„Žalgiris“ dar kartą įrodė savo pranašumą prieš „Tveriči“ komandą 8:1

Lapkričio 28-ą dieną „Žalgiris“ antrą kartą rungtyniavo su „Tveriči“ ekipa iš Rusijos. Lietuviai pademonstravo stiprų charakterį ir komandinę dvasią. Sirgaliai mėgavosi įvarčiais ir džiaugsmingai palaikė komandą jau nuo pirmųjų minučių.

Varžovų vartininkui O. Ratnikovui teko nemenkas išbandymas, nes 3-ią minutę žalgiriečiai I. Čižas (E. T. Skantzas) sėkmingai pasiuntė ritulį į svečių vartus, o jau po 20-ies sekundžių dar vieną įvartį pelnė G. Chvolesas (P. Širokovas, D. Gurkovas). Po dviejų sėkmingų įvarčių A. Cipruso auklėtiniai įgavo psichologinį pranašumą ir sėkmingai jį išnaudojo atakose. Naujausias „Žalgirio“ puolėjas A. Dašutinas pasižymėjo 7-ą minutę tikslą pasiekusiu įvarčiu, po taiklių R. Kovaržiko ir V. Nikulino perdavimų. Rusijos žaidėjams nesisekė užsilaikyti prie šeimininkų vartų, o 17-ą minutę vėl buvo nuginkluoti D. Gurkovo (G. Chvoleso, P. Širokovo) įvarčio 4:0.
Antrajame kėlinyje žalgiriečiai ir toliau diktavo savo sąlygas. Jau 24-ą minutę V. Nikulino ir R. Kovaržiko perduotas ritulys N. Brusovui nugalėjo svečių vartininką. Po penktojo įvarčio iš eilės, rusai pakeitė vartininką A. Nemyginu, tačiau tai negelbėjo, nes po minutės P. Širokovas (D. Gurkovas) pelnė dar vieną įvartį. Tai nei kiek nesumažino svečių nusiteikimo ir siekio laimėti, jie drąsiai demontravo komandinį žaidimą ir atakavo, visgi V. Miščiuko nepalaužė. Po septintojo šeimininkų V. Nikulino (A. Dašutino, R. Kovaržiko) įmušto ritulio „Tveriči“ staigiai kontraatakavo ir M. Baltrūkonis (I. Volosiukas) pirmą kartą pakeitė šviesą virš žalgiriečių vartų 7:1.
Trečiajame kėlinyje lietuviai išlaikė susikaupimą. Dar kartą G. Chvolesas realizavo komandos draugų P. Širokovo ir D. Gurkovo perdavimą taikliu įvarčiu 49-ą minutę. Triuškinami rusų žaidėjai nepasidavė ir kėlinio pabaigoje užgulė šeimininkų vartus, bet įveikti V. Miščiuko net ir sudėtingose lietuviams situacijose jiems nepavyko. „Žalgiris“ pelnė dar tris taškus iškovojęs pergalę rezultatu 8:1.

Po rungtynių kalbinome vyriausiąjį „Žalgirio“ trenerį Aigarą Ciprusą:
-  Žaidimas šiandien buvo įdomus, nes ryte aptarėme vakarykštes rungtynes ir vaikinai išėjo labai susikaupę, pademonstravo puikų žaidimą. Emocijos ir žaidėjų sudėtis nulėmė, kad sustiprinus gynybą, žaidėjams persidavė teigiamos emocijos, pasitikėjimas, bendras tikslo matymas, todėl žaidimas gavosi būtent toks. Rungtynės džiugina, žaidėjai pademonstravo puikią techniką, visgi šis žaidimas baigėsi, tai istorija, mes ruošimės sekančioms rungtynėms.

- Šiandien atrodė, kad varžovai silpniau rungtyniauja, gal tai todėl, kad labiau stengėsi žalgiriečiai?
- Kažkur mūsų vaikinai žaidė labiau susikoncentravę, kažkur gal varžovai iki galo nepasistengė, tai žaidimas, kuris gali susidėlioti skirtingai. Šiandien pasisekė puikiai, bet mes ruošiamės kiekvienoms rungtynėms su visais varžovais.

- Kokių rungtynių tikitės išvykoje?
- Visos rungtynės sunkios, visos. Tai, kad pas kažkuriuos yra aukštesnė pozicija lentelėje, nereiškia, kad bus lengviau žaisti. Viskas pelnoma sunkiu darbu, todėl dirbsime ir stengimės pasiekti geriausią rezultatą.

Taip pat rungtynes komentavo „Tveriči“ vyriausiasis treneris Romanas Korolėvas:
- Noriu padėkoti varžovams už puikų žaidimą. Gerai organizuota komanda, stiprūs žaidėjai, žinoma mes stengėmės, nors ir nepavyko iki galo realizuoti žaidimų. Darysime išvadas ir dirbsime su klaidomis, svarbiausia padaryti teisingas išvadas.

- Ar tokių rungtynių ir tikėjotės?
- Žinoma ne, šiame sezone rungtyniaujame su visomis komandomis ir galiu pasakyti, jog jos yra lygios, o šiandienos žaidimas buvo tiesiog nesėkmė, taip jau gavosi.

- Gal galite išskirti kažkuriuos komandos narius, kurie pasirodė geriausiai?
- Ne, kaip tik noriu pagirti visą komandą, jie pasirodė tolygiai, visi stengėsi. Kažką išskirti nėra prasmės, nes ledo ritulys tuom ir įdomus, kad tai komandinis sportas ir jeigu komanda laimi, tai laimi visa komanda, o ne kažkas individualiai. Jeigu kažkas pelno įvarčius ir rodo rezultatus, vadinasi komandos žaidėjai yra šaunuoliai.

- Ar išvykose sunkiau žaisti nei namuose?
- Kaip tik ne, išvykose mes žaidžiame geriau nei namuose, nes mažesnis psichologinis spaudimas, ne taip reikia jaudintis dėl sirgalių. Bet iš principo visur žaidimas panašus.

hczalgiris.eu

 <- Grįžti į atgal