Šaškių turnyras „Juozui Žydeliui – 75“

Balandžio 2 d. Elektrėnų savivaldybės sporto centras (ESSC, vad. Audrius Valaiša) suorganizavo šaškių turnyrą „Juozui Žydeliui – 75“.

Turnyrui teisėjavo žinomas elektrėnietis didmeistris Anatolijus Šugajevas. Turnyre dalyvavo 22 šios sporto šakos gerbėjai iš Elektrėnų savivaldybės, Kauno, Jonavos, Kaišiadorių, Trakų ir Ukmergės rajonų. Nugalėtoju tapo Kęstutis Blaževičius (Trakai), antrą bei trečią vietas užėmė A. Šugajevas (Elektrėnai) ir Petras Lažauninkas (Kaišiadorių r.), ketvirtą – jubiliatas J. Žydelis. Visi šaškininkai buvo pagerbti ir apdovanoti.
ESSC direktorius A. Valaiša ir darbuotoja Neringa Milašienė už ilgametį nuoširdų darbą ir svarų indėlį plėtojant šaškių sportą sukaktuvininkui įteikė atminimo dovaną ir gėlių, A. Šugajevas Elektrėnų seniūno Antano Šalkausko vardu – knygą apie Elektrėnus „Šviečia naktį, šviečia dieną“. Pagerbdami kolegą susirinkusieji sudainavo „Ilgiausių metų“.
Pakalbintas jubiliatas papasakojo, jog kilęs nuo Onuškio (Trakų r.), šia sporto šaka domisi apie 50 metų, vaikystėje žaisdavo iš bulvių pasidarytomis šaškėmis. Rimtai šiuo sportu susidomėjo 1968 m., Elektrėnuose susipažinęs su sporto entuziastu Algirdu Mišiniu, kiek vėliau (nuo 1971 m.) su pastaruoju ir Birute Kazlauskiene atstovavo mūsų kraštui Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ bei kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ rengiamose varžybose...
Pasak A. Šugajevo, savo gimtadienį šventęs elektrėniškis komandoje tarp mūsų savivaldybei atstovaujančių šaškininkų (pašnekovo, paties sukaktuvininko, Zigmo Jakubausko, Birutės Kazlauskienės ir Vlados Kibarienės) pagal pasiektus rezultatus yra antras.

Romualdas Černeckis<- Grįžti į atgal