EPMC bendruomenė išdrįso į darbą atvykti kitaip!

Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio“ buvo surengta Prancūzijoje 1998 m. 2000 m. tokia akcija jau surengta 760 Europos miestų. 2001 m. gruodžio 8 d. Berlyno aplinkosaugos akademijoje buvo įvertinti pirmųjų akcijų ,,Mieste – be savo automobilio“ rezultatai ir pasirašyta visų šalių, dalyvaujančių šioje akcijoje, aplinkos ministrų deklaracija.

Tarp šių šalių yra ir Lietuva. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio.
VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro bendruomenė nusprendė taip pat prisidėti prie šios akcijos. Dėl blogų oro sąlygų buvo nuspręsta akciją „EPMC diena be automobilio“ organizuoti ne rugsėjo 22 d., o rugsėjo 25 d. Visą savaitę mokyklos mokytojai ir mokiniai buvo raginami šią dieną palikti savo automobilius namuose ir į mokyklą atvykti dviračiais, riedučiais ar pėsčiomis. Visus kvietėme bent vieną dieną išsiversti be automobilio ir ieškoti kitokių susisiekimo būdų, taip  prisidedant prie švarios aplinkos išsaugojimo. Ankstyvą ketvirtadienio rytą šalia mokyklos tikrai galėjome pastebėti daugiau tuščių vietų, skirtų automobiliams stovėti, ir džiaugtis, jog akcija pavyko. Rengdamiesi šiai dienai, norėjome atkreipti žmonių dėmesį į tai, jog kiekvienas mūsų turi galimybę prisidėti prie eismo saugumo ir gyvenimo kokybės miestuose gerinimo, taršos ir triukšmo mažinimo.
Po pietų mokytojai kartu su mokiniais dviračiais išvažiavo į Elektrėnų gatves. Tie, kurie neturėjo galimybės riedėti dviračiais, išėjo tiesiog pasivaikščioti. Sugrįžę į mokyklą akcijos dalyviai jautėsi puikiai ir teigė, jog tikrai vertėtų stengtis kiekvienam kuo dažniau rinktis ne automobilį, o sveikesnę ir taupesnę transporto priemonę, mažiau teršiantį visuomeninį transportą, naudoti biodegalus ir biokurą, kuo dažniau keliauti pėsčiomis. 

Jolanta Alionytė<- Grįžti į atgal

Daugiau nuotraukų