„Žalgirio“ komanda grįžta prie pergalių!

Lapkričio 27-ą dieną „Žalgirio“ komanda pirmą kartą rungtyniavo su „Tveriči“ ekipa iš Rusijos. Žaidimas buvo uždegantis ir vertas dėmesio – nuo pirmųjų sekundžių prasidėjo intensyvios rungtynės ir vartininkams teko nemenkas darbas.

Pirmieji rungtynių įvarčius pelnė žalgiriečiai. 5-ą minutę pasinaudojęs tiksliais P. Širokovo ir N. Brusovo perdavimais, sėkmingai ritulį įmušė D. Gurkovas. Nuo jo neatsiliko ir D. Nomanovas, kuris taikliu įvarčiu užbaigė komandos draugo A. Pyrino perdavimą 2:0. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad šios rungtynės bus gausios įvarčiais, iki pat kėlinio pabaigos svečiai sėkmingai gynėsi ir nesiliovė periminėti iniciatyvos.
Antrajame kėlinyje intrigą padidino staigiai kontraatakavę varžovai. 30-ą minutę I. Smirnovui (M. Volkovui) pavyko minimaliai sušvelninti rezultatą ir įgavę pasitikėjimo vėlgi užgulė „Žalgirio“ vartus. Lietuvių komandą gelbėjo P. Prokofjevas, puikiai sulaikęs ir atrėmęs metimus. Į varžovų spaudimą 35-ą minutę atsakė D. Nomanovas (A. Pyrinas, I. Četvertakas), kuris dar kartą įmušė ritulį į svečių vartus ir užbaigė kėlinį 3:1.
Trečiajame kėlinyje rusai vėl sumažino skirtumą iki minimalaus. 45-ą minutę A. Demidovas (B. Ždanovas, N. Strebkovas) pelnė antrąjį savo komandos įvartį. Pasisėmę teigiamų emocijų, svečiai bandė kiek įmanoma daugiau laikyti ritulį šeimininkų pusėje, bet I. Četvertakas (A. Pyrinas) padvigubino skirtumą 4:2. 56-ą minutę žalgiriečiams nepavyko realizuoti baudinio, o paskutines sekundes varžovai rizikavo žaisdami be vartininko, tačiau nerezultatyviai ir laimėjęs „Žalgiris“ pelnė dar tris taškus turnyrinėje lentelėje.
Po rungtynių kalbinome „Žalgirio“ vyriausiąjį trenerį Aigarą Ciprusą.
- Pradėjo gerai, pelnė įvarčius ir panašu, kad iki galo neįvertinę varžovų, šiek tiek atsipalaidavo. Sukūrė nemažai gerų galimybių, bet nepataikė. Varžovai tuo naudojosi, galima sakyti, kad patys leidome jiems diktuoti tokias įtemptas rungtynes. Tai, ką mes turime pagerinti rytojui, tai sustiprinti gynybą, nes puolime vaikinai dirba puikiai, stengiasi, bet yra trūkumų gynyboje.  Bendrai paėmus pretenzijų neturiu, vaikinai stengėsi ir tik reikia susitvarkyti su klaidomis ginantis. Rungtynės rungtynėms nelygios, rytoj laukia kitas žaidimas ir mes jam ruošimės.

- Labiau reikia stengtis vartininkui ar gynėjams?

- Vartininkas pas mus geras, visi vartininkai labai geri. Jis puikiai atliko savo darbą, reikia pasitempti gynėjams su individualiomis klaidomis. Ledo ritulys, tai ne vien pelnyti įvarčiai, todėl analizuosime ir dirbsime, kad sustiprintume gynybą.
Taip pat rungtynes pakomentavo „Žalgirio“ puolėjas I. Četvertakas:

- Ką manai apie šiandienos rungtynes?

- Puikios rungtynės, mes laimėjome. Pagal įvarčius (4:2) galima sakyti, kad buvo ne taip ir lengva. Mano manymu, mes kontroliavome žaidimą, nes buvo atotrūkis, kad ir nedidelis: 2:1, 3:2.

- Ar esi patenkintas savo žaidimu?

- Na, tai ne pačios geriausios mano rungtynės, žinoma, galėjo būti ir geriau.

- Kokių tikiesi rytojaus rungtynių?

- Bus tokios pačios, jų komanda per daug nepasikeis, gal kažkiek prisiderins prie mūsų. Nelaukiu jokių didelių netikėtumų jų žaidime, manau, vėl laimėsime.

HC Žalgiris<- Grįžti į atgal