Vievyje surengti šachmatų ir šaškių turnyrai

Nuo 1966 metų liepos 20 d. pasaulyje švenčiama Tarptautinė šachmatų diena.

Šachmatai – labai senas žaidimas. Anot archeologų, šiai Indijoje atsiradusiai sporto šakai apie 2000 m.
Minėta proga Vievio kultūros centras su partneriu Elektrėnų sporto, turizmo ir pramogų centru prieš 4 m. surengė pirmąjį šachmatų turnyrą „Vievio rikis 2011“ bei panašias šaškių varžybas. Šįmet liepos 18 d. organizatoriai į analogiškas varžybas „Vievio rikis 2014“ šachmatų ir šaškių mėgėjus sukvietė jau ketvirtą kartą. Teisėjavo žinomas šaškių sporto puoselėtojas didmeistris Anatolijus Šugajevas.
Savo jėgas išbandė 15 įvairaus amžiaus šachmatininkų (tarp jų 5 moterys bei jaunuolės) ir 7 šaškininkai (4 moterys) iš Elektrėnų bei Vievio. Beje, šachmatų turnyre varžėsi ir gausios elektrėniečių Levansevičių šeimos atstovai. Jauniausia varžybų dalyvė – vienuolikametė Simona Levansevičiūtė, vyriausias – 88 m. Bronislovas Tarulis (Elektrėnai).
Šachmatų turnyre po atkaklios kovos pergalę šventė Edmundas Einoris (17 tšk. iš 18 galimų, Elektrėnai), antrą vietą po papildomos sportinės dvikovos su nugalėtoju užėmė Viktoras Astikas (17 tšk., Elektrėnai), trečią – Vidmantas Levansevičius (12 tšk.). Moterų grupėje nugalėtoja tapo Irena Zykienė (6 tšk., Elektrėnai), antrą vietą pelnė Rūta Levansevičiūtė (6 tšk.), trečią – S. Levansevičiūtė (4 tšk.).
Šaškių turnyre taurė atiteko Juozui Žydeliui (10 tšk. iš 12 galimų, Elektrėnai), antrą vietą pelnė Juozas Jakubauskas (8 tšk., Elektrėnai), trečią – Rainoldas Bačianskas (4 tšk., Elektrėnai). Moterų grupėje nugalėjo Birutė Kazlauskienė (7 tšk., Elektrėnai), antrą vietą užėmė Gražina Steckevičienė (6 tšk., Vievis), trečią – Vlada Kibarienė (6 tšk., Elektrėnai).
Varžybų teisėjas A. Šugajevas padėkojo Vievio KC renginių organizatorei Nijolei Leonavičienei už dėmesį minėtoms sporto šakoms ir palinkėjo žaidėjams sėkmingų naujų startų.