Silpnas vėjas buriuotojų regatos nesustabdė

„Vėjo! Vėjo! Vėjo!“ – tokiais šūkiais prasidėjo Lietuvos katamaranų čempionatas ir „Poseidono“ taurės regata, vykusi rugsėjo 12–14 dienomis Elektrėnų mariose. Katamaranų čempionate dalyvavo 14 komandų (27 žmonės) iš įvairių Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Biržų ir, žinoma, Elektrėnų.

Pasak Elektrėnų ledo rūmų vadovo Vaido Bernoto, pirmą kartą Lietuvos buriavimo istorijoje tokia gausybė katamaranų susirinko į vieną vietą. Nesidomintiems buriavimo sportu tikriausiai reikėtų paaiškinti: katamaranas – tai dviejų korpusų laivas, išrastas Indijos pietuose gyvenančios paravų tautos. Pavadinimas kilęs iš tamilų kalbos žodžio kattumaram, kuris išvertus pažodžiui reiškia sujungti rąstai. Šis vandens transportas gali būti motorinis ir burinis.
Buriuotojams svarbiausia – vėjas
Renginio atidarymo šventėje vėliavos pakėlimo garbė atiteko 2013 metų čempionams Aleksandrui Petrauskui ir jo dukrai Laurai Petrauskaitei-Senkevič. Šiemet šiai komandai medalių iškovoti nepavyko – antrajame plaukime jie nefinišavo ir bendroje lentelėje liko šešti.
Lietuvos katamaranų čempionato ir „Poseidono“ taurės regatos vyriausiuoju teisėju buvo paskirtas buriavimo asas ir „Nacionalinės buriavimo akademijos“ vadovas Darius Gerasimavičius. Pirmąją varžybų dieną vyr. teisėjas nuoširdžiai pasveikino visus varžybų dalyvius, palinkėjo sėkmės ir, žinoma, gero vėjo. Kaip įprasta buriuotojams, į tokius linkėjimus jie visuomet atsako vienodai – „Vėjo! Vėjo! Vėjo!..“ Tačiau kad ir kaip užsidegę buriuotojai kartojo šį šūkį, o atidaryme visi linkėjo, prašė ir tikėjosi kuo palankesnio vėjo, deja, Elektrėnų mariose jo nelabai užteko. Visą savaitgalį oras buvo labai šiltas ir išties tinkamas visoms vandens pramogoms, išskyrus buriavimą. Čempionato atidarymo dieną pirmajame plaukime vėjas kilo tik iki minimalaus varžybų nuostatuose katamaranams nustatyto greičio – 2-3 metrų per sekundę. Antrojo plaukimo pabaigoje net ir šis švelnus brizas nurimo, todėl finišuoti spėjo tik trys pirmosios sportininkų komandos – kitos nespėjo grįžti iki kontrolinio laiko pabaigos (15 minučių po pirmųjų pasiekusių finišą). Tad nors penktadienį varžybos vyko gana sklandžiai, šeštadienį jas teko atidėti vėlesniam laikui, o vėliau ir visai atšaukti dėl visiško štilio. Tačiau plūduriuodami katamaranuose ir jachtose sportininkai per daug neliūdėjo – suspietę savo vandens transporto priemones į krūvą, jie gyvai bendravo, fotografavosi ir ramiai dreifuodami mėgavosi veikiau vasarišką, o ne rudenišką dieną primenančiu oru. Į vieną ištisinę eilę suplaukę katamaranai žiūrovus apdovanojo ne tik nepakartojamu reginiu ir fotografijomis, bet ir, pasak Elektrėnų buriuotojų klubo „Poseidonas“ pirmininko Šarūno Linkaus, tokiu veiksmu parodė savo vieningumą ir siekį Lietuvoje atgaivinti katamaranų buriavimo regatas. „Įvyko savotiškas katamaranų mėgėjų bendruomenės susirinkimas ant vandens, nutaręs spalio pirmą savaitgalį vėl grįžti ir surengti Elektrėnuose dar vieną regatą – katamaranų sezono uždarymą“, – teigė Š. Linkus.
Sekmadienį sportininkai vis dėlto sulaukė palankių sąlygų (bent tokia paguoda po šeštadienį lietuvių pralaimėtų krepšinio rungtynių...) – pūtė 4-5 metrų per sekundę vėjas, todėl įvyko visi trys planuoti plaukimai. Kiekvienas galėjo demonstruoti savo įgūdžius ir pasiruošimą, didinti greitį ir plaukti tik ant vieno korpuso.
Tarp dalyvių – šešios komandos iš Elektrėnų „Poseidono“ klubo
Pasak Elektrėnų buriuotojų klubo „Poseidonas“ pirmininko Šarūno Linkaus, šiemet varžybose dalyvavo net šešios sportininkų komandos iš Elektrėnų „Poseidono“ buriuotojų klubo – Aleksandras Petrauskas ir Laura Petrauskaitė-Senkevič, užėmę 6-ąją vietą, Pranas Sasnauskas ir Vitalijus Ščetininas, užėmę 7-ąją vietą, taip pat dvi komandos – Sergėjus Monkevičius ir Ričardas Davidavičius, Sergėjus Gaižauskas ir Algis Tarutis, pasidaliję 11-ąją vietą, bei dar dvi komandos – Nerijus Butkevičius ir Daniel Senkevič, Žilvinas Purys ir Ovidijus Galiauskas, pasidalijusios 12-ąją vietą. Kitose jachtų klasėse startavo daugiau elektrėniečių: „Optimist“ klasėje – Kristupas Linkus (V vieta), Orestas Monkevičius (VIII vieta), Artūras Kapitanovas (VII vieta), „Finn“ klasėje – Pranas Svinskas (III vieta), „Feva“ klasėje – Tomas Linkus (I vieta), Rūta Davidavičiūtė (VI vieta).
Lietuvos katamaranų čempionato ir „Poseidono“ taurės regatos čempione tapo prie jūrinių vėjų pripratusi komanda – iš Klaipėdos atvykę Mindaugas Petronis ir Simonas Kazlauskas. Ši komanda net keturis plaukimus finišavo pirma ir tik paskutinį plaukimą baigė antra. Praeitų metų čempionate klaipėdiečiai buvo treti, galbūt šiemet sėkmė juos lydėjo dėl to, jog plaukė nauju katamaranu. Senuoju katamaranu plaukę jų kolegos liko ketvirti.
Visi dalyviai liko labai patenkinti varžybų organizavimu ir dėkojo Elektrėnų buriuotojų klubui „Poseidonas“, „Nacionalinės buriavimo akademijos“ atstovams už puikų renginį ir „užsakytą“ vasariškai šiltą orą. Buriuotojai sakė gerai praleidę laiką ir smagiai palenktyniavę. V. Bernotas džiaugėsi, jog Elektrėnų jachtklubas ir akvatorija – tikrai labai tinkama vieta buriavimo sportui. Be to, susižavėję mūsų vandenimis ir gera kompanija, keletas regatos dalyvių iš Klaipėdos ir Vilniaus pareiškė norą tapti „Poseidono“ buriuotojų klubo nariais.
Pirmąjį spalio savaitgalį elektrėniškiai buriuotojai planuoja suorganizuoti dar vienas varžybas, kurios tikriausiai žymės 2014-ųjų metų sezono uždarymą. Ta proga čempionų įgulos narys klaipėdietis Simonas Kazlauskas pažadėjo „Poseidono“ klubo jaunimui didelę dovaną – iš pajūrio atvežtą katamaraną.
Primename, kad Elektrėnų buriuotojų klubas „Poseidonas“ susikūrė 2011 metais, šiuo metu jame yra per 30 narių.

Eglė Milkamanavičiūtė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų