Varžybos „Aš ekstremalus“

Rugpjūčio 28 d. Elektrėnų savivaldybės sporto mokyklos ekstremalaus sporto parke (prie universalios dirbtinės dangos aikštelės), dviračių tako ruože Elektrėnų „Ažuolyno“ mokykla–Elektrėnų sporto mokykla ir ant rampos vyko riedučių, riedlenčių ir BMX dviračių varžybos „Aš ekstremalus“.

Varžybas suorganizavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariatas ir Elektrėnų savivaldybės sporto mokykla kartu su Elektrėnų atviros jaunimo erdvės savanoriais, siekdami populiarinti BMX dviračių, riedlenčių ir riedučių sportą Elektrėnų savivaldybėje bei kviesdami jaunimą leisti laisvalaikį be alkoholio, cigarečių ir narkotinių ar psichotropinių medžiagų. „Jaunimas be žalingų įpročių su daug daug sportinio adrenalino“ – tokia buvo ekstremalių varžybų idėja. Į Elektrėnus atvyko svečių iš Kauno, Vilniaus, Kaišiadorių, Žiežmarių. Varžybose iš viso dalyvavo net 37 įvairaus amžiaus sportininkai. Renginio „Aš ekstremalus“ dalyvius sveikino Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis, Elektrėnų policijos komisariato viršininkas Andžej Grudinskij, Sporto mokyklos direktorius Valdas Škadauskas, jaunimo reikalų koordinatorė Neringa Pulauskienė.
BMX dviračių varžybose dalyvavo visi galintys važiuoti su BMX klasės dviračiais, dalyvių amžius nebuvo ribojamas. Iš užsiregistravusių 13 dalyvių AM klasėje III vietą iškovojo Marijonas Perlavičius, II – Benas Bulauka, I – Vincentas Sindarovič. PRO klasėje III vieta atiteko Redui Pilsuckiui, II vietą iškovojo Rokas Vibriantis, nugalėtojo taurė ir I vieta atiteko Martynui Lagauskui. Varžybų teisėjas ir komentatorius Giedrius Mikalauskas sakė, kad džiaugiasi galėdamas atstovauti šiai pavojingai ir daug emocijų tiek žiūrovams, tiek sportininkams sukeliančiai sporto šakai.
Riedlenčių varžybose dalyvių amžius taip pat nebuvo ribojamas. Dėl pergalės kovojo septyni riedlentininkai. I vietą iškovojo Lukas Garbačiauskas, II vieta atiteko Kasparui Sinickui, III vietą užėmė Mindaugas Bernotas. Varžybose teisėjavo svečias iš Vilniaus, riedlenčių sporto šakos profesionalas Einius Žiūkas.
Riedučių varžybose dalyviai buvo suskirstyti į amžiaus grupes. I amžiaus grupėje dalyvavo 6–8 metų vaikai (berniukai ir mergaitės). Medaliais pasipuošė I vietą iškovojęs Pijus Pranskevičius, II vietos laimėtojas Mykolas Škadauskas ir III vietos laimėtojas Karolis Zakarevičius. II amžiaus grupėje dalyvavo 9–12 metų vaikai. Pirmoji vieta atiteko Dovydui Laimučiui, antroji – Eimantui Juzukoniui, trečioji – Kiprui Grabliauskui. III amžiaus grupėje dalyvavo 13–15 metų sportininkai.  Pirmą vietą nelengvoje kovoje iškovojo Domantas Žilinskas, antrą – Danil Drozdov, trečią – Vainius Jankauskas. IV grupėje varžėsi mergaitės, kurios greičiu ir profesionalumu nenusileido berniukams. Pirmą vietą iškovojo Kamilė Kijanskaitė, antrą – Andrė Pranukevičiūtė, trečią – Diana Viktorija Kartenė. Varžybų teisėjai Dovydas Kulevičius ir Raimondas Štrimaitis, profesionalūs ledo ritulininkai ir šios sporto šakos treneriai, Elektrėnų „Energijos“ žaidėjai, sakė, kad riedučiai, kaip ir pačiūžos, – ekstremalu, smagu ir sukelia daug gerų emocijų.
„Aš ekstremalus“ dalyviams, svečiams ir žiūrovams dainavo Gabrielė Matonytė, Kamila Šumskaitė ir Agnė Lukaševičiūtė, gatvės šokius šoko merginų grupė „M studija“. Vilniaus miesto „skate‘riai“ demonstravo profesionalių riedlentininkų mėgstamus triukus ir džiugino ekstremaliais pasirodymais.

Prizus nugalėtojams įsteigė Elektrėnų savivaldybė, Elektrėnų policijos komisariatas, Elektrėnų sporto mokykla. Ir nors apdovanojimus vainikavo smarkus lietus, nuo varžybų dalyvių veidų nedingo šypsenos, atvirkščiai, daugelis sakė: „Ekstremalus sportas – ekstremalūs ir apdovanojimai...“

Elektrėnų PK inf.<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų