Elektrėnų „Energija“ vėl rungtyniaus Baltarusijos lygoje

Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai pradeda dar vieną sezoną. Nuo 1977 metų gyvuojantis ledo ritulio klubas yra seniausias ir tituluočiausias šalyje, o naujajame 2014–2015 metų sezone vėl varžysis Baltarusijos „Vyšaja lyga“ atvirosiose pirmenybėse.

Lietuvių lygoje laukia 10 komandų varžovių. Iš viso reguliariajame čempionate bus sužaista 40 rungtynių. Atkrintamųjų varžybų pradžia vasario 15 d. Ketvirtfinalio serijoje bus žaidžiama iki 3, pusfinalio ir finalo – iki 4 pergalių. Lygos čempionas paaiškės vėliausiai 2015 m. kovo 20 d.
Pirmasis sezono iššūkis laukia jau rugsėjo 9–10 dienomis, kai Elektrėnų ledo rūmuose elektrėniškiai žais su Bresto ledo ritulininkais. Pirmosios išvykos rungtynės vyks Vitebske rugsėjo 13–14 dienomis.
Apie naująjį sezoną klubo direktorius Rolandas Aliukonis: „Esame labai patenkinti dalyvavimu Baltarusijos lygoje praeitą sezoną – lygis iš tiesų aukštas, organizacija puiki. Mūsų žaidėjai sudarė pusę Lietuvos nacionalinių rinktinių žaidėjų, tai išties įspūdingas įvertinimas mūsų klubui.
Komandoje yra ir organizacinių, ir sudėties pasikeitimų. Turime naują trenerį iš Baltarusijos, jį pristatysime artimiausiu metu, kai iki galo suderinsime visas detales. Galutinę komandos sudėtį taip pat pristatysime netrukus.
Nacionalinės ledo ritulio lygos aukščiausiojo diviziono nebus. Kokia Jūsų nuomonė?
Nuomonė tokia pati kaip ir praeitais metais – laikas pamiršti apribojimus vietiniams žaidėjams (vienoje komandoje gali žaisti tik 2 nacionalinės rinktinės nariai), nes dabar užsiimame tik mėgėjų išsaugojimu ir titulų atidavimu kaliningradiečiems. Nacionalinės ledo ritulio lygos vadovų noras riboti galimybę rinktinės žaidėjams žaisti Lietuvos čempionate yra daugiau nei nesuprantamas. Požiūris turi keistis, kitaip tai bus lygiai toks pats mėgėjų čempionatas kaip ir visi kiti, jokiu būdu ne Lietuvos pirmenybės.
Kokie tikslai keliami žaidžiant Baltarusijos lygoje šį sezoną?
Tikslas yra prizinė vieta. Tai realu ir įmanoma.
Apie komandos komplektaciją – ar iš esmės keisis sudėtis, bus naujokų?
Nebus kelių veteranų, bet prisidės jaunimo. Keletas žaidėjų išvyko į užsienio klubus (Paulius Gintautas ir Aimas Fiščevas rungtyniaus MHL A lygoje atitinkamai Rygos ir Minsko komandose). Situacija panaši kaip ir kasmet.
Praeitame sezone Elektrėnų „Energijai“ pavyko nukeliauti iki ketvirtfinalio, kuriame tik po 5 rungtynių serijos ji nusileido būsimiems čempionams Minsko „Junior“ ledo ritulininkams.
Artimiausių „Energijos“ rungtynių tvarkaraštis:
Rugsėjo 9 d. „Energija“ – „HC Brest -2“ (Elektrėnų ledo rūmai)
Rugsėjo 10 d. „Energija“ – „HC Brest-2“ (Elektrėnų ledo rūmai)Rugsėjo 13 d. „HC Vitebsk-2 – „Energija“
Rugsėjo 14 d. „HC Vitebsk-2“ – „Energija“
Rugsėjo 19 d. „Energija“ – Lydos „HC Lida-2“ (Elektrėnų ledo rūmai)
Rugsėjo 20 d. „Energija“ – „HC Lida-2“ (Elektrėnų ledo rūmai)

Elektrėnų „Energijos“ inf.<- Grįžti į atgal