatro solistai – Tamaz SAGINADZE (tenoras), Sulkhan GVELESIANI (baritonas), Vano GALUASHVILI (bosas-baritonas), Levan MAKARIDZE (bosas), Gocha DATUSANI (bosas), Shalva ABRAMASHVILI (tenoras) – yra dalis ansamblio ,,Suliko“, kurį sudaro pagrindiniai teatro solistai ir kuris nuolat dalyvauja savo šalies Vyriausybės organizuojamuose renginiuose, Operos teatro Gala koncertuose, televizijos ir radijo laidose. Kaip kartvelų kultūros ambasadorius, ansamblis „Suliko“, švenčiantis 15-os metų veiklos sukaktį, koncertuoja visame pasaulyje. Po trejų metų pertraukos ansamblis sugrįžo į Lietuvą geros muzikos ekspertų „Bardai LT“ kvietimu tam, kad pradžiugintų visus, kam artima kartveliška kultūra. Į Semeliškes ansamblis sugrįžo po penkerių metų pertraukos. Unikalioje programoje girdėjome daugiabalses kartvelų liaudies dainas – tai viena iš seniausių dainavimo tradicijų pasaulyje, kuri įtraukta į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Taip pat skambėjo subtilaus ir sodraus kartvelų dainavimo sąskambiai, operinė, chorinė, sakralinė polifoninė muzika.

Renginys vyko Semeliškių sodyboje. Žiūrovai buvo pamylėti saulės spindulių, o įpusėjus koncertui – ir lietaus nuprausti, bet nė vienas žiūrovas nepaliko sodybos. Tai ypač sužavėjo atlikėjus, kurie koncerto pabaigoje visiems nuoširdžiai padėkojo.

Pagrindinis organizatorius – Semeliškių bendruomenė „Strėva“ – nuoširdžiai dėkoja Elektrėnų sav. merui Kęstučiui Vaitukaičiui, administracijos direktoriui Gediminui Ratkevičiui, Semeliškių seniūnei Loretai Karalevičienei, „Bardai LT“ vadovui Benui Jakštui, renginio rėmėjams: Giedrei ir Robertui Urbanams, Jolantai ir Algiui Kosikams; garso operatoriui Dariui Biekšai, pagalbininkams: Margaritai Rimdžiūtei, Česlovui Vaiciekauskui, Kazokiškių ir Daugirdiškių bendruomenėms bei visiems žiūrovams, kurių susirinko virš 200. Ir taria – iki pasimatymo rugpjūtį!

Semeliškių festivalis tęsis rugpjūčio 8–14 dienomis, jo metu vyks V tapybos pleneras.<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų