Dziudo turnyrai

Lapkričio 21–23 d. Kaune ir Panevėžyje vyko dziudo turnyrai, kuriuose dalyvavo ir Elektrėnų sportininkai.

Atviras Lietuvos dziudo čempionatas

Lapkričio 21–22 d. Kaune vyko atviras Lietuvos dziudo čempionatas, kuriame rungėsi ir Elektrėnų sporto klubo „Draugystė“ sportininkai. Šį sezoną tai buvo paskutinės aukšto lygio varžybos.
SK „Draugystė“ sportininkai visą sezoną dalyvavo varžybose bei stovyklose įvairiose Europos šalyse ir pasiekė puikių rezultatų. Andrejus Klokovas rugsėjo mėnesį Estijoje vykusiose Europos Open dziudo taurės varžybose pelnė bronzos medalį. Neseniai jis grįžo iš Europos U-23 čempionato Lenkijoje. Antanas Kmieliauskas liepos mėnesį iškovojo devintą vietą Europos jaunių U-18 dziudo čempionate. Gegužės mėnesį Europos jaunimo dziudo taurės varžybose Kęstutis Vitkauskas pelnė bronzos medalį, o Inesa Jurčenko iškovojo penktą vietą.
Gana didelė elektrėniškių komanda, 11 sportininkų, šiemet dalyvavo suaugusiųjų Lietuvos dziudo 42-ajame čempionate. Gaila, kad dėl traumų negalėjo kovoti mūsų klubo lyderiai Kęstutis Vitkauskas ir Marijus Postnovas. Manome, kad išsigydę traumas jie kitais metais džiugins mus pergalėmis.
Pirmają varžybų dieną sidabro medalį Elektrėnams padovanojo Inesa Jurčenko (sv. kat. iki 70 kg), finalinę kovą pralaimėjusi tituluotai sportininkei, Europos jaunių čempionei bei šių metų Europos iki 23 metų čempionato septintos vietos laimėtojai kaunietei Renaldai Gedutytei. Bronzos medaliu pasipuošė Andrejus Klokovas, kuris kovojo aukštesnėje nei įprasta – 66 kg svorio kategorijoje. Nepasisekė pelnyti medalio Erikui Cchovrebovui, kovojusiam svorio kat. iki 73 kg. Iškovojęs keturias pergales, lemiamoje kovoje vaikinas turėjo pripažinti panevėžiečio Deivydo Tarulio pranašumą ir tenkintis penkta vieta. Aukštą septintą vietą užėmė Justas Kudrevičius, kuris kovojo sv. kat. iki 81 kg.
Antroji varžybų diena Elektrėnų dziudo meistrams taip pat buvo sėkminga. Mes jau pripratę prie Džestinos Kutkaitės pergalių. Šiame čempionate ji taip pat pelnė sidabro medalį (sv. kat. iki 52 kg). Džestina finalinę kovą pralaimėjo daug vyresnei ir labiau patyrusiai sportininkei iš Vilniaus Aurelijai Goto.
Geru rezultatu nudžiugino Eividas Žemaitaitis (sv. kat. iki 90 kg). Eividas iškovojo bronzos medalį, pralaimėjęs vienintelę kovą būsimam Lietuvos čempionui Ovidijui Varnui iš Kauno. Toje pačioje kategorijoje kovojęs Paulius Jatautas liko septintoje vietoje. Kiti sportininkai pasirodė kukliau ir į aštuntukus nepateko.

Šiemet gruodžio 20 d. Elektrėnų dziudo klubas „Draugystė“ švęs 35 metų jubiliejų, tad linkime, kad mūsų sportininkai ir toliau garsintų Elektrėnus savo pergalėmis.

Turnyras Kariuomenės dienai paminėti

Lapkričio 23 d. Panevėžyje vyko dziudo turnyras Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Šiame turnyre Elektrėnams atstovavo 8 sportininkai ir visi jie pademonstravo tikrai gerus sportinius rezultatus.
Amžiaus grupėje, kurioje varžėsi 2007–2008 metų gimimo sportininkai, L. Andrijaitis (sv. kat. iki 24 kg) užėmė 2 vietą, toje pačioje svorio kategorijoje 3 vietą užėmė A. Arlauskas.
Svorio kategorijoje iki 27 kg D. Mazyo užėmė 2 vietą, o K. Jakavičius (sv. kat. iki 30 kg) iškovojo garbingą 3 vietą. Svorio kategorijoje iki 34 kg L. Kybartas tik finale nusileido varžovui ir užėmė 2 vietą.
Kitoje amžiaus grupėje, kurioje varžėsi 2005–2006 metų gimimo sportininkai, G. Kulevičius užėmė 3 vietą (sv. kat. iki 30 kg), A. Stefanovič (sv. kat. iki 34 kg) – taip pat 3 vietą, o D. Stefanovič (sv. kat. iki 27 kg) – 5 vietą.
Varžybų dalyviai ne tik galėjo išbandyti jėgas tarpusavyje, bet ir buvo supažindinti su Lietuvos kariuomene, jos ginklais, transporto priemonėmis, galėjo pabendrauti su kariais ir buvo pavaišinti kareiviška koše.
Treneris R. Žemaitaitis ir visas trenerių kolektyvas džiaugiasi auklėtinių pasiekimais ir linki tolimesnių gerų kovų bei pergalių.