Nauja ledo ritulio komanda, arba Dar vienas „Žalgiris“

Liepos mėnesį Lietuvoje atsirado „Žalgirio“ ledo ritulio klubas. Šis klubas buvo sukurtas „HC Balticos“ pagrindu ir rungtyniaus Rusijos jaunimo ledo ritulio B lygoje – MHL B.

Ledo ritulio komanda „HC Baltica“ MHL B lygoje rungtyniavo nuo 2011 m. rudens. Pirmajame sezone „HC Balticai“ sekėsi geriausiai – patekusi į atkrintamąsias varžybas ji iškrito aštuntfinalyje, antrajame sezone Šiaurės-Vakarų divizione užėmė V vietą ir liko už atkrintamųjų varžybų borto. Deja, trečiojo sezono ledo ritulio klubas nebaigė – 2014 metų sausį buvo išbrauktas iš MHL.
Nauja komanda – senas legendinis pavadinimas
Pasak naujojo klubo viceprezidento Sergejaus Rybakovo, „Žalgiris“ pradėjo treniruotes liepos 28 dieną. Visa komanda dar nesusirinkusi – atvykę 20 ledo ritulininkų, iš jų 8 lietuviai. Taip pat yra žaidėjų iš Latvijos, Ukrainos, Rusijos, Bulgarijos, Suomijos ir net Italijos. „Žalgiryje“ treniruojasi 7 sportininkai iš buvusios komandos „HC Baltica“. Nors visi sportininkai dar nesusirinkę, vyksta intensyvios treniruotės.
S. Rybakovas teigė, jog pavadinimas „Žalgiris“ pasirinktas dėl savo lietuviško skambesio ir garbingos istorijos. „Lietuvos komandai reikėjo lietuviško pavadinimo“, – sakė viceprezidentas. Tikimės, jog garsus ir pergalėmis kvepiantis pavadinimas atneš jauniesiems „žalgiriečiams“ jei ne medalius, tai bent jau kelialapį į atkrintamąsias varžybas. Patekti į „play-off‘us“, pasak kito klubo viceprezidento Valentino Kitovo, yra pagrindinis komandos siekis. Taigi, naujas pavadinimas – nauji ir tikrai ambicingi tikslai.
Atsisakius divizionų sistemos išaugo rungtynių skaičius
Naujame 2014-2015 metų sezone buvo atsisakyta divizionų sistemos. Nuo šiol vietoje Vakarų, Rytų ir Centro divizionų komandos bus dalijamos į dvi konferencijas – Rytų ir Vakarų. Mūsiškiai varžysis Vakarų konferencijoje, kuriai, be „Žalgirio“, priklauso dar 17 komandų. Rytų konferencijoje rungtyniaus 14 komandų. Dėl tokių MHL vadovybės priimtų pakeitimų padidėjo rungtynių skaičius. „Žalgiris“ reguliariajame sezone, kuris baigsis kovo 3-iąją, žais net 67 rungtynėse, tad komanda turės rimtai pasirengti. S. Rybakovas į pokyčius žiūri teigiamai ir sako, jog varžyboms jėgų užteks: „Bus mažiau treniruočių, daugiau varžybų, todėl sportininkai nuolat palaikys formą.“
Naujajai komandai pakliuvus į atkrintamąsias varžybas dar daugiau rungtynių galėsime stebėti nuo kovo 8 dienos. Liepos 31 d. MHL vadovybė patvirtino 2014–2015 m. sezono tvarkaraštį. Paaiškėjo, jog pirmosios „Žalgirio“ rungtynės vyks rugsėjo 5–6 d. svečiuose. Komanda susirems su Jaroslavlio „Loko-Junior“ (Rusija) ekipa, praėjusios sezono vicečempione. Namų arenoje Elektrėnuose „Žalgiris“ kovos su Sarovo komanda „Raketa“ rugsėjo 16 d.

Eglė Milkamanavičiūtė

 <- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų